Skocz do zawartości

para przepuszczalność a termoizolacja


Recommended Posts

Stoję przed wyborem - z czego budować? Rozważam każdy materiał dostępny na rynku (cena i łatwość budowania nie są parametrami branymi pod uwagę). Zależy mi na praktyczności materiału.

Czy są tu osoby które budowały/mieszkały w budynkach z różnych materiałów (np. gazobeton i keramzyt) i podzielą się swoimi doświadczeniami, przemyśleniami? Mój dom będzie w całości podpiwniczony z poddaszem użytkowym.

cegły i ceramiki nie uwzględniam w swoich rozważaniach.

Ciekawym parametrem jest para przepuszczalność materiału, ale wydaje mi się bez znaczenia przy zastosowaniu popularnych tynków i o para przepuszczalności budynku będzie decydować warstwa o najniższym parametrze, stąd warto się skupić tylko na termoizolacji oraz inwestycji w dobrą cyrkulację powietrza.  Dobrze myślę?

Link do komentarza
1 godzinę temu, kryst napisał:

warto się skupić tylko na termoizolacji oraz inwestycji w dobrą cyrkulację powietrza.

Dokładnie tym tropem powinieneś podążać:yahoo:

 

 

A co do paroprzepuszczalności:

 

obraz.png.86b1e1e8a960c17b4e6ba2b5bee585dc.png

 

Podczas, gdy:

obraz.png.e2f7cbe3e270222779c41b2c2ce9cfc7.png

 

 

dane z https://www.slideshare.net/slideshow/krakw-16837742/16837742

 

 

1 godzinę temu, kryst napisał:

cena i łatwość budowania nie są parametrami branymi pod uwagę

Nie bardzo pojmuję skąd to sformułowanie :scratching:ale kto bogatemu zabroni?

 

 

Edytowano przez podczytywacz (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Tak dla ścisłości - poddasze użytkowe, obudowujesz skosy, a nad pomieszczeniem, na jętkach chcesz urządzić pomieszczonko, które nazwałeś STRYCHEM NA GRATY... Dobrze myślę?   Jak w projekcie masz zaplanowane urządzenie poddasza?   Dodaj projekt więźby dachowej...
    • Zamierzam wykonać podłogę strychu. Myślę o zakupie płyt MFP. Rozstaw jętek mam średnio 85 cm, czasami mniej, czasami 90.   W przypadku OSB najczęściej bierze się grubość 22mm. A jaka grubość będzie wystarczająca dla MFP? 18 czy nadal brać 22?   Dodam, że w projekcie nie jest w ogóle przewidziany strych, ale chcę go zrobić żeby tam upchać graty. Czy jak dam cieńsze płyty to może być problem z odbiorem budynku skoro w projekcie nie ma strychu? Czy to się gdzieś wpisuje? Ktoś to sprawdza?
    • Dokładnie tym tropem powinieneś podążać     A co do paroprzepuszczalności:     Podczas, gdy:     dane z https://www.slideshare.net/slideshow/krakw-16837742/16837742     Nie bardzo pojmuję skąd to sformułowanie ale kto bogatemu zabroni?    
    • Stoję przed wyborem - z czego budować? Rozważam każdy materiał dostępny na rynku (cena i łatwość budowania nie są parametrami branymi pod uwagę). Zależy mi na praktyczności materiału. Czy są tu osoby które budowały/mieszkały w budynkach z różnych materiałów (np. gazobeton i keramzyt) i podzielą się swoimi doświadczeniami, przemyśleniami? Mój dom będzie w całości podpiwniczony z poddaszem użytkowym. cegły i ceramiki nie uwzględniam w swoich rozważaniach. Ciekawym parametrem jest para przepuszczalność materiału, ale wydaje mi się bez znaczenia przy zastosowaniu popularnych tynków i o para przepuszczalności budynku będzie decydować warstwa o najniższym parametrze, stąd warto się skupić tylko na termoizolacji oraz inwestycji w dobrą cyrkulację powietrza.  Dobrze myślę?
    • W teorii wszystko jest OK., ale tak będzie zawsze, bo żaden sprzedawca, nigdy nie stworzy dowodu na papierze, który mógłby być wykorzystany przeciwko niemu. Dlatego teraz tylko pytanie jak te materiały zastosowano.  A tego na papierze nie będzie.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...