Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Projekt kanalizacji - prośba o ocenę


Recommended Posts

Witam,

Jestem na etapie początkowym budowy i chciałem rozplanować kanalizacji, która będzie trochę odmienna od tego co zawarto w projekcie, w związku z czym chciałem się Was poradzić.
Zmiany które chcę wprowadzić to :
 
- w garażu zamiast spływy na środku, wyprowadzenie pod odpływ liniowy oraz odpływ kanalizy  na prawej ścianie garażu pod dodatkowy zlew, ale to jest jako opcja przy czym zakładam, że może pojawić się problem odpowietrzenia instalacji w tym miejscu)

- dodatkowy pkt w kuchni pod oknem pod zlew, zmywarkę. Na lewej ścianie pozostawiłem odpływ lub jeśli jednak padnie na decyzję, że zlew i zmywarka będą na lewej ścianie to chciałbym aby było gotowe wyprowadzenie pod to.

- dodatkowy pion pod prysznic na piętrze przy sypialnia

- obraz.png.22ad5ce2ced8e6cbc2f221308dfffae7.pngobraz.png.67b92023d6a34ac933739a6e2dd3e056.png

- i jako ostatni pkt na prawej ścianie kotłowni pod skropliny z klimatyzacji / rekuperatora

obraz.png.4b93f962e143dce7eb02370bdeafffe0.png

Tutaj też przypada najdalszy pkt instalacji - łącznie ok 11,6m.

Wysokość murów fundamentowych to 105cm.

Jeśli dobrze liczę to zakładając chudziaka 10cm, i zagłębienie rury na ok 29cm ( licząc do osi i 20cm warstwę nad rurą ) i 2% spadek to powinienem wyjść z fundamentu na ok 62-63 poniżej poziomu chudziaka.

Drugie moje pytanie to w projekcie praktycznie przy każdym pionie jest oznaczone odpowietrzenie ponad dach, jednak czytając w różnych miejscach można spotkać opinię, żeby dawać jedynie odpowietrzenie najdalszego pionu.

Chciałem poznać także waszą opinię w tym temacie. W poprzednim bliźniaku, w którym mieszkałem odpowietrzenie było zrobione nawet nie przez dach, ale kratkę na ścianie bocznej umieszczoną wysoko przy samym dachu i był to jedyny pkt odpowietrzający i kanaliza działała bez najmniejszego problemu.

Prośba o ocenę i konstruktywne uwagi. W załączeniu proponowany przeze mnie plan kanalizy.

Wszelkie opinie i sugestie mile widziane.

 

obraz.png

Rzut parteru_kanalizacja.jpg

Rzut pietra_kanaliza.jpg

Kanalizacja plan_dwg1.pdf

Link to postu

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • Według mnie deweloper chałupę sprzedał - teraz to już Twój problem. Oczywiście, że przekrój przewodów jest minimalny, dla obwodów gniazdek za mały. Tak się "oszczędza" na kosztach budowy, wpędzając w kłopoty nabywcę. I prawdopodobnie instalację elektryczną masz w wersji minimalnej, czyli teraz jest czas na jej rozbudowę dostosowującą do Twoich potrzeb i planów.
  • Witam kupiłam dom w stanie deweloperskim .  W całym domu pod gniazdka jak i pod włączniki oświetlenia mam kable o przekroju 1,5. Projektu instalacji elektrycznej wewnętrznej nie widziałam . Zastanawiam się czy nie poprosić inwestora o przestawienie - fachowiec który wykonuje mi remont twierdzi ze jest za mały przekrój kabli. Mogą być czy nie takie kable?
  • Chodzi o cwu i co, myślałem o korzystaniu z taryfy nocnej i potem korzystania z tego bufora ciepła za dnia.
  • Drzwi do gospodarstwa domowego można podzielić na trzy rodzaje:   Zewnętrzne - wejściowe, które możemy z kolei podzielić na drzwi zewnętrzne dwuskrzydłowe i jednoskrzydłowe,   Wewnętrzne - drzwi prowadzące do poszczególnych pomieszczeń  Gospodarcze - prowadzące do pomieszczeń użytkowych takich jak garaż, piwnica, czy kotłownia.   Każdy rodzaj drzwi ma do spełnienia inne funkcje. Stąd też w zależności od tego gdzie drzwi mają prowadzić, powinniśmy je odpowiednio dostosować pod względem bezpieczeństwa, wytrzymałości i wizualnym.     Czym kierować się przy wyborze drzwi gospodarczych?   Wybierając drzwi gospodarcze jak przy wyborze każdych drzwi bardzo ważna jest z pewnością estetyka i dopasowanie do wystroju innych pomieszczeń. Nie powinno się jednak skupiać wyłącznie na wyglądzie. Parametry techniczne drzwi i dostosowanie ich do warunków jakie panują w pomieszczeniu, do którego prowadzą jest bardzo ważne. Szczególnie w przypadku drzwi prowadzących do pomieszczeń gospodarczych. Przykładowo, kotłownia znajdująca się wewnątrz domu powinna być odpowiednio zabezpieczona przed pożarem, tak aby w razie jego wystąpienia, płomienie nie rozprzestrzeniły się do kolejnych pomieszczeń. Poniżej znajduje się lista czynników, nad którymi powinniśmy się szczególnie zastanowić przed wyborem drzwi do pomieszczenia gospodarczego.   Bezpieczeństwo   Złodzieje bardzo często dostają się do domu przez pomieszczenia gospodarcze, jak garaż przylegający do części mieszkalnej, czy przez piwnicę. Z tego powodu warto zainwestować w drzwi gospodarcze o odpowiedniej klasie antywłamaniowej. Mogą one być wyposażone w specjalne klamki z gałką uniemożliwiającą jej rozwiercenie i wyciągnięcie wkładki czy inne zabezpieczenia chroniące.      Izolacja termiczna   W piwnicy czy garażu zwykle panuje niższa temperatura niż w części mieszkalnej. Aby zapobiec niepotrzebnym stratom ciepła, które będą powodować większe wydatki na ogrzewanie, warto zamontować w pomieszczeniach gospodarczych drzwi, które zapobiegają utracie ciepła z pomieszczenia, dzięki wykorzystaniu wysokiej jakości materiałów termoizolacyjnych.       Ochrona przed pożarem   W przypadku pomieszczeń takich jak kotłownia, lub garaż, w przypadku których występuje zwiększone ryzyko wystąpienia pożaru, powinno ono być dobrze zabezpieczone przed rozprzestrzenianiem się płomieni. Zastosowanie drzwi przeciwpożarowych może wydłużyć czas w jakim płomienie i dym przedostają się do kolejnych pomieszczeń nawet o pół godziny.       Wybór drzwi hybrydowych   W zależności od wykorzystanych materiałów, drzwi mogą być lepiej dostosowane do różnych zadań. każdy materiał ma swoje wady i zalety. W celu wyeliminowania wad jakie niesie za sobą wykorzystanie różnych materiałów, warto zdecydować się na drzwi hybrydowe, które dzięki połączeniu różnych materiałów dostosowują się jak najlepiej do funkcji, którą mają pełnić.     
 • Popularne tematy

×
×
 • Utwórz nowe...