Skocz do zawartości

Pierwszy domek szkieletowy.


Recommended Posts

Witam,

 

Na wstępie chciałbym zaznaczyć, że jestem zielony jeśli chodzi o budowlankę, więc z góry przepraszam za ewentualne dziwne/głupie pytania.

Ok,  sprawa wygląda tak, że mieszkam z żoną i dzieckiem w mieście w wynajmowanym mieszkaniu, chcemy przesiąść się na swoje, ale mamy powoli dość miasta do tego praca zdalna i coraz więcej myślimy o wybudowaniu domku na wsi. Akurat posiadamy działkę 60x20 więc jak znalazł. Zależy nam na szybkiej budowie dlatego zastanawiamy się nad domkiem kanadyjskim/szkieletowym.

 

Niestety tak jak wspominałem wcześniej jestem zielony w tym temacie i nawet nie wiem za co się najpierw zabrać dlatego postanowiliśmy skorzystać z firmy która ogarnie większość prac.

Raczej wybór padnie na firmę ibudhaus, na oku mamy taki domek: https://www.ibudhaus.pl/oferta/107-bungalow-fix/

 

I tutaj pojawia się pierwszy problem, mnogość opcji do skonfigurowania, pytanie czy polecacie wykonanie wyłącznie samego stanu surowego i później już samemu szukać fachowców i wykańczać wszystkie roboty?

 

Pytanie o ocieplenie, słyszałem, że podobno domki szkieletowy są zazwyczaj lepiej ocieplone niż murowane, czy to prawda?

Na działce jest dostępny przyłącz gazu i pytanie czy w domek szkieletowy warto ogrzewać gazem? Gotować będziemy na płycie indukcyjnej więc gaz potrzebny będzie tylko do ogrzewania. Raczej dodatkowo zdecydujemy się fotowoltaikę. 

Alternatywa do ogrzewanie prądem, ale to zawsze kojarzyło mi się z ogromnymi rachunkami w zimie, ale nie wiem jak to się ma do domków szkieletowych.

 

Jaki standard ocieplenia? Thermal 30+ vs Eco 35+ czy różnica jest duża?

 

Czy cena 48 900 zł za Tynki wewnętrzne to nie jest zbyt dużo?

 

Jeśli chodzi o opcje Fundament nieocieplony za 42 800 zł. Czy tutaj mają na myśli normalne fundamenty jak w domie murowanym, czy wylaną płytę do której kotwiczy się konstrukcje?

 

Może mi ktoś wyjaśnić o co chodzi z 'Docieplenie pionowe fundamentu' i 'Wylewka cementowa parteru ocieplona'?

 

Ehh mam mnóstwo pytań, żeby to wszystko ogarnąć.....

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Link do komentarza
  • 3 miesiące temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Przepisy ppoż. mówią, że tak blisko granicy nie wolno stawiać domu. O płocie niczego nie mówią.  A skoro dom się jednak postawił, to niech teraz dom się martwi przepisami. Płot nie musi.
    • Najwyższy czas zlikwidować tę służebność, niestety to droga sadowa. Pamiętaj jednak, ze działka ze służebnością mocno zmniejsza swoją wartość.
    • Nie mam zamiaru się gniewać z sąsiadem, ma służebność nie wiadomo po co, ponieważ posuada swój własny wjazd z innej strony i dodatkowo nie respektuje żadnych zasad mimo rozmów z nim. Przekracza służebność, obiecuje że nie będzie tego robił a za chwilę jest to samo
    • U mnie było podobnie. Działki po bokach ogrodzone, bez zgody właścicieli abym mógł do swojej działki doprowadzić media, nie naruszając tych ich. Wymyśliłem że zrobię toew tej drodze ze służebnością. Kosztowało mnie ogromne ilości alkohol aby się integrować, kupowanie roślin fajnych do nasadzenia w miejscu odkładanych przez koparkę z wykopu ziemi, pogodzenia się że kiedy już za swoją ciężką kasę zrobiłem dojazd, wciąż parkowali mi on i jego goście pod bramą wjazdową, że nie mogłem wyjeżdżać i musiałem prosić aby mi na to pozwoli. Nauczyłem się jednego. Nigdy! Nigdy nie kupiłbym więcej działki, do której dostęp miałbym tylko wtedy, gdy ktoś mi na to pozwoli.     Nie gniewaj się z sąsiadem. Zgodzę daj na sprawy mało istotne. Trawa odrośnie. Rośliny nasadzisz. Ale będziesz miał pewność że kiedy pojedziesz na narty, do Egiptu latem, czy teściów odwiedzić na Wielkanoc, sąsiad zajrzy czy ktoś się nie szwęda na posesji, podkarmi kota, a nawet gdy zaufasz i się zaprzyjaźnisz - podleje w domu kwiaty 
    • Dla większości inwestorów dach to pokrycie. Dlatego interesuje ich głównie kolor i wzór blachy czy dachówki. Ukryta pod pokryciem konstrukcja, najczęściej w postaci drewnianej więźby, już tak ciekawa nie jest, a to właśnie ona ma zasadniczy wpływ na trwałość dachu i bezpieczeństwo domowników. Pełna treść artykułu pod adresem: https://budownictwob2b.pl/dachy/baza-wiedzy/51002-wiezba-dachowa-wazny-element-dachu
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...