Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Różnica temperatury na kotle i za sprzęgłem


Recommended Posts

Witajcie,

 

Mam piec gazowy Vitodens 200-W, którego pompa ustawiona jest obecnie na 60% - przynajmniej takie wartości widzę w piecu, chociaż producent (Viessmann) twierdzi że kocioł dobiera sam prędkość obrotową pompy w funkcji temperatury zewnętrznej. Pompa ta napędza obieg kotłowy do Sprzęgło – Kolektor Elterm SKE 55 2DC Condens z kierownicą przepływu wody. Za sprzęgłem są grupy pompowe (obecnie uruchomiony jedynie obieg grzejnikowy bez mieszacza). Mam tam pompę Grundfoss UPM3 AUTO 25-70 180 ZZZ która chodzi na II biegu.
Za pompą termometr wskazuje temperaturę niższą o ok. 4*C, więc z uwagi na brak czujnika sprzęgła zwiększyłem na piecu poziom o +4.

 

Chciałem zapytać bardziej doświadczonych użytkowników czy taka różnica temperatury (4*C) jest OK, czy można jeszcze dodatkowo zoptymalizować ustawienia pomp aby zmniejszyć tę różnicę? Czy przypadkiem podnosząc poziom krzywej o 4*C nie doprowadzam do sytuacji w której piec będzie częściej grzał, kiedy normalnie (bez podnoszenia poziomu) nie grzałby wcale? Mam wrażenie, że jak z krzywej (już po podniesieniu poziomu) wychodzi mu że temp na zasileniu powinna wynosić dajmy na to 28*C to on grzeje, ale gdyby bez podnoszenia wynosiła 24*C to by nie grzał wcale. Z kolei możliwe że z czujnikiem sprzęgła zachowywałby się rozsądniej, tzn grzałby tylko wtedy, kiedy byłoby to niezbędne, ale o kilka *C więcej, w zależności od wskazań czujnika. Czy tak jest w rzeczywistości?

 

Jeśli czujnik sprzęgła jest w tym wypadku najlepszym rozwiązaniem, to czy orientujecie się czy można go podłączyć bezpośrednio pod piec, czy konieczny jest moduł EM-M1?

Link to postu

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...