Skocz do zawartości

Historia edycji

demo

demo

41 minut temu, dune2 napisał:

Ty to zrób bo to Ty podważasz to co napisałem.

Już wklejałem Ci cytat z tej strony:

https://www.geers.pl/blog/ochrona-sluchu/natezenie-dzwieku-i-decybele/

Cytat

Najniższy słyszalny poziom natężenia dźwięku, czyli najcichszy dźwięki, jaki człowiek jest w stanie usłyszeć, wynosi 0 decybeli. Natężenie dźwięku na poziomie 50 dB jest dla nas przyjemne, poziom 100 dB jest uważany za próg przyjemności, natomiast na poziomie 120 dB znajduje się granica bólu. Ważne jest to, że 100 dB wcale nie jest przez nas odbierane jako dwa razy głośniejsze od 50 dB. Odbieranie natężenia dźwięku jest co prawda zawsze subiektywne i zależy od indywidualnego zmysłu słuchu, ale zasadniczo mówi się, że wzrost o 10 dB odpowiada mniej więcej podwojeniu odczuwanego natężenia dźwięku. Dlatego można odbierać 60 dB jako hałas dwa razy głośniejszy niż 50 dB.

Podajesz jakieś źródła, ale powiedz sam jak można takie głupoty pisać jak jedna taka z twoich artykułów że:

Cytat

Dlatego dźwięk o natężeniu 70 dB jest 10-krotnie głośniejszy niż ten o natężeniu 60 dB.

No przecież to kuriozalna głupota jakaś, a autor chyba chciał napisać że głośniejszy ale o 100% a nie dziesięciokrotnie głośniejszy. No bzdura i głupota, nawet do Twojej teorii o podwojeniu głośności co 3 dB nie pasuje, bo by było że 3 razy głośniej.

41 minut temu, dune2 napisał:

Dodatkowo daj namiar na firmę co robi multi split za 2000.

Mogę dać namiar ale firmy z Zabrza. Raczej do Gdańska nie pojadą.

demo

demo

28 minut temu, dune2 napisał:

Ty to zrób bo to Ty podważasz to co napisałem.

Już wklejałem Ci cytat z tej strony:

https://www.geers.pl/blog/ochrona-sluchu/natezenie-dzwieku-i-decybele/

Cytat

Najniższy słyszalny poziom natężenia dźwięku, czyli najcichszy dźwięki, jaki człowiek jest w stanie usłyszeć, wynosi 0 decybeli. Natężenie dźwięku na poziomie 50 dB jest dla nas przyjemne, poziom 100 dB jest uważany za próg przyjemności, natomiast na poziomie 120 dB znajduje się granica bólu. Ważne jest to, że 100 dB wcale nie jest przez nas odbierane jako dwa razy głośniejsze od 50 dB. Odbieranie natężenia dźwięku jest co prawda zawsze subiektywne i zależy od indywidualnego zmysłu słuchu, ale zasadniczo mówi się, że wzrost o 10 dB odpowiada mniej więcej podwojeniu odczuwanego natężenia dźwięku. Dlatego można odbierać 60 dB jako hałas dwa razy głośniejszy niż 50 dB.

Podajesz jakieś źródła, ale powiedz sam jak można takie głupoty pisać jak jedna taka z twoich artykułów że:

Cytat

Dlatego dźwięk o natężeniu 70 dB jest 10-krotnie głośniejszy niż ten o natężeniu 60 dB.

No przecież to kuriozalna głupota jakaś, a autor chyba chciał napisać że głośniejszy ale o 100% a nie dziesięciokrotnie głośniejszy. No bzdura i głupota.

39 minut temu, dune2 napisał:

Dodatkowo daj namiar na firmę co robi multi split za 2000.

Mogę dać namiar ale firmy z Zabrza. Raczej do Gdańska nie pojadą.

×
×
  • Utwórz nowe...