Skocz do zawartości

Historia edycji

drzanudz

drzanudz

8 godzin temu, retrofood napisał:

 

To drzewniane mają być te nogi? Czy może noga na środku?

Jeszcze nie wiem. Większość takich stolików ma metalowe "druciane" nogi, albo drewniane, ale cienkie. Szukam inspiracji, dlatego pytałem w tym temacie o zdjęcia tamtego stolika. 

 

8 godzin temu, Peter Parker napisał:

Zbyt tanie to podejrzane. Sprzedają co niektórzy coś tanio, a to się okazuje z czasem że drewno nie było po suszarni i wygina się, pręży i pęka.

A o tym coś też wiem. Ojciec zawiózł kiedyś materiał do "stolarza" na dwa stoły bukowe. Drewno leżało u nas ładnie poskładane pod dachem z 10 lat, więc gość pociął, pokleił i zrobił stoły które pomalowane lakierem przez parę miesięcy stały dumnie w domu, po czym jeden blat pękł na łączeniu, a drugi się wygiął do środka. "Przecież jak suche to po co suszyć?"

drzanudz

drzanudz

8 godzin temu, retrofood napisał:

 

To drzewniane mają być te nogi? Czy może noga na środku?

Jeszcze nie wiem. Większość takich stolików ma metalowe "druciane" nogi, albo drewniane, ale cienkie. Szukam inspiracji, dlatego pytałem w tym temacie o zdjęcia tamtego stolika. 

 

8 godzin temu, Peter Parker napisał:

Zbyt tanie to podejrzane. Sprzedają co niektórzy coś tanio, a to się okazuje z czasem że drewno nie było po suszarni i wygina się, pręży i pęka.

A o tym coś też wiem. Ojciec zawiózł kiedyś materiał do "stolarza" na dwa stoły bukowe. Drewno leżałou nas ładnie poskładane pod dachem z 10 lat, więc gość pociął, pokleił i zrobił stoły które pomalowane lakierem przez parę miesięcy stały dumnie w domu, po czym jeden blat pękł na łączeniu, a drugi się wygiął do środka. "Przecież jak suche to po co suszyć?"

×
×
  • Utwórz nowe...