Zestawy: Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Wzór: Czysty Fale Notes Ostre Drewno Kamień Skóra Miód Pionowy Trójkąty
Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0
wiki

izolacja termiczna budynku?

Wiki czy chodzi Ci o różnice między izolacją a ociepleniem ?
0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlasnie przedstawcie roznice miedzy izolacja a ociepleniem bo sam nie wiem o co chodzi
0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Izolacja najprościej pisząc to jak w termosie, jest jednakowo gruba w każdej płaszczyźnie, sucha i zamknięta ( bez mostków termicznych) Ocieplenie jest to działalność częściowa. W ociepleniu izolacje są nie zamknięte i mokre, poniważ ściany oddychają ( co jest niedopuszczalne patrz dach) Często też mamy inną grubość np w podłodze i dachu (do ziemi więcej ucieka ciepła niż dachem!)
Przekładając to na zużycie energii, w domach ociplanych nie udaje się zejść ponizej 150 kWh/m2 rocznie natomiast w domach izolowanych mamy 40 kWh/m2 rocznie. Tel 022 5591081
0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie co do izolacji. Spotkałem się z opinią, żeby na cokół dać izolację, a potem jedną warstwę cegły czerwonej. Co to daje? I jak dać izolację?
0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Mam pytanie co do izolacji. Spotkałem się z opinią, żeby na cokół dać izolację, a potem jedną warstwę cegły czerwonej. Co to daje? I jak dać izolację?


Prawdopodobnie dotyczy to osłonięcia izolacji termicznej w części cokołowej. Izolacja przeciwwodna nie wymaga takiego zabiegu. Ściankę osłonową stosuje się, aby chroniła materiał termoizolacyjny przed uszkodzeniem mechanicznym, gryzoniami, zawilgoceniem. Izolacja termiczna ścian fundamentowych powinna być zagłębiona minimum 50 cm poniżej powierzchni terenu. Jednak z uwagi na przemarzanie gruntu, a tym samym możliwość obniżania się temperatury w ścianie fundamentowej i podłogi (w strefie przyściennej) najlepiej jest wykonać izolacje termiczną do poziomu ławy fundamentowej. Jak wspomniano, powinna ona być wykonana od ław aż do styku ze ścianą kondygnacji nadziemnych i połączona kotwami ze ścianą fundamentową. W przypadku budynku istniejącego wykonanie takiej ścianki osłonowej może być kłopotliwe choćby ze względu na niewystarczającą szerokość ław fundamentowych (konieczne byłoby wykonanie odpowiedniego fundamentu). Można również wykonać ocieplenie części podziemnej i nadziemnej ścian fundamentowych metodą lekką mokrą. Stosując tę metodę płyty ze styropianu w odmianie FS20 lub styropianu ekstrudowanego mocuje się na zaprawie klejowej do ścian fundamentowych, dodatkowo mocując do ścian kołkami (ok. 4 kołków/m2). Po zamocowaniu płyt styropianowych na ich powierzchni układa się siatkę z włókna szklanego na zaprawie klejowej, a następnie nakłada się warstwę wyrównawczą. Przy takim wykonaniu ocieplenia ścian fundamentowych partię cokołową można wykończyć płytkami klinkierowymi, które także będą doskonale chroniły izolację termiczną przed uszkodzeniami mechanicznymi i wodą. W części podziemnej można dodatkowo wykonać izolację przeciwwodną z Abizolu DM- Tixo, który będzie chronił przed zawilgoceniem materiał termoizolacyjny i warstwę osłonową (zaprawę klejową na płytach styropianowych).
0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pojemność cieplna ziemi pod naszym domem jak i obok domu dla naszego domowego systemu grzewczego można przyjąć jest nieskończoność. Izolacja termiczna między nie ogrzewaną ziemią pod naszym domem a obok nie ma żadnego znaczenia. Ważna jest izolacja wodna (tylko pionowa), która wody nie wpuści a wodę wypuści np. ISOLA PLATON Na www.isola.pl są fajne rysunki fundamentów PLATON 6
A co do izolacji termicznej to wystarczy dać wełnę z folią od środka i sprawa wilgoci w ścianie, mostków termicznych i fatalnej przy sterowalnych systemach ogrzewania akumulacji załatwiona.
0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0

 • 10 czerwca zapraszamy na Zlot Forum Budujemy Dom

 • Najnowsze posty

  • Podłączony jest przedłużacz, mający 5 wejść. Jednak jest na włącznik włącz/wyłącz (świeci jak jest włączony). Obojętnie, w czasie włączenia, jak siedzę na komputerze dajmy na to, nagle po paru godzinach puff i wszystko się wyłącza bo prąd nagle zniknął. Nawet jak nic nie jest włączone przez cały dzień, na drugi dzień nadal nie ma prądu. Tak jakby raz był raz go nie ma, jak mu się tam podoba. Na pewno to nie jest wina przewodów w gniazdku, bo jak sprawdzaliśmy był prąd. A potem po godzinie go nie było. Raczej skłaniamy się, że coś w puszcze jest nie tak. Ale tam jest parę kabli i nie znamy się na tym, dlatego musimy po świętach wezwać elektryka.
  • I na pewno nie wszystkim się podobają takie posadzki z żywicy. Bo oprócz trwałości liczy się jeszcze gust, a gust jak wiadomo każdy ma inny Do tego trzeba jeszcze doliczyć koszt, taras z drewna można położyć własnymi rękami, z żywicy już się nie da, trzeba zatrudnić fachowca a to generuje koszta, to takie ogólne stwierdzenie.
  • 1. Czyli w pewnym momencie owy dom wielopokoleniowy robi się dwoma odrębnymi mieszkaniami, bo się okazuje, że jednak razem na kupie wcale nie jest tak różowo.     2. Jak masz własne dziecko to jest twoja decyzja i twoja odpowiedzialność.   Jak podrzucasz non stop dziecko rodzicom, to wykorzystujesz ich. Bo to nie oni podjęli decyzję, czy chcą na starość biegać za dzieckiem.   Owszem, rodzice zgodzą się na bycie darmowymi opiekunkami (bo jak tu odmówić własnemu dziecku), ale pytanie czy naprawdę o tym marzą? Są starsi, szybciej się męczą, potrzebują więcej spokoju.  Moja ciotka była asertywna, jak jej córka urodziła - od razu uprzedziła młodych, żeby sobie wynajęli opiekunkę, bo ona może zaopiekować się dzieckiem w weekendy najwyżej i to nie w każdy, bo nie ma sił. Teściowa, jak pisałam wcześniej, po weekendzie z wnuczkami jest wykończona.  3. Jeśli mężowi/żonie i własnym dzieciom poświęcasz mniej czasu niż własnej matce, to niestety nie jest to dla mnie objaw nieodciętej pępowiny. 
  • co do propozycji na balkon już proponowałem parę rozwiązań z żywicy w innym temacie na pewno  to są dużo trwalsze rozwiązanie niż deska czy płytki
  • Witam, Ogrzewanie prądem to również pompa ciepła. Polska to nie Prowansja a i tam domy muszą mieć jakiś system ogrzewania aby nie umarznąć w te kilka dni w roku kiedy jest zimno. Zazwyczaj rozpalają .....kominek. A gdyby tu w Polsce doprowadzić do sytuacji jaką mają mieszkańcy Prowansji? Jest to możliwe.  Opiszę system jaki zastosowałem w swoim domu, pobudowanym 5 lat temu. Dom ma 120 m2, ściany z betonu komórkowego jednowarstwowe, dobrze ocieplona podłoga i dach, okna dwuszybowe. Ogrzewanie powietrzną pompą ciepła o mocy 11 kW i wspomaganą właśnie kominkiem z płaszczem wodnym. Zainstalowane ogrzewanie podłogowe, kaloryfery (sypialnie) i nagrzewnica w układzie rekuperacji. Wszystko sprzęgnięte buforem 400 litrów. A działa to tak. Do temperatur na dworze -15 oC ogrzewanie jest bezobsługowe. Wszystko się robi w automacie. Ze względu na koszty poniżej tych temperatur po prostu rozpalam kominek (jak w Prowansji). Nie muszę tego robić bo pompa ma wbudowane grzałki na ewentualność niskich temperatur zewnętrznych. Pompa ciepła włącza się tylko w taryfie nocnej (taryfa G12r), a więc koszt energii ok 27 gr/kWh (ok 5800 kWh sczytane z podlicznika). Roczne koszty ogrzewania domu i grzania wody użytkowej to ok 1500 zł i ok 1 m3 drewna do kominka. Niestety, przy stosowaniu taryfy dwustrefowej koszt energii poza nocną taryfą to ok 72 gr/kWh. Koszt energii poza ogrzewaniem jest wyższy i wynosi 2000 zł/rok (ok 2800 kWh) ale i tak średnioroczna cena energii wyszła u mnie 40 gr/kWh. Myślę też w tym roku zainstalować fotowoltaikę. Wielkość instalacji PV to ok 3 kWp. Co o tym systemie Państwo sądzicie sadzicie? Jest sprawdzony, gdyż używałem go już pięć lat i piątą zimę.  
 • Popularne tematy

 • Doradcy redakcyjni i firmowi