Skocz do zawartości

Malowanie starej farby strukturalnej


Recommended Posts

Dzień dobry,
nie widziałem takiego tematu, a w internecie również nie umiem znaleźć nic co by mi dało jednoznaczną odpowiedz na moje pytanie, a mianowicie: Czy jedna warstwa unigruntu w proporcji 3:1 położna na starą (>5 lat) farbę strukturalną typu "baranek" zapobiegnie wykruszaniu się drobinek (tego takiego piasku czy cokolwiek to jest) i czy ogólnie coś to da?
Dodam, że na to zostały położone dwie nowe warstwy farby lateksowej, a stara farba miała tendencje do wykruszania się. Tzn. nie, że odpadała w całości, a jedynie odpadał od niej ten nazwijmy to piasek. W ciągu 1-2 dni cała podłoga wyglądała jak domki nad morzem, a sama ściana zaczynała się "wygładzać" w niektórych miejscach. Dodatkowo miałem tam parę świeżych plam po zaklejaniu dziur oraz wiele tłustych i/lub niezmywalnych plam. Poza tym malowałem ciemną farbą na jasnej.

Z góry dzięki za odpowiedz.

Link do komentarza
9 godzin temu, Kemon napisał:

Czy jedna warstwa unigruntu w proporcji 3:1 położna na starą (>5 lat) farbę strukturalną typu "baranek" zapobiegnie wykruszaniu się drobinek (tego takiego piasku czy cokolwiek to jest) i czy ogólnie coś to da?

Chyba  w proporcji 1:3, nie odparowywaliście przecież  wody z niego.

Na takie podłoże powinno si stosować Unigrunt plus w proporcji 1:1 i to ten nierozcieńczany przez producenta.

foto.php?id=92653&w=400&h=400

 

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...