Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

kolejność remontu


Recommended Posts

Na wiosne zaplanowałem remont, mam mały kłopot z kolejnością tego co remontować. Co napierw wymieniać okna, kaloryfery, drzwi wejsciowe i wewnętrzne, gładzie na scianach, cylkinowanie.
Czy na przykład pył z gładzi gipsowej może zaszkodzić oknom? Czy treba je zakryć jakąś folią?
podr
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kolejność prac remontowych zależy od zakresu przewidywanych robót bo np. grzejniki można wymienić na końcu gdy wystarczy tylko je zdjąć i założyć nowe, ale przy konieczności dokonania przeróbek w instalacji trzeba to zrobić wcześniej. Z reguły najpierw wymienia się okna , usuwa stare drzwi (gdy wymienia się również futryny) wyrównuje tynki, cyklinuje podłogi, maluje pomieszczenie i osadza drzwi. Zakrycie okien nie zaszkodzi, ale nie ma takiej konieczności gdyż pył łatwo usunąć odkurzaczem.
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 2 lata temu...
Ja też mam problem z kolejnością remontu. Myślałem na początku żeby wykonać remont w takiej kolejności: wymienić drzwi i futryny, otynkować i pomalować ściany oraz położyć panele. Ale jak założę nowe drzwi a potem położę panele to drzwi nie będą pasowały, z kolei panele chciałbym połozyć mimo wszystko na końcu żeby się niemporysowały podczas malowania. Może ktoś poradzi.
Pozdrawiam
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Futryny i drzwi montowane są na zakończenie prac wykończeniowych, po pomalowaniu ścian i ułożeniu podłogi (chyba, że futryny są metalowe i wymagają zabetonowania w otworze drzwiowym to wtedy osadzane są na początku). Panele oczywiście układa się po wykończeniu ścian.
Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...