Skocz do zawartości

Jak magazynować energię z fotowoltaiki?


Recommended Posts

Energii elektrycznej uzyskiwanej dzięki panelom fotowoltaicznym zazwyczaj powstaje więcej, niż jesteśmy w stanie na bieżąco zużywać. Nie oznacza to jednak, że energia słoneczna się zmarnuje, ponieważ można ją efektywnie magazynować.


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budownictwob2b.pl/instalacje/baza-wiedzy/elektryka/54397-jak-magazynowac-energie-z-fotowoltaiki

Link do komentarza
Komentarz dodany przez oszykany:
Dzień dobry, tezy tu wygłoszone, to tylko pobożne życzenie. W większości energia jest bezpowrotnie marnowana. A elektrownie wodne, na węgiel czy atomowe muszą pracować (nie można ich wyłączyć w krótkim czasie). Żeby było zabawnie każdy nie mający fotowoltaiki płaci tzw. opłatę na OZE. A wieczorem po 19, gdy wrócimy z pracy w dalszym ciągu korzystamy z energii tradycyjnej. I tak mit o OZE, zielonej energii ma wątpliwe uzasadnienie ekonomiczne czego dowodem są coraz wyższe rachunki za energię elektryczną.
Link do komentarza
Komentarz dodany przez ozyrys:
Ble, ble, ble. Banały powtarzane od lat. Kiedy wreszcie przestaniecie ludziom wmawiać, że akumulatory są nowoczesnym sposobem magazynowania energii? To tylko dzięki dotacjom, czyli pieniądzom wydartym od biednych, bogaci urządzają sobie hucpę pod nazwą "jestem nowoczesny i mnie stać". Żadne akumulatory litowo-jakieś tam, nie zgromadzą tanio niezbędnej ilości energii, bo litu na świecie zabraknie zanim nasycenie nimi osiągnie 10% populacji, a i to każdy z nich będzie miał zapasu ledwie na parę godzin, A o zapasie na deszczowy, bezwietrzny tydzień to nawet marzyć nie śmiejcie. Bo na taką ilość akumulatorów pewnie jedynie Obajtka będzie stać, razem, z dotacjami oczywiście. Rozwiązaniem tematu nie są i nigdy nie będą akumulatory w postaci znanej dzisiaj na rynku. To nie ma przyszłości. Ludzkość musi zastosować inne sposoby magazynowania energii, zaawansowane są np. prace dotyczące wytwarzania wodoru. To może mieć sens ekonomiczny. Pracują też instalacje wykorzystujące energię np. do topienia soli i wykorzystaniu jej ciepła do napędu prądnic. Może też ktoś wymyśli inne, chociażby gromadzenie energii w kole zamachowym. Natomiast akumulatory zostawcie do telefonów i zabawek. Bo litu zabraknie.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • A jednak jest, bo nie ma innego powodu. Ja mam w łazience futrynę papierową. Tak jak wszystkie inne w mieszkaniu. I mam ok. Ale u mnie prysznic jest prysznicem, a nie sauną. Dzieci próbowały mi robić parówkę przy okazji mycia się, ale zapowiedziałem, że obciążę kosztami (dorosłe są) i się skończyło. Kontroluj wilgotność w łazience higrometrem.  
    • Jak będziesz robił remont, to kup PRAWDZIWE DRZWI i PRAWDZIWĄ OŚCIEŻNICĘ, to znaczy drewniane i dobrze zaimpregnowane... Te, aktualnie zainstalowane są z płyt MDF - tak skrzydło drzwiowe, jak i ościeżnica... Czasem te z MDF służą dłużej, jak się miejsca przecięcia płyty dobrze nasyci jakimś impregnatem i - przy ościeżnicy dodatkowo zabezpieczy DOBRZE POŁOŻONYM (na odtłuszczonych powierzchniach) silikonem... W Twojej łazience widać, które elementy były docinane i nie zabezpieczone - skracane pionowe elementy ościeżnicy i nacięcie wentylacyjne w skrzydle... MDF pije wodę i z posadzki i z powietrza jak gąbka       A tak nawiasem mówiąc, to Twój prysznic nie jest typu walk-in, tylko z płytkim brodzikiem...   Tu masz prawdziwy walk-in z odpływem liniowym:
    • Komentarz dodany przez M.L.: Witam, Zamówiłem w extraDach - Szczecin blachę na rąbek, blacha przyszła w kolorze innym niż zamówiłem…. Nikt nie poczuwa się do winy, sprawa trwa już prawie dwa miesiące, ciągle jestem zbywany, że nie ma odpowiedzi od producenta. Blachę zakupiłem od firmy extraDach (Szczecin) nie od producenta a mi każą czekać na jego odpowiedź. Blacha leży u mnie na budowie, extraDach umywa ręce, bo przecież zapłaciłem i blacha jest moja, a gdy pytam kiedy rozpatrzą moją reklamacje dostaje odpowiedź że producent sobie może odpowiedzieć kiedy chce.... Pomyłki sie zdarzają ja to rozumiem , lecz od extradachu dostałem odpowiedź odmowną bo blacha ma na oznaczeniu kolor prawidłowy! Blacha porównana z próbnikiem producenta, kolor pasuje do 7024 a nie 7016 jak zamawiałem, ale przecież blacha ma nadruk z kodem 7016, nikt nie patrzy na to jaki kolor ma blacha lecz jakie ma oznaczenie z tyłu! Próbniki w tym przypadku nie istnieją!! Budowa stoi, koszty rosną, dach niszczeje… Sprawa skończy się prawdopodobnie w sądzie. NIE POLECAM!!!!
    • Mamy prysznic typu walk-in tuż obok drzwi i po 1.5 roku od strony prysznica spuchła ościeżnica i podcięcie na drzwiach (jak na zdjęciach). Będę robić remont i zastanawiam się, jak tego uniknąć w przyszłości? Z czego wynika ten problem? Pod ościeżnicą jest silikon, a od podłogi do podcięcia jest na tyle daleko, że z podłogi nie złapie wilgoci. Nigdy nie zalaliśmy podłogi, podczas kąpieli zawsze kładziemy dywanik kąpielowy, żeby zebrał całą wodę, nie myjemy mopem na mokro. Deszczownica i słuchawka są w odległości 1.5 m od ściany i choćbym się starał to zawsze parę kropel pryśnie w tamte okolice, ale nie sądziłem, że od tego może tak spuchnąć. Włączamy wentylację mechaniczną i drzwi przez prawie cały czas są otwarte, więc nie powinno być zbyt wilgotno od pary.
    • Jeśli rurka jest zamurowana, otulina jest zbędna... Ta otulina zabezpiecza przed kondensacją pary wodnej na tej rurce, jeśli biegnie gdzieś tuż pod powierzchnią ściany lub na zewnątrz,,. można zamurować i w otulinie... Na ciepłej wodzie otulina pozwala na mniejsze straty ciepła i wydaje się potrzebniejsza...
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...