Skocz do zawartości

Energetyka


Recommended Posts

Może w kilku słowach opiszę sytuacje. Przez moja działkę przechodzą kable dużego,średniego i niskiego napięcia. Ostatnio dostałam z energetyki pismo. Aneks do umowy nr....... O takiej treści. Strony postanawiają, co następuje. Postanowienie umowy do sieci, w którym Klient oświadcza, iż nieodpłatnie umożliwiać będzie przedsiębiorstwu energetycznemu, w obrębie swojej nieruchomości budowę, rozbudowę sieci i przyłączy oraz wykonanie prac eksploatacyjnych i usuwanie awarii, oraz wyraził zgodę na nieodpłatne udostępnienie udostępnienie terenu w niezbędnych dla tego przedsiębiorstwa przypadkach (w brzmieniu jak wyżej lub podobnym, o znaczeniu równoważnym) zastępuje się postanowieniem o treści: "Klient oświadcza ,że nieodpłatnie umożliwia Enea w obrębie swojej nieruchomości, budowę i rozbudowę sieci oraz przyłączy. "
Tak to brzmi i nikt w Enea nie potrafi udzielić mi odpowiedzi o co chodzi.
Pytałam innych znajomych którzy też się budują czy otrzymali takie aneksy i nic z tego nikt nie otrzymał.
Nie bardzo wiem co robić ? Podpisać czy nie?
I jeszcze jedno czy mogę domagać się przeniesienia tych kabli, bo fakt faktem ale część terenu jest bezużyteczna a to jakieś 1000m2. A może to Enea powinna płacić Klientowi za utrudnienia?
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...