Skocz do zawartości

ława fundamentowa a dom drewniany


Recommended Posts

Napisano
Witam wszystkich , pomozcie prosze . Mam stary dom drewniany ktory chcialbym podniesc o kilkadziesiat cm i podmurowac czerwona cegla . Podniesienie nie stanowi problemu lecz nie mam pomyslu od czego/na czym zaczac podmurowke . Czy konieczne jest wylanie ławy fundamentowej ze zbrojeniem ? Jesli tak to jaka powinna byc jej glebokosc / szerokosc ? Jak wykonuje sie zbrojenie i czym zalewa sie lawe ? Chodzi mi o klase zastosowanego betonu . Dom drewniany nie jest duzy nie ma takiego ciezaru jak murowany , czy jest absolutnie konieczne wykonanie ławy czy jest inny sposob na " zaczecie " podmurowki ? Ma miec wysokosc ok 40 cm . Dodam ze podniesienie domku nie stanowi problemu lecz wkopanie sie idealnie pod belka jest dosyc klopotliwe . Przy tym boje sie naruszyc konstrukcje domu Bo wylewanie ławy na cztery razy ( tzn. kazda sciana osobno ) chyba nie wchodzi w gre ? . Pozdrawiam
Napisano
Np. architekt ? Z caloscia zamieszania wystarczy pojsc do architekta a on to naniesie na papier ,a do tego wystara sie o wszystkie pozwolenia ? , bardzo prosze o odpowiedz .
Napisano
Cytat

Tego typu operacje powinien opracować projektant - konstruktor



Jak sie taki czlowiek fachowo nazywa ? I gdzie go znalezc , prosze o pomoc , bardzo dziekuje

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • W lazience podloga z OSB 25 mm, na tej podlodze brodzik 4 cm grubosci, obok plyty brodzika panele ogrzewania podlogowego 1,8 cm grubosci na plytach dfe na nich plyta  0,8 cm fibercement i terakota.   Teraz pytanie jak tu wykonac i czym najlepiej hydroizolacje zwlaszcza na styku brodzik-podloga.   Pod brodzik chce dac mate hydro czy moze lepiej dac mate na cala powierzchnie osb a nastepnie na plyte fibercement dac folie w plynie ?   Jak Wy byscie rozwiazali taka sytuacje ??    
    • Do czego służy ten Czy jest, czy musi być ogrzewany? Co w nim się robi? Co w nim "garażuje"?
    • A dlaczego nie powinny, bo co się stanie?, w tych rurkach będzie ogień walił czy coś bardziej gorącego?.   Ciekawe po co?, żeby było drożej?.
    • Dziękuję za odpowiedź. Jednak trochę ona brzmi jak gotowy szablon. Tym bardziej tak uważam ponieważ przesyła mi Pan instrukcję pomimo że napisałem że jako jedyny byłem przeciwny blachy trapezowej z filcem na tego typu budynku. A skoro byłem przeciwny to tym samym musiałem znać zasady i wytyczne montażu takiej blachy.    Blacha która jest zamontowany to produkt firmy Blachotrapez.        To że ten dach jest niewłaściwie zrobiony to jest to mi wiadome. Znak również wytyczne co do montażu blachy trapezowej z filcem.      Zależało mi bardziej na odpowiedzi czy można coś z tym dachem jeszcze zrobić. Jeżeli można to co należy zrobić? Reklamacja na źle wykonaną pracę nie wchodzi w grę ponieważ po tym wszystkim widać że firma nie ma pojęcia co i jak.    Jeżeli można coś zrobić we własnym zakresie żeby ten dach funkcjonował poprawnie to będę wdzięczny za wskazówki.    Jeszcze raz będę wdzięczny za dalsze wskazówki.                   
    • Tak, cała sciana. Grubość to jakie 6cm. A odległość od ścian to od 4 do 8 cm, lekko krzywe są, że tak powiem.    Rozumiem, że płyty ani profile nie powinny stykać się z rurami, będzie 1cm luzu ale i tak koło rur chce założyć czerwone plyty. To jest ok?
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...