Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Budowa domu 70 m2 na zgloszenie - energooszczednego


Recommended Posts

Witam.

Cieszę się bardzo ze odkryłam to forum, widzę ze jest tu wielu użytkowników znających się na rzeczy, w przeciwieństwie do mnie, i dlatego wracam się do was z prośba o rzetelne i praktyczne porady. Proszę mi wybaczyć, jeżeli moje pytania lub obserwacje mogą się wydać amatorskie.

Mam zamiar wybudować dom 70 m2 na zgłoszenie. Będę w nim mieszkać sama wiec powinno mi to wystarczyć. Czasami odwiedzi mnie córka na wakacje. Działka to 28 m na 110 m w woj. małopolskim. Najbardziej podobają mi się projekty domów stodoła jak ten:

https://weninkholtkamp.nl/werken/schuurwoning-v/

Lubię bardzo przeszklenia, ale wiem że aby dom był w miarę energooszczędny nie można z nimi przesadzić i zainstalować te używane do domów pasywnych (co biorę pod uwagę).

Oczywiście nie będzie przeszkleń od strony północnej, nie będzie po tej stronie garażu (garaz osobno budowany), ale mam zamiar posadzić na północnej stronie drzewa iglaste według wskazówek do budownictwa pasywnego. Jeżeli nie będzie to koligowało z energooszczędnością chciałabym dom stodoła z antresola i otwartym salonem z kuchnia.

Będzie wykonany projekt przez biuro architektoniczne (jeszcze musze je znaleźć) i chce, aby budowa było poprowadzona przez fachowca (może nie przez firmę, aby trochę zaoszczędzić) ale np. kierownika budowy. Bardzo mi zależy, aby dom był wykonany w sposób jak najbardziej energooszczędny, fotowoltaika tez mile widziana.

Wiem ze na wielu stronach internetowych jest wiele informacji na ten temat, ale nie znając tematu chciałabym zasięgnąć rady formurowiczów którzy znają temat.

Z góry serdecznie dziękuję za praktyczne wskazówki. Pozdrawiam.

 

Link to postu
37 minut temu, Malgorzata Maria Pila napisał:

  chce, aby budowa było poprowadzona przez fachowca (może nie przez firmę, aby trochę zaoszczędzić) ale np. kierownika budowy. Bardzo mi zależy, aby dom był wykonany w sposób jak najbardziej energooszczędny, fotowoltaika tez mile widziana.

 

Rolą kierownika budowy jest dbałość o to, aby obiekt był bezpieczny i wykonany w sposób zgodny z normami (najczęściej z projektem). Natomiast kierownik nie będzie ani poszukiwał za Ciebie ludzi do pracy, ani nie będzie wybierał konkretnych rozwiązań (np. cegła ceramiczna a nie pustaki). Dlatego kierownik budowy, w rozumieniu prawa budowlanego nie "poprowadzi" budowy. Od tego jest inwestor albo ktoś działający w jego imieniu.

Link to postu

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...