Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość

Balkon źle wykonany

Recommended Posts

Gość
Dwa lata temu kupiliśmy stary dom częściowo wyremontowany i przystąpiliśmy z marszu do wykańczania parteru. Wyszło całkiem nieźle, nie byliśmy jednak do końca zadowoleni z dużego pokoju bo wisiała nad nim szpecąca płyta balkonowa widziana z okna (piętrem mieliśmy się zająć w następnym roku). Wyobraźcie sobie, że w styczniu zaczęła kapać woda z sufitu na wysokości balkonu. Zaczęliśmy szukać przyczyn i okazało się, że płyta balkonowa wylana była z odpowiednim spadkiem, ale w kierunku do ściany i w czasie odwilży cały śnieg z balkonu spływał po żebrach w głąb stropu.
Prawdopodobnie podczas wykonywania stropu nastąpiło ugięcie żeber łącznie z wypuszczanymi pod balkon, a wykonawca wylewając płytę balkonu ściągał zaprawę po żebrach i w ten sposób zrobił się piękny spad w kierunku ściany. Gdyby balkon był skończony nie było by problemu. Ale skończony okazał się tylko wykonawca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radzę prowizorycznie zaizolować styk balkonu ze ścianą np. warstwą lepiku, płynnej folii lub paskiem papy. Woda wnikająca w ścianę może spowodować m. in. trudne do usuniecia zawilgocenie domu i w konsekwencji rozwój grzybów pleśniowych. Docelowo spadek trzeba odwrócić przez nałożenie odpowiednio grubej warstwy betonu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Cytat

.  Docelowo spadek trzeba odwrócić przez nałożenie odpowiednio grubej warstwy  betonu.Wystarczy cieńsza warstwa z sytemu naprawczego do betonu, zgodnie z zaleceniami producenta. Systemy stosowane m.in. w mostownictwie . Inaczej musiałoby to być min. 4 cm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bardzo podobny problem mieliśmy z naszym mieszkaniem w którym mieszkaliśmy dopóki nie zbudowaliśmy domu.
Nad naszymi oknami był balkon sąsiadów z pierwszego piętra. Po pierwszym sezonie na naszym nadprożu (pod tym balkonem) pojawiły się mokre plamy i grzyb!!!!!! Rozmawialiśmy z sąsiadami aby coś z tym zrobili - gdyż deweloper nie zamierzał tego poprawić... Okazało się spadek jest zrobiony w stronę ściany - czyli podobnie jak u ciebie. Sąsiedzi ułożyli na balkonie gres - zrobili spadek w drugą stronę - i było już OK. icon_biggrin.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • Jakaś ekipa do remontu mieszkania? https://zleca.pl/zlecenie/remont-mieszkania-krakow-1573477895
  • 1. "zbyt masywny" - wrażenie subiektywne. "Wrażenie zwalistości" dla kogoś innego będzie  "wrażeniem solidności, związania z podłożem, organiczności" . 2. Kolumny - kto powiedział że mają być wg jakiegoś wzorca. Architekt swoje wymyślił i tyle. Nie słyszałem o obowiązku - nawet estetycznym - trzymania się wzorca - poza konserwacją. 3. Garaż zaburza proporcje ? Najwyżej brama, bo z zewnątrznie widać, co tam jest - można się jedynie domyślić. A proporcja to rzecz subiektywna. Jednemu pasi, innemu nie. Nie do udowodnienia przy braku konkretnego stylu, a nawet wtedy rzadko. 4. Może chodziło o taki kontrast - kontrast jako środek artystyczny    Ja cię szanuję Elfir, jak wiesz - ale wszystkie twoje uwagi powinny się zaczynać: "Jak dla mnie", albo "mój smak mówi mi, że"... Bo to wszystko miesci się w granicach gustu i smaku osobistego, nie zadekretowanego niczym pewnym.  I dlatego nie mogą one być traktowane jako konkretny zarzut udokumentowany sprzecznością z prawem lub nawet ogólnie przyjetymi zasadami, tylko jako opis twego osobistego wrażenia. Co wcale nie osłabia wartości twej opinii - ale pozostaje tylko twą opinią. Zaokrąglę - opinią opartą o twój smak i gust  ja bym oczywiście brał go pod uwagę, ale pewnie nie mam identycznego
  • Zrób tak jak przewiduje projekt. Po pierwsze, zmieniając miejsce musisz zrobić nowy projekt, po drugie  masz krótsza drogę do rozprowadzenie wody gdy umieścisz licznik w kotłowni. Nie widzę sensownego uzasadnienia zmiany punktu wpuszczenia wody do domu.
  • Twoje ogródki są przeładowane różnej maści kruszywem i krzaki są zbytnio podsypywane korą ....jesteś architektem zieleni ...nie umiesz nic innego wymyślić?? Szkoły poszły na marne ...odstawiasz lipę ....ale to tylko moje zdanie... Więcej czepiać się Ciebie nie będę ...
  • Jeszcze Wam nie zbrzydło to krytykowanie??????!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ileż można klepać jedno i to samo?
 • Popularne tematy

×
×
 • Utwórz nowe...