Skocz do zawartości

Pierwszy domek szkieletowy.


Recommended Posts

Witam,

 

Na wstępie chciałbym zaznaczyć, że jestem zielony jeśli chodzi o budowlankę, więc z góry przepraszam za ewentualne dziwne/głupie pytania.

Ok,  sprawa wygląda tak, że mieszkam z żoną i dzieckiem w mieście w wynajmowanym mieszkaniu, chcemy przesiąść się na swoje, ale mamy powoli dość miasta do tego praca zdalna i coraz więcej myślimy o wybudowaniu domku na wsi. Akurat posiadamy działkę 60x20 więc jak znalazł. Zależy nam na szybkiej budowie dlatego zastanawiamy się nad domkiem kanadyjskim/szkieletowym.

 

Niestety tak jak wspominałem wcześniej jestem zielony w tym temacie i nawet nie wiem za co się najpierw zabrać dlatego postanowiliśmy skorzystać z firmy która ogarnie większość prac.

Raczej wybór padnie na firmę ibudhaus, na oku mamy taki domek: https://www.ibudhaus.pl/oferta/107-bungalow-fix/

 

I tutaj pojawia się pierwszy problem, mnogość opcji do skonfigurowania, pytanie czy polecacie wykonanie wyłącznie samego stanu surowego i później już samemu szukać fachowców i wykańczać wszystkie roboty?

 

Pytanie o ocieplenie, słyszałem, że podobno domki szkieletowy są zazwyczaj lepiej ocieplone niż murowane, czy to prawda?

Na działce jest dostępny przyłącz gazu i pytanie czy w domek szkieletowy warto ogrzewać gazem? Gotować będziemy na płycie indukcyjnej więc gaz potrzebny będzie tylko do ogrzewania. Raczej dodatkowo zdecydujemy się fotowoltaikę. 

Alternatywa do ogrzewanie prądem, ale to zawsze kojarzyło mi się z ogromnymi rachunkami w zimie, ale nie wiem jak to się ma do domków szkieletowych.

 

Jaki standard ocieplenia? Thermal 30+ vs Eco 35+ czy różnica jest duża?

 

Czy cena 48 900 zł za Tynki wewnętrzne to nie jest zbyt dużo?

 

Jeśli chodzi o opcje Fundament nieocieplony za 42 800 zł. Czy tutaj mają na myśli normalne fundamenty jak w domie murowanym, czy wylaną płytę do której kotwiczy się konstrukcje?

 

Może mi ktoś wyjaśnić o co chodzi z 'Docieplenie pionowe fundamentu' i 'Wylewka cementowa parteru ocieplona'?

 

Ehh mam mnóstwo pytań, żeby to wszystko ogarnąć.....

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Link do komentarza
  • 3 miesiące temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...