Skocz do zawartości

Historia edycji

PawelRemont

PawelRemont


usuniecie pustych linii

11 godzin temu, retrofood napisał:

Zależy jaka farba. I po co chcesz znowu tynkować, skoro stary tynk się trzyma?

Ostatnio było malowane akrylową - Kabe Perfekta.


Poprzednio... nie znam się ale pewnie tak jak mówi kolega:

10 godzin temu, podczytywacz napisał:

Na pewno są tam warstwy starych kredowych albo kredowo-wapiennych farb

Jest to co kładli od lat 60tych; na pewno nigdy nie była zrywana.

 

Tylko w kuchni i być może w łazience pod częścią powłok jest farba olejna (a na nią akrylowa). Możliwe, że pod olejną też wapienna czy kredowo-wapienna. 

 

 

 

11 godzin temu, retrofood napisał:

I po co chcesz znowu tynkować, skoro stary tynk się trzyma?


Bo ściany są krzywe, czasami wgłębienie na głębokość 1cm, a czasami krzywa ściana na 5cm. Chcę tynkować aby zrobić piony i kąty pod sztukaterię. Chcę aby mieszkanie ładnie wyglądało. Po za tym położyłem sporo kabli bo wymieniałem instalację elektryczną, teraz i tak muszę coś zrobić aby ładnie zamaskować bruzdy.

 

 

W jednym miejscu zeskrobałem szpachelką jakiś 1mm powłoki i zaobserwowałem, że nawet jak zeskrobałem szpachelką wierzchnie warstwy, to nadal została jakaś farba kredowa czy kredowo-wapienna, która jest już na żywym tynku, związana z piaskiem. Pytanie czy to wyskrobywać np żyrafa aby w ogóle nie było farby na ścianie, aby tylko żywy tynk pozostał bez niczego, czy już zostawić?

 

 

 

 

10 godzin temu, podczytywacz napisał:

mocząc obficie

 

Jak? Spryskiwać? Pędzlem? Czy jak? 

PawelRemont

PawelRemont

10 godzin temu, retrofood napisał:

Zależy jaka farba. I po co chcesz znowu tynkować, skoro stary tynk się trzyma?

Ostatnio było malowane akrylową - Kabe Perfekta.


Poprzednio... nie znam się ale pewnie tak jak mówi kolega:

10 godzin temu, podczytywacz napisał:

Na pewno są tam warstwy starych kredowych albo kredowo-wapiennych farb

Jest to co kładli od lat 60tych; na pewno nigdy nie była zrywana.

 

Tylko w kuchni i być może w łazience pod częścią powłok jest farba olejna (a na nią akrylowa). Możliwe, że pod olejną też wapienna czy kredowo-wapienna. 

 

 

 

10 godzin temu, retrofood napisał:

I po co chcesz znowu tynkować, skoro stary tynk się trzyma?


Bo ściany są krzywe, czasami wgłębienie na głębokość 1cm, a czasami krzywa ściana na 5cm. Chcę tynkować aby zrobić piony i kąty pod sztukaterię. Chcę aby mieszkanie ładnie wyglądało. Po za tym położyłem sporo kabli bo wymieniałem instalację elektryczną, teraz i tak muszę coś zrobić aby ładnie zamaskować bruzdy.

 

 

W jednym miejscu zeskrobałem szpachelką jakiś 1mm powłoki i zaobserwowałem, że nawet jak zeskrobałem szpachelką wierzchnie warstwy, to nadal została jakaś farba kredowa czy kredowo-wapienna, która jest już na żywym tynku, związana z piaskiem. Pytanie czy to wyskrobywać np żyrafa aby w ogóle nie było farby na ścianie, aby tylko żywy tynk pozostał bez niczego, czy już zostawić?

 

 

 

 

10 godzin temu, podczytywacz napisał:

mocząc obficie

 

Jak? Spryskiwać? Pędzlem? Czy jak? 

 

 

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...