Skocz do zawartości

kolejność remontu


Gość

Recommended Posts

Na wiosne zaplanowałem remont, mam mały kłopot z kolejnością tego co remontować. Co napierw wymieniać okna, kaloryfery, drzwi wejsciowe i wewnętrzne, gładzie na scianach, cylkinowanie.
Czy na przykład pył z gładzi gipsowej może zaszkodzić oknom? Czy treba je zakryć jakąś folią?
podr
Link do komentarza
Kolejność prac remontowych zależy od zakresu przewidywanych robót bo np. grzejniki można wymienić na końcu gdy wystarczy tylko je zdjąć i założyć nowe, ale przy konieczności dokonania przeróbek w instalacji trzeba to zrobić wcześniej. Z reguły najpierw wymienia się okna , usuwa stare drzwi (gdy wymienia się również futryny) wyrównuje tynki, cyklinuje podłogi, maluje pomieszczenie i osadza drzwi. Zakrycie okien nie zaszkodzi, ale nie ma takiej konieczności gdyż pył łatwo usunąć odkurzaczem.
Link do komentarza
  • 2 lata temu...
Ja też mam problem z kolejnością remontu. Myślałem na początku żeby wykonać remont w takiej kolejności: wymienić drzwi i futryny, otynkować i pomalować ściany oraz położyć panele. Ale jak założę nowe drzwi a potem położę panele to drzwi nie będą pasowały, z kolei panele chciałbym połozyć mimo wszystko na końcu żeby się niemporysowały podczas malowania. Może ktoś poradzi.
Pozdrawiam
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...