Skocz do zawartości

Historia edycji

ŁukaszGorzki

ŁukaszGorzki

Witam wszystkich serdecznie,

 

jestem na etapie decyzji czy podejmować się remontu domu z lat 90tych. 

Po wstępnym rozeznaniu na pewno czeka mnie wymiana kotła, elewacji, dachu, stolarki okiennej.

Muszę też wykończyć I piętro, które ma gołe ściany i gołą płytę stropową.

Chciałbym zapytać czy znacie jakieś możliwości dofinansowania takich inwestycji? Czytałem o programie czyste powietrze, ale znacie coś jeszcze?

 

Pozdrawiam,

Łukasz

ŁukaszGorzki

ŁukaszGorzki

Witam wszystkich serdecznie,

 

jestem na etapie decyzji czy podejmować się remontu domu z lat 90tych. 

Po wstępnym rozeznaniu na pewno czeka mnie wymiana kotła, elewacji, dachu, stolarki okiennej.

Muszę też wykończyć I piętro, które ma gołe ściany i gołą płytę stropową.

Chciałbym zapytać czy znacie jakieś możliwości dofinansowania takich inwestycji? Czytałem o programie czyste powietrze, ale znacie coś jeszcze?

 

Pozdrawiam,

Łukasz

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Ok, ja tylko nie rozumiem jak to działa, że jednego zacisku jest doprowadzenie fazy na stałe, a drugim się steruje. Ale dla mnie podłączenie więcej niż dwóch kabelków to już wyższa szkoła. Czyli jaki byś wyłącznik sugerował? Czyli nie tyle wyłącznik, tylko przycisk, żeby trzymać i puścić w momencie kiedy chcemy zatrzymać? Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
    • Prawdopodobnie, ale może być tak, że dojdzie do końca cyklu i się zatrzyma. To trzeba sprawdzić w praktyce.  Ja ostatnio rozkminiałem układ przekaźnika cyklicznego, o taki     I miałem opis ze strony polskiej i kitajskiej. Wszędzie pisali, ze to działa po podłączeniu zasilania do tych przewodów, znaczy czerwonego i czarnego. A tu guzik. Działać zaczyna dopiero po zwarciu styków tego złącza w dolnym rogu, a tego w żadnym opisie nie ma. I każde zwarcie zmienia stan, bo zatrzymuje się układ również po zwarciu tych samych bolców. Dlatego te Twoje opisy trzeba również wybadać w praktyce. Według mnie powinieneś mieć dwa przyciski, a nie przełącznik klawiszowy instalacyjny, Bo przełącznik daje stałe zwarcie i miałbyś sterowanie tyko całkiem otwarte i całkiem zamknięte. A przyciskiem przerywasz połączenie w dowolnym momencie i masz regulację kąta otwarcia.     To samo. Zwróć uwagę na oznaczenie napięcia. AC i liczba - oznacza wielkość napięcia przemiennego, DC - oznaczenie dla prądu wyprostowanego (stałego).  
    • Ok dzięki, czyli romumiem, że jak dostaje zasilanie np ze zwykłego wyłącznika, to dopóki nie wyłącze będzie się zamykał i otwierał? A jak wyłącze, to zatrzyma się w danym momencie otwarcia? Czyli w przypadku 220V zero idzie na środkowy, na pozostałe 2 idą przewody z wyłącznika? Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka Tu jest ten obrazek z Twojej aukcji, ale to chyba to samo. Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
    • Wszyscy znamy Gawła od lat kilkunastu. My po prostu wiemy 😉
    • Insynuowanie a i tak przyjeżdżanie??!! O co temu gościowi chodzi nie wiem….albo wiem i ugryzę się w paluchy… Michał my chcemy przyjechać i widzimy się 14-stego i wybieraj zawsze taką miejscówkę żeby nie było tych których ma nie być!!!! Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...