Skocz do zawartości

Historia edycji

Czekol

Czekol

Dzień dobry forumowicze,

 

Od niedawna jestem posiadaczem kotła Vitodens 100-W 19 kW B1HF o mocy 3,2-19kW z zasobnikiem ciepłej wody użytkowej 100l.

Zauważyłem niestabilną pracę kotła zarówno w aplikacji jak i finansowo. 

Zaobserwowane objawy to podwyższona temperatura na zasilaniu obiegów grzewczych np. zadana temperatura np. 45°C rośnie do 70°C oraz modulacja palnika z 25% podwyższa się do 80%. Podane wartości w piku, są ruchome, ponieważ nie utrzymują stałych parametrów.

Wykonałem test wyłączając ogrzewanie podłogowe, ale pozostawiłem zawór otwarty, który doprowadza wodę do ogrzewania podłogowego. Anomalia w dalszym ciągu występowały. Dlatego zamknąłem zawór i woda już nie przebywała tak długiej drogi. W aplikacji zauważyłem od razu spadek na modulacji. Jednakże po systematycznym obserwowaniu parametrów pomimo to pojawiają się te anomalia.

 

Poniżej przedstawiam zdjęcie systemu ogrzewania.

Z góry dziękuję za każdą radę oraz pomysł.

 

image.thumb.png.b1ec8706617fef903ab2cdc41f6e2b7e.png

Czekol

Czekol

Dzień dobry forumowicze,

 

Od niedawna jestem posiadaczem kotła Vitodens 100-W 19 kW B1HF o mocy 3,2-19kW z zasobnikiem ciepłej wody użytkowej 100l.

Zauważyłem niestabilną pracę kotła zarówno w aplikacji jak i finansowo. 

Zaobserwowane objawy to podwyższona temperatura na zasilaniu obiegów grzewczych np. zadana temperatura np. 45°C rośnie do 70°C oraz modulacja palnika z 25% podwyższa się do 80%. Podane wartości w piku, są ruchome, ponieważ nie utrzymują stałych parametrów.

Wykonałem test wyłączając ogrzewanie podłogowe, ale pozostawiłem zawór otwarty, który doprowadza wodę do ogrzewania podłogowego. Anomalia w dalszym ciągu występowały. Dlatego zamknąłem zawór i woda już nie przebywała tak długiej drogi. W aplikacji zauważyłem od razu spadek na modulacji. Jednakże po systematycznym obserwowaniu parametrów pomimo, to pojawiają się te anomalia.

 

Poniżej przedstawiam zdjęcie systemu ogrzewania.

Z góry dziękuję za każdą radę oraz pomysł.

 

image.thumb.png.b1ec8706617fef903ab2cdc41f6e2b7e.png

Czekol

Czekol

Dzień dobry forumowicze,

 

Od niedawna jestem posiadaczem kotła Vitodens 100-W 19 kW B1HF o mocy 3,2-19kW z zasobnikiem ciepłej wody użytkowej 100l.

Zauważyłem niestabilną pracę kotła zarówno w aplikacji jak i finansowo. 

Zaobserwowane objawy to podwyższona temperatura na zasilaniu obiegów grzewczych np. zadana temperatura np. 45°C rośnie do 70°C oraz modulacja palnika z 25% podwyższa się do 80%. Podane wartości w piku, są ruchome, ponieważ nie utrzymują stałych parametrów.

Wykonałem test wyłączając ogrzewanie podłogowe, ale pozostawiłem zawór, który doprowadza wodę do ogrzewania podłogowego. Anomalia w dalszym ciągu występowały. Dlatego zamknąłem zawór i woda już nie przebywała tak długiej drogi. W aplikacji zauważyłem od razu spadek na modulacji. Jednakże po systematycznym obserwowaniu parametrów pomimo, to pojawiają się te anomalia.

 

Poniżej przedstawiam zdjęcie systemu ogrzewania.

Z góry dziękuję za każdą radę oraz pomysł.

 

image.thumb.png.b1ec8706617fef903ab2cdc41f6e2b7e.png

Czekol

Czekol

Dzień dobry forumowicze,

 

Od niedawna jestem posiadaczem kotła Vitodens 100-W 19 kW B1HF o mocy 3,2-19kW z zasobnikiem ciepłej wody użytkowej 100l.

Zauważyłem niestabilną pracę kotła zarówno w aplikacji jak i finansowo. 

Zaobserwowane objawy to podwyższona temperatura na zasilaniu obiegów grzewczych np. zadana temperatura np. 45°C rośnie do 70°C oraz modulacja panika z 25% podwyższa się do 80%. Podane wartości w piku, są ruchome, ponieważ nie utrzymują stałych parametrów.

Wykonałem test wyłączając ogrzewanie podłogowe, ale pozostawiłem zawór, który doprowadza wodę do ogrzewania podłogowego. Anomalia w dalszym ciągu występowały. Dlatego zamknąłem zawór i woda już nie przebywała tak długiej drogi. W aplikacji zauważyłem od razu spadek na modulacji. Jednakże po systematycznym obserwowaniu parametrów pomimo, to pojawiają się te anomalia.

 

Poniżej przedstawiam zdjęcie systemu ogrzewania.

Z góry dziękuję za każdą radę oraz pomysł.

 

image.thumb.png.b1ec8706617fef903ab2cdc41f6e2b7e.png

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...