Skocz do zawartości

Projektowanie wnętrz Kazaplan / Floorplanner


Recommended Posts

Na tym forum zawsze miło mi się piszę temat, bo zawsze wiem, że uzyskam przydatne odpowiedzi. :D

 

Ostatnio miałem zajawkę na projektowanie wnętrz głównie w https://pl.kazaplan.com i https://floorplanner.com . Wiążę się to z poprzednim tematem który założyłem, odnośnie wyboru mieszkania, bo właśnie tworzę wstępny projekt tego z 1956 r.

 

------------------------------------------------

 

Jeśli nie znacie tych programów, to szczerze mogę polecić. Są to programy do projektowania wnętrz online. Zakładamy konto, zapisujemy projekt i mamy do niego dostęp z każdego urządzenia.

 

Kazaplan jest bardziej toporny, ale właśnie jego lepiej jest używać, bo można w nim odtworzyć i pomalować każdy mebel na podstawie istniejącej biblioteki. Do tego wszystkie drzwi i okna są interaktywne.

Floorplanner z kolei umożliwia bardziej intuicyjne sterowanie, a po zaprojektowanym mieszkaniu można chodzić z widoku pierwszoosobowym niczym w grze. Ponadto ma lepszą grafikę niż Kazaplan. Biblioteka zawiera tysiące różnych mebli i kształtów. Problem w tym, że nie da się edytować tych mebli, zmieniać kolorów i wchodzić z nimi w interakcję. Znalezienie odpowiedniego mebla w odpowiednim kolorze spośród 10000 opcji francuskich mebli trwa baardzo długo.

Dlatego dla mojego zastosowania lepszy jest Kazaplan. Dla kogoś kogo nie interesują meble lub ma czas na ich szukanie, to lepiej wybrać Floorplanner.

 

------------------------------------------------

 

W tym linku przedstawiam swój projekt w Kazaplan: https://pl.kazaplan.com/plan/14388215/edit Wystarczy się zarejestrować na byle jakie dane i wejść ponownie w ten link żeby móc podejrzeć i edytować projekt.

Po zmianach możecie go zapisać na swoim koncie i ponownie udostępnić :)

 

obraz_2022-03-24_164817.thumb.png.a57ce995ec8c7f969112c45d03aa19bb.png

 

 

Powyżej w taki sposób rozplanowałem salon z przestrzenią roboczą (północ jest od strony w którą patrzy mój murzyn).

Kurtyna jest po to, aby wyciemnić strefę relaksu, a także po to żeby łatwiej schłodzić / ogrzać strefę roboczą - tam najdłużej będę spędzał czas. Kurtyna akurat będzie w kolorze szarym, tak jak wykładzina na podłodze.

 

Moim zdaniem jest praktycznie, ale podświadomie coś mi tu nie pasuje, dlatego proszę o sugestię. :D

 

Możecie rzucić okiem na pozostałe pomieszczenia i ewentualnie pobawić się w programie w lepszy układ i kolorystykę (tylko uwaga, bo to bardzo wciągająca zabawa). :D

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Naturalny wygląd Podkreśla strukturę drewna – słoje i naturalne usłojenie stają się bardziej widoczne i wyraziste. Matowe lub satynowe wykończenie – wygląda bardziej naturalnie niż połysk lakieru. Oddychająca powierzchnia Drewno zachowuje zdolność do oddychania, co pomaga w regulacji wilgotności w pomieszczeniu. Mniejsze ryzyko wypaczeń przy zmianach temperatury i wilgotności. Łatwa konserwacja i naprawa Nie trzeba cyklinować całej podłogi przy uszkodzeniu – można punktowo odnowić fragment. Regularna konserwacja (np. środkiem do pielęgnacji olejowosków) wydłuża żywotność wykończenia. Przyjemność użytkowania Ciepłe i przyjemne w dotyku – idealne dla osób chodzących boso lub z małymi dziećmi. Mniej śliskie niż lakierowane podłogi. Ekologia i zdrowie Produkty olejowoskowe są często na bazie naturalnych olejów i wosków – bezpieczne dla zdrowia. Brak intensywnego zapachu chemii, przyjazne alergikom.   Osmo to jedna z najbardziej znanych marek oferujących wysokiej jakości olejowoski do podłóg drewnianych (i nie tylko). Produkty tej firmy są bardzo cenione zarówno przez profesjonalistów, jak i osoby samodzielnie wykańczające wnętrza.
    • Zgadza się, dlatego uważam że w skrajnych przypadkach, czyli pewnie dwie noce w roku lepiej dogrzać grzałką, niż przepłacać za większą pompę i martwić się o taktowanie. Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
    • Mam człowieka na miejscu. Będzie obserwował.
    • Dziś po południu test obciążeniowy z tego co mi tutaj alert pogodowy wysyła.  
    • To nie do końca tak. Po pierwsze T-CAP nie są jedynymi pompami na rynku, które utrzymują nominalną moc grzewczą w skrajnie niskich temperaturach (-20°C lub mniej). Ale inne o takiej charakterystyce są od nich wyraźnie droższe.  Po drugie, zdolność do utrzymywania mocy nominalnej w trudnych warunkach nie oznacza większej skłonności do taktowania. W praktyce jest wręcz odwrotnie. Taka pompa jest w stanie utrzymać moc nominalną w całym przewidywanym zakresie pracy (mniej więcej od -20 do +15°C). Ale równocześnie to i tak są pompy inwerterowe, czyli z możliwością automatycznego dostosowywania mocy do chwilowych potrzeb. Dla większości pomp powietrze/woda minimum to 30%. Czyli pompa nominalnie np. 9 KW jest w stanie działać w sposób ciągły już z mocą ok. 3 kW.  Natomiast w typowych pompach, których moc spada wraz ze spadkiem temperatury zewnętrznej, też mamy nominalnie np. 9 kW. Ale osiągane dopiero np. przy +7°C na zewnątrz. Natomiast przy -10°C taka pompa będzie miała np. 5-6 kW mocy. Właśnie wtedy będzie potrzebne użycie grzałek. Natomiast przy wysokiej temperaturze zewnętrznej i tak potrzebne będzie wykorzystanie funkcji inwertera. Ale co się stanie, jeżeli wiedząc o spadku mocy wraz z temperaturą zewnętrzną, zdecydujemy się na pompę nominalnie już nie 9 lecz 12 kW? Wtedy powyżej 0°C zakresu regulacji mocy może już zabraknąć.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...