Skocz do zawartości

kolektory słoneczne


Gość

Recommended Posts

Napisano
Jeżeli kolektory słoneczne są tak dobre, to dlaczego są tak mało rozpowszechnione wśród mieszkańców domków jednorodzinnych?
  • 3 tygodnie temu...
Napisano
Niestety, dość droga to impreza. Przy zakupie po cenach zwykłych (bez żadnych upustów) chyba nie ma szans na zwrot różnicy zainwestowanej kaski w porówananiu np. do urządzeń gazowych.
Na zachodzie w większości państw tego typu zakupy (także pompy ciepła) są dotowane przez jakieś tam urzędy.
  • 2 tygodnie temu...
Napisano
Marku!

kolektory to po prostu inwestycja - kolejna w dom. Trudno dzisiaj namowic inwestora aby do basenu krytego zamontowal kolektor a tam zwrot jest najszybszy. W naszej strefie lepiej jeszcze do c.o. nie montowac! slabo sie zwraca icon_razz.gif przy duzym rozbiorze c.w.u. warto kupic zasobnik z 2 wezownicami i jakis kolektorek - to nie sa duze juz tak koszty a i przyjemnie - zwlaszcza w lecie kociol odpala sie tylko kontrolnie icon_smile.gif

co do dofinansowania - TUTAJ JEST POLSKA!

W naszym kraju jest duzo "adamow slodowych" i "lekarzy" - jakies 80% spoleczenstwa. Inwestor kombinuje przy instalacji bez konsultacji z projektantem i posiadajacym uprawnienia wykonawca! Zawod instalator jest nieoplacalny - proste - dlatego coraz wiecej "ekspertow" na rynku.

Jestem na rynku wykonawczym od 10 lat i obserwuje degradacje fachowosci instalatorow z tych samych powodow co brak wiekszego zainteresowania kolektorami slonecznymi wsrod inwestorow. Ekonomia!

chcesz wiecej - napisz pogadamy

mail cerber-wroclaw@wp.pl
Napisano
Nikt nie lubi wyrzucać w błoto pieniędzy. Kolektor oszczędza tylko część energii. Znacznie opłacalniejsze jest zmniejszenie zużycia przez montaż baterii np.Oras Elektra lub Wentura z sensorem (podkładamy ręce woda leci...) Po zamontowaniu takich baterii i term (Atlantic) 10l pod zlewozmywakiem i 30l do prysznica miesięczne rachunki za prąd do wody na dwie osoby nie przekraczają 10 zł. A jeszcze jakie oszczędności na wodzie, która będzie coraz droższa. Pnieważ inwestycja jest mniejsza a zyski większe..Kolektory to poprostu nieporozumienie i tak należy o nich rozmawieć.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Informacja z programu Mój Prąd z 1 lipca: "Zgodnie z §3 ust. 5 Regulaminu trwającego naboru wniosków o dofinansowanie, z uwagi na znaczne zwiększenie ilości zarejestrowanych wniosków, przewidywany czas oceny zostaje zwiększony do 240 dni roboczych. Przypominamy również, że jest to jedynie przewidywany czas rozpatrzenia wniosku. Błędy we wnioskach wydłużają czas oceny i procedowania wniosków."
    • Czyste Powietrze to nieco inna bajka, faktycznie jeszcze bardziej mroczna, ale o niej przynajmniej mówią. Natomiast o Mój Prąd 6,0 w ogóle nie słychać nigdzie, jakby nagle przestała istnieć. Była tylko informacja w marcu, ze rozpatrywanie przedłużają do czerwca. I zapadła cisza.
    • @retrofood, z tego co można zaobserwować na oficjalnym profilu FB NFOŚiGW https://www.facebook.com/NarodowyFunduszOchronySrodowiskaiGospodarkiWodnej/ to, delikatnie mówiąc, programy z dotacjami nie zbierają pozytywnych opinii. To sygnał, że program wsparcia ma problemy z płynnością działania.    W przyszłym tygodniu opublikujemy artykuł o problemach z programem Czyste Powietrze, za którego organizację, tak jak za program Mój Prąd, odpowiada NFOŚiGW.
    • Witam, mamy projekt kanalizacji, ale jest on dość ubogo przedstawiony i wydaje się, że nieprzemyślany - główna rura idzie pod klatką schodową, pod którą jest schowek, z podłoga obniżoną o jakieś 57cm względem podłogi w domu. Chciałbym zrobić zmianę i prosiłbym o sprawdzenie czy taka zmiana wydaje się poprawna. Kanalizacja według projektu jest to brązowa linia. Moja propozycja to zielona linia (ciemnozielona - Fi160, jasnozielona F110): To jest rzut parteru. Na poddaszu użytkowym mam dwie łazienki znajdujące się nad pionem kanalizacyjnym po lewej stronie (ten oznaczony jako "I"). Nad drugim pionem (oznaczonym jako "II") nie ma nic do przyłączenia, to chyba tylko odpowietrzenie. Pierwsza zmiana, to przeniesienie pionu z kuchni do biura - tak czy inaczej będzie to pod łazienką na poddaszu. Chce tu zastosować rurę niskoszumową Fi160 i odpowiednie mocowania by maksymalnie zredukować możliwość hałasu. Mogę na poddaszu tę rurę przedłużyć do dachu i zrobić tam odpowietrzenie? Druga zmiana to poprowadzenie linii przez małą łazienkę zamiast przez schowek (który jest obniżony o 57cm). Trzecia zmiana to drugi pion. Jeśli to tylko odpowietrzenie (bo na poddaszu nie ma tam żadnych odpływów) to czy jest sens kuć ścianę, jak obok mam komin z wolnym szybem wentylacyjnym w kominie, który tez wystaje 50cm ponad dach? Na kominie nad tym szybem dam daszek i wydaje mi się, że to będzie to samo co idąca tuż obok rura w ścianie. Czwarta zmiana to dodanie odpływu liniowego w garażu. Nie chce by ktoś mi powiedział czy to jest dobrze i brał za to odpowiedzialność. Chce porady i opinii. Jak będę wiedział, czy to ma sens, czy może kompletna katastrofa, to wtedy uderzę do projektanta i z nim będę dalej rozmawiał.
    • Czy Redakcja nie może zapytać rzecznika prasowego ministerstwa?
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...