Skocz do zawartości

Dyskusja na forum: Jak zwiększyć przyczepność kół na zjeździe do garażu wyłożonego kostką betonową?


Recommended Posts

Zamierzam wyłożyć zjazd do garażu kostką betonową, ale obawiam się, czy nie będzie on zbyt śliski, szczególnie zimą? Ma strome nachylenie ok. 20%. Czy w jakiś sposób można zwiększyć przyczepność kół na takiej nawierzchni?


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budujemydom.pl/stan-surowy/garaz/porady/25005-jak-zwiekszyc-przyczepnosc-kol-na-zjezdzie-do-garazu-wylozonego-kostka-betonowa

Link do komentarza
Komentarz dodany przez Janusz J:
Wykonałem do własnego używania zjazd/wyjazd do garażu na samochód osobowy jak na rysunku ze zmianami; kostkę 8 cm pomalowałem żółtą farbą do linii /do połowy grubości kostki - górna powierzchnia/, instalację przeciwoblodzeniową pominąłem. Kostkę ułożyłem na 2-3 cm piasku - w jodełkę z wyjątkiem prawie poziomych w przybliżeniu górnej i dolnej powierzchni o długości około 100 cm - tu w poprzek kostki. Piasek przegrabiony z dodatkiem cementu spoczywa na tłuczniu z gruzu betonowo-ceglanego o grubości 20-30 cm. W dolnym odcinku zjazdu wstawiłem odpływ liniowy wody opadowej z osadnikiem piasku i z osadnika rury do już nie używanej komory szamba wybieralnego. Kostki betonowe docinane tarczą fi 180 mm układałem po bokach zjazdu i na łączeniach sekcji w jodełkę z sekcjami poziomymi. Spadek jest tak wyprofilowany, aby nie szorował podwoziem auta o kostki. Z jednej strony podjazdu o długości 7 m jest brama suwana, z drugiej drzwi garażowe, boki podjazdu to żelbeton o grubości 30 cm. Podjazdu bez problemów używam od tygodnia. Jest 12 marca 2024, Janusz J
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...