Skocz do zawartości

Recommended Posts

Na co zwrócić uwagę przy zakupie brodzika? Czy np. średnica i umiejscowienie odpływu mają znaczenie? Czy najpierw powinnam zdemontować stary brodzik, żeby sprawdzić, jak tam przebiega instalacja?
Chciałabym kupić taki 80 x 80cm, najlepiej z zaokrąglonym narożnikiem i głęboki, bo nie będzie kabiny. I tu pytanie, jaka to musi być minimalna głębokość przy braku kabiny (będzie zasłonka z dwóch stron)?

Czym taki brodzik obudować, żeby nie było drogo, ale jednocześnie higienicznie? Żeby ta obudowa była szczelna (nie chcę, żeby pod nią dostawała się woda czy wyłaziły stamtąd jakieś robale, więc musi mieć szczelne połączenie zarówno z rantem brodzika jak i z podłogą) i odporna na wodę oraz łatwa do umycia. W sklepie z brodzikami zasugerowano mi płytki winylowe - czy to dobre rozwiązanie? Wiem że są też takie gotowe obudowy z tworzywa, ale właśnie przy tym starym taka jest i wygląda to na straszny badziew (to brodzik po poprzednim właścicielu), więc raczej bym nie chciała.

Nie wiem też czy mam wybrać brodzik osadzony na styropianie czy w tradycyjny sposób. W sklepie polecano styropian, że niby równomierniej rozkładają się obciążenia i wtedy brodzik tak szybko nie pęknie, jednak mam obawy co do trwałości takiego styropianu. Czy on z czasem nie zwietrzeje albo się nie ugniecie?

Jak w ogóle wygląda proces wymiany tego brodzika przez fachowca? Chodzi o to, że nie jest to nowe mieszkanie i pod takim używanym przez poprzedniego właściciela mieszkania brodzikiem pewnie będzie jakiś syf. Chciałabym, żeby przed założeniem nowego dobrze to miejsce wysprzątać i odkazić, a np. nie wiem, kto się tym zajmuje, czy to leży po mojej stronie czy tej ekipy?

Edytowano przez Alicja Szymczak (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Niestety nie jestem w stanie wskazać tych rzeczy prócz farby a była użyta Dekoral Clean&Color Ażurowa Czerń i FARBA DEKORAL CLEAN&COLOR TWEEDOWA ZIELEŃ Niestety nie byłem przy remoncie jak i nie byłem zleceniodawcą, po jakimś czasie wróciłem do mieszkania
    • Nie wiadomo. Bo to co piszesz niczego nie daje. Jakie tynki, jakie gładzie, jaki grunt, jaka farba... Teraz można tylko zgadywać.
    • Mam pewien problem, po pomalowaniu ściany farbą powychodził biały dziwny nalot, wcześniej na ścianie była szara farbą na której mógł występować lecz nie było tego widać. Wspomnę że pokój był w pełni remontowany, tynki, gładzie. Podejrzewam że jest to swojego rodzaju jakiś minerał z tynku lub gładzi bo niestety fachowej okazał się partaczem. Z początku myślałem że to pleśń, lecz po zachlapaniu ściany wodą w miejscu gdzie była wodą nie pojawiła się pleśń a powstał taki ładny zaciek. Jeśli ktoś ma pojęcie na ten temat, czy dobrze myślę że to wytrącenie jakiegoś minerału?
    • Cześć,   Jestem razem z żoną zainteresowany kupnem działki i budowa domu lub opcja kupna połowy bliźniaka. Jeszcze nie wiem na którą opcję ostatecznie zdecydujemy się, dlatego obserwuję i oglądam działki w okolicy Grodziska Mazowieckiego. Wpadła mi w oko działka, która co prawda jest trochę droga, bo za 15 arów trzeba zabulic około 400k, ale chyba w tej okolicy to już zrobił się standard.   Działka wydaje się spoko, całkiem ustawna, w pełni uzbrojona, więc poprosiłem o kopie badań gruntu jakie zostały wykonane na tej działce (deweloper robil wiele odwiertów, bo w sumie na kilku działkach i drodze wewnętrznej, więc na każdej działce wypadły po 2 odwierty). Jako że w temacie jestem kompletnie zielony dlatego przychodzę z pytaniem czy takie parametry gruntu są dobre pod budowę domu czy wymagają jakiś szczególnych rozwiązań? Byłbym wdzięczny za poradę/opinię 
    • Nie będę nazywał serii Ospela, bo już jej nie widuję, ale była taka z długimi śrubkami do szyldów gniazdek (bardzo ładnych zresztą), że śrubki kaleczyły przewody w puszce i mogły zrobić zwarcie do PE. Usterka trudna w diagnozie, bo po zdjęciu szyldu (i odkręceniu śrubki) wszystko niby wracało do normy. Ale jak przy białym montażu jak się założyło czterdzieści gniazdek w kilku obwodach i RCD nie daje się załączyć, to proszę szukać usterki.   Teraz niech się ktoś kieruje kolorem. Jak ten głupi Michał od sera.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...