Skocz do zawartości

Drzwi do kabiny typu walk-in


Recommended Posts

Dzień dobry

 

Mam kabinę prysznicową typu walk-in z szybą boczną o grubości 8mm, wys 200cm i długość 100cm.

Szyba zamontowana jest bezpośrednio na posadzce.

 

Na chwilę obecną mam tam zamontowaną zwykłą zasłonę do prysznica ale chciałbym do tej kabiny zamontować drzwi prysznicowe.

Jaki typ drzwi dałoby się zamontować w takiej kabinie miedzy szybą a kafelkami?

Szerokość między szybą a kafelkami to 97,5cm.

 

Rozważałem montaż jednego skrzydła drzwi składanych zamontowanych na ścianie po lewej stronie.

Inną opcją byłby montaż drzwi rozsuwanych ale w takim przypadku konieczny chyba byłby montaż jakiegoś profilu od podłogi do sufitu na krawędzi szyby bocznej.

Ale może ktoś będzie miał lepszy pomysł.

W załączniki zdjęcie.

 

Dziękuję

IMG_20220420_085330.jpg

Link do komentarza

Są szklarze, którzy wykonują różne rzeczy  ze szkła hartowanego... znalazłem na Allegro ofertę na wykonanie podobnych drzwi na wymiar:

 

https://allegro.pl/oferta/drzwi-szklane-kabina-prysznicowa-szklo-na-wymiar-9385736642

 

Sposób komunikacji z wykonawcą sugeruje, że gość wie co robi i myślę, że on powinien doradzić Ci sposób zamknięcia Twojej kabiny...

obraz.thumb.png.ca8d915be377c6433018fe74f7065f27.png

Napisz do niego jeszcze przed kupnem, ustalcie szczegóły...

 

Są zawiasy, unoszące drzwi w czasie wchodzenia do kabiny i opuszczające drzwi przy ich zamykaniu, przez to doszczelniające ich kontakt z podłogą (dodatkowa silikonowa uszczelka na dole drzwi)...

Problemem może być dobranie uszczelnienia pionowego styku istniejącej ścianki z nowymi drzwiami kabiny...

Być może gość podpowie jak zdobyć taką uszczelkę...

W mojej kabinie pionową szczelinę doszczelnia para magnetycznych uszczelek, tak jak w zdecydowanej większości kabin...

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...