Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Hirko

Uczestnik
 • Posty

  68
 • Dołączył

 • Ostatnio

Wszystko napisane przez Hirko

 1. Sprzedawcy też manipulują kupującymi. A sprzedawcy przed sąd nie pozwę natomiast notariusz wiedząc o błędach i wadach (co mam nadzieje zdarza się dość rzadko) i ukrywając je ryzykuje swoją reputację. Dlatego wątpię by było dużo chętnych notariuszy do ukrywania wad domu.
 2. 600? Warto w takim razie pomyśleć nad zakupem.
 3. Jest to argument o ile sama siatka jest mocna. Jeśli jej wybrakowanie polega na tym że metal jest słaby i kruszy się w rękach to wątpie by byli chętni.
 4. Przeglądam czasem różne projekty i nie widuję gotowych dla nietypowych działek.
 5. Hirko

  drzwi wejściowe

  o ile? połowę mniej? Jakoś nie wierzę żeby pośrednikom opłacały się takie transakcje.
 6. Ile już myśmy wartościowych rzeczy stracili w ten sposób zamiast na nich zarabiać. Głowę daję, że 1/3 nowoczesnych technik w budownictwie też pochodzi od nas.
 7. Tylko po co erzatz w postaci samej ryby jak można się zawsze na weekend nad morze wyrwać?
 8. Tylko czy potrzebna jest pwinica ocieplona? Na ogół w piwnicy przechowuje się żywność a nie rowery górskie. Wszytko zależy od potrzeb.
 9. Piętro niżej? Musi być sporo przewodów po drodze.
 10. Mnie niedawno uświadomiono że alergie mogą być tak dziwne że to aż nie wiarygodne. Np sierć psa w połączeniu z konkretnym zpachem. Osobno nie ma reakcji a jak wejdziemy do domu gdzie jest pies i ktoś używa marki perfum "X" wizyta może przerodzić się w koszmar. Podobno takie łączone uczulenia są znacznie trudniejsze do wykrycia. I odczulenia.
 11. Mniej więcej 1 tabletka co trzy dni. To rzeczywiście nie jest dużo.
 12. Wiem tyle że ściany spiżarni powinny być grubsze i izolowane termicznie, żeby było tam chłodniej niż w innych pomieszczeniach. Lepiej było spiżarnię zaprojektować razem z domem. Teraz może być trudniej.
 13. Takie "szczepienia" są pewnie kosztowne.?
 14. Hirko

  drzwi wejściowe

  Nie no. Genialne Żeby kupić uszkodzony sprzęt trzeba mieć znajomości.
 15. Wybrakowana siatka? Bezsens. Siatka to siatka. Jak jest wybrakowana idzie na złom.
 16. Pewnie tyle ile centralny. Jakieś 2-3 tysiące.
 17. Notariusz to nie oszuści. Akt notarialny jest dokumentem a nie świstkiem papieru. Jeśli notariusz wpisał komuś w akcie notarialnym coś nieprawdziwego - są sądy a ja mam prawo do odszkodowania/zwrotu wartości/ rekompansaty. A w akcie notarialnym nie da się wpisać "wszystkiego" bo obowiązują zasady.
 18. 300 - 400 tys za działkę i następne 300 za dom. To już lepiej kupić gotowy dom z internetu za 700 i nie mieć kłopotów z ekipą.
 19. A które pokoje są rzadko używane? Mamy w ogóle jakieś pokoje w nadmiarze?
×
×
 • Utwórz nowe...