Skocz do zawartości

Środek na nieprzyjemny zapach


Recommended Posts

Witajcie drodzy forumowicze. 

Mam problem ze smordem, który pozostawił po sobie świętej pamięci wujek, który nadużywał alkoholu. Chcemy zrobić remont pokoju po nim, po wywaleniu mebli został nie przyjemny zapach alkoholu i innych wońi.... 

Pierwsze co zrobiłem to zerwałem parkiet, trochę pomogło. Podejrzewam że reszta smrodu siedzi w ścianach, czy są środki chemiczne lub inne które mógłby pomoc w walce że smrodem? Mógłbym skuwać tynk ale to ostateczność, dlatego chciałbym zasięgnąć waszej rady. Pozdrawiam 

Link do komentarza

Skrobanie idzie trochę opornie ale cały czas do przodu...

Gdzies wyczytałem, że dobrze jest zwilżyć ściany letnią wodą z szarym mydłem....i później zdzierać... Sprawdzę 

 

A co powiecie jakby wpuścić ozonator do pomieszczenia? Kolega posiada i za "flaszkę" użyczy, ma to sens? 

 

Link do komentarza
50 minut temu, verbatim91 napisał:

ma to sens? 

Moim zdaniem - ma!

50 minut temu, verbatim91 napisał:

Skrobanie idzie trochę opornie

Nie "pokalecz" za bardzo powierzchni ściany, bo zapłaczesz się przy równaniu...

 

Mocz ścianę po prostu wodą... mydło nie zaszkodzi...

 

Skrobać należałoby jak najszerszą skrobaczką - twardą i nawet o szerokości ponad 10 cm...

Link do komentarza

Ozonowanie nie dało nic.... 

Rozmawiałem z fachowcem od remontu, jego zdaniem będzie trzeba zedrzeć farbę wraz z warstwa tynku. Później zagruntować i pomalowac farba która blokuję nieprzyjemny zapach. 

Szukalem na internecie takich ale nie znalazłem, jedynie jakieś aerozole ale do nich nie jestem przekonany. 

Mielibyście jakiś namiar na farbę? 

 

Link do komentarza
15 godzin temu, podczytywacz napisał:

Jak wyglądało to ozonowanie?

Ozonator postawiłem na wysokości trochę poniżej 2m. Zamknąłem szczelnie okno i otwór wentylacyjny, ustawiłem ozonator na 2h, po tym czasie wszedłem do pomieszczenia i otworzyłem okna by się wywietrzylo. Wieczorem powotrzylem ten sam proces. 

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • To chyba chybiony i fałszywy argument, bo klimatyzator jednak dmucha powietrzem zagrzanym do o wiele wyższej temperatury niż te 22 stopnie, chcąc osiągnąć zadaną temperaturę i pewnie to jest o wiele wyższa temperatura niż 30 st. Nie mierzyłem ale tak na wyczucie to znacznie przkracza trzydziestkę. Więc to akurat w drugą stronę działa, jeśli chodzi o tę "róznicę temperatur", czyli na korzyść hydrauliki. 
    • Ogrzewanie hydrauliczne, które występuje w 99% nowych polskich domach jest mniej efektywne i droższe niż bezpośrednie ogrzewanie pompą powietrze-powietrze, bo COP zależy od różnicy temperatur, a wodę trzeba ogrzać do ok 30°C, za powietrze do 22°. Proponuję zainteresować się systemem HVAC. V-wentylacja z odzyskiem ciepła wykonana pod ilość mieszkańców, a nie na kubaturę. Musi być, gdy chcemy używać klimatyzacji, bo latem przy chłodzeniu wentylacja grawitacyjna nie działa i oddychamy coraz bardziej zużytym powietrzem, co prowadzi do różnych dolegliwości. AC- jakość powietrza, za którą odpowiadają rewersyjne pompy ciepła (klimatyzatory). Temperatura cały rok, a wilgotność, która tworzy zaduch latem (tryb dry). H- ogrzewanie, czyli w przypadku, gdy klimatyzacja nie da rady (zazwyczaj kilka dni w roku) do uruchamiają się maty grzewcze. Ogrzewanie oporowe to COP 1, ale ono jest w tym systemie tylko wspomaganiem na wypadek ekstremalnych mrozów, awarii, czy dla komfortu, gdy ktoś chce bardziej dogrzać pokój. Poza tym pompy ciepła wciąż działają, więc zużycie jest śladowe. Dlaczego potrzebne są maty? Czy nie można dobrać większej mocy klim? Chodzi o to, że sezon grzewczy trwa ponad pół roku, a średnia temperatura w tym czasie w ostatnich latach to +5C i wciąż rośnie. Jeśli pompa będzie za duża to przez większość sezonu będzie działać on-off i łączne zużycie wyjdzie 2-3x większe. Jeśli rekuperacja jest zrobiona zgodnie ze sztuką, czyli działa na 20-30m3//osobę to klimy 30W/m2 są wystarczające. Cały system wychodzi przy okazji najtaniej i zapewnia zużycie poniżej 15kWh/m2. Ponadto warto wiedzieć, że powietrze nawiewane z anemostatów po odzysku ciepła jest tylko o kilka stopni chłodniejsze od domowego. Gdy podajemy je z góry to zapobiega ścieleniu się ciepłego przy suficie, a samo zanim opadnie zdąży się ogrzać. Daje to komfort w strefie przebywania ludzi. System musi być kompletny i dobrze przemyślany. 
    • A stoją zapewne obok siebie... więc jak zrobi się z nich  "kątownik" - będą stały jeszcze stabilniej...
    • Może być różnie, bo one są dość wiotkie. Zależy też, jak równa jest posadzka w garażu.
    • Komentarz dodany przez G: Beton nie kosztuje 200-250. Ceny z przed pandemi
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...