Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Projektowanie wnętrz Kazaplan / Floorplanner


Recommended Posts

Na tym forum zawsze miło mi się piszę temat, bo zawsze wiem, że uzyskam przydatne odpowiedzi. :D

 

Ostatnio miałem zajawkę na projektowanie wnętrz głównie w https://pl.kazaplan.com i https://floorplanner.com . Wiążę się to z poprzednim tematem który założyłem, odnośnie wyboru mieszkania, bo właśnie tworzę wstępny projekt tego z 1956 r.

 

------------------------------------------------

 

Jeśli nie znacie tych programów, to szczerze mogę polecić. Są to programy do projektowania wnętrz online. Zakładamy konto, zapisujemy projekt i mamy do niego dostęp z każdego urządzenia.

 

Kazaplan jest bardziej toporny, ale właśnie jego lepiej jest używać, bo można w nim odtworzyć i pomalować każdy mebel na podstawie istniejącej biblioteki. Do tego wszystkie drzwi i okna są interaktywne.

Floorplanner z kolei umożliwia bardziej intuicyjne sterowanie, a po zaprojektowanym mieszkaniu można chodzić z widoku pierwszoosobowym niczym w grze. Ponadto ma lepszą grafikę niż Kazaplan. Biblioteka zawiera tysiące różnych mebli i kształtów. Problem w tym, że nie da się edytować tych mebli, zmieniać kolorów i wchodzić z nimi w interakcję. Znalezienie odpowiedniego mebla w odpowiednim kolorze spośród 10000 opcji francuskich mebli trwa baardzo długo.

Dlatego dla mojego zastosowania lepszy jest Kazaplan. Dla kogoś kogo nie interesują meble lub ma czas na ich szukanie, to lepiej wybrać Floorplanner.

 

------------------------------------------------

 

W tym linku przedstawiam swój projekt w Kazaplan: https://pl.kazaplan.com/plan/14388215/edit Wystarczy się zarejestrować na byle jakie dane i wejść ponownie w ten link żeby móc podejrzeć i edytować projekt.

Po zmianach możecie go zapisać na swoim koncie i ponownie udostępnić :)

 

obraz_2022-03-24_164817.thumb.png.a57ce995ec8c7f969112c45d03aa19bb.png

 

 

Powyżej w taki sposób rozplanowałem salon z przestrzenią roboczą (północ jest od strony w którą patrzy mój murzyn).

Kurtyna jest po to, aby wyciemnić strefę relaksu, a także po to żeby łatwiej schłodzić / ogrzać strefę roboczą - tam najdłużej będę spędzał czas. Kurtyna akurat będzie w kolorze szarym, tak jak wykładzina na podłodze.

 

Moim zdaniem jest praktycznie, ale podświadomie coś mi tu nie pasuje, dlatego proszę o sugestię. :D

 

Możecie rzucić okiem na pozostałe pomieszczenia i ewentualnie pobawić się w programie w lepszy układ i kolorystykę (tylko uwaga, bo to bardzo wciągająca zabawa). :D

Link to postu

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...