Skocz do zawartości

Historia edycji

Daniellor85

Daniellor85

Dzień dobry

Jestem nowy na forum

Opisze moją historie

Mam świeżo wybudowany dom parterowy 140m2. Ściany z pustaka solbet 24cm klasa 600

Dom projektował lokalny projektant architekt i kierownik budowy w jednym

Chodzi o to że projektant nie zaprojektował trzpieni  żelbetowych w projekcie ,cały ciężar stropu i dachu spoczywa na ścianach nośnych .Poddasze jest duże i kiedyś można zaadoptować pod cele mieszkalne choć mało prawdopodobne narazie bedzie tam graciarnia i ewentualanie suszarnia ubrań po praniu.

Budując dom byłem za granicą a z budowlanki jestem tzn byłem ''noga'' to mój pierwszy dom w życiu.

Widziałem bardzo podobny dom na internecie i on posiadał trzpienie żelbetowe.

Na razie mam położony styropian 23cm na stropie a w nim rury rekuperacyjne, myśłałem o wylewce cementowej 5-6 cm  ale troche boje sie dodatkowo obciażać budynek taką masą i pewnie położe płyty OSB 2x 12mm.

W projekcie nie mam nic o wytrzymałości budynku na ściskanie żadnych wykresów .

Projektant mówił że trzpieni żelbetowych nie trzeba że to jest lekka konstrukcja CZY TO PRAWDA?

Mówił żebym rzobił wylewke 5 cm i bedzie ok

Kierownik ekipy budowlanej też mówił że te trzpienie nie są potrzebne .

 

Jak to jest z tymi trzpieniami żelbetowymi ? W projektach z z biur projektowych typu archon często widze te trzpenie 

Rzut mojego budynku w załączniku

Jest ktoś na forum kto policzy mi te wytrzymałości żebym mógł spać spokojnie? Nie daje mi spokoju  myśl o tym że zostało coś zawalone podczas budowy

Czy ściany z suporeksu 600 są dostatecznie wytrzymałe na obciążenia takie jak u mnie ?

Dach to blachodachówka  kąt 30*

 

rzut parter.jpg

Daniellor85

Daniellor85

Dzień dobry

Jestem nowy na forum

Opisze moją historie

Mam świeżo wybudowany dom parterowy 140m2. Ściany z pustaka solbet 24cm klasa 600

Dom projektował lokalny projektant architekt i kierownik budowy w jednym

Chodzi o to że projektant nie zaprojektował trzpieni  żelbetowych w projekcie ,cały ciężar stropu i dachu spoczywa na ścianach nośnych .Poddasze jest duże i kiedyś można zaadoptować pod cele mieszkalne choć mało prawdopodobne narazie bedzie tam graciarnia i ewentualanie suszarnia ubrań po praniu.

Budując dom byłem za granicą a z budowlanki jestem tzn byłem ''noga'' to mój pierwszy dom w życiu.

Widziałem bardzo podobny dom na internecie i on posiadał trzpienie żelbetowe.

Na razie mam położony styropian 23cm na stropie a w nim rury rekuperacyjne, myśłałem o wylewce cementowej 5-6 cm  ale troche boje sie dodatkowo obciażać budynek taką masą i pewnie położe płyty OSB 2x 12mm.

W projekcie nie mam nic o wytrzymałości budynku na ściskanie żadnych wykresów .

Projektant mówił że trzpieni żelbetowych nie trzeba że to jest lekka konstrukcja CZY TO PRAWDA?

Mówił żebym rzobił wylewke 5 cm i bedzie ok

Kierownik ekipy budowlanej też mówił że te trzpienie nie są potrzebne .

 

Jak to jest z tymi trzpieniami żelbetowymi ? W projektach z z biur projektowych typu archon często widze te trzpenie 

Rzut mojego budynku w załączniku

Jest ktoś na forum kto policzy mi te wytrzymałości żebym mógł spać spokojnie? Nie daje mi spokoju  myśl o tym że zostało coś zawalone podczas budowy

Czy ściany z suporeksu 600 są dostatecznie wytrzymałe na obciążenia takie jak u mnie ?

Dach to blachodachówka  kąt 30*

rzut parter.jpg

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...