Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Pomoc w wyborze pieca gazowego


Recommended Posts

Witam. Potrzebuje pomocy w wyborze pieca gazowego do budynku parterowego z użytkowym poddaszem.

Powierzchnia użytkowa:

Parter: 70m2 + 25m2(garaż)

Piętro: 65m2

W całym domu ogrzewanie podłogowe.

Łazienka z prysznicem na dole, oraz łazienka z wanną i prysznicem u góry (w jednym pomieszczeniu-nie możliwe żeby korzystać jednocześnie z wanny oraz prysznica).

Ps. Łączna powierzchnia posadzek które zostały wysłane w domu 180m2.

Dom ocieplony styropianem 20cm lambda 0.38

Pod posadzką na parterze 12 styropianu eps100, na piętrze 5cm eps100.

Okna 3 szybowe z ciepłą ramka. Drzwi i brama garażowa z gatunku "tych lepszych" , grubszych. Dach ocieplony wełną skalna 25cm.

W projekcie mam podane że kocioł kondensacyjny gazowy o pojemności 24lw, i taki chciałem wstawić (Immergas teraz plis 24). Po rozmowach z osobami które posiadają taki sam budynek zostałem wręcz zlinczowany że to o dużo przewyniarowany kocioł. Podobno mają i siebie Vaillant 14kw itp i w zupełności wystarcza. Polecają mi Immergas Smart 12kw lecz obawiam się czy takowy wystarczy. Szukając w internecie też rzucił mi się w oczy kocioł Junkers ceraptur Smart 14-5C. Dodam że szukam pieca jednofunkcyjnego do którego zamierzam podłączyć zasobnik 100-120l. Dodam że nie mam problemu w okolicy z serwisem pieców: acv, Junkers, Buderus, Vaillant.

 

Bardzo bym prosił o pomoc w doborze kotła do mojego budynku. Nie koniecznie musi to być któryś z tych co podałem wyżej, może być inna propozycja -kazda wezmę pod uwagę.

Bardzo dziękuję za pomoc.

 

P.s. hydraulik też namawia na Immergas 24kw

 

Link to postu

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • Według mnie deweloper chałupę sprzedał - teraz to już Twój problem. Oczywiście, że przekrój przewodów jest minimalny, dla obwodów gniazdek za mały. Tak się "oszczędza" na kosztach budowy, wpędzając w kłopoty nabywcę. I prawdopodobnie instalację elektryczną masz w wersji minimalnej, czyli teraz jest czas na jej rozbudowę dostosowującą do Twoich potrzeb i planów.
  • Witam kupiłam dom w stanie deweloperskim .  W całym domu pod gniazdka jak i pod włączniki oświetlenia mam kable o przekroju 1,5. Projektu instalacji elektrycznej wewnętrznej nie widziałam . Zastanawiam się czy nie poprosić inwestora o przestawienie - fachowiec który wykonuje mi remont twierdzi ze jest za mały przekrój kabli. Mogą być czy nie takie kable?
  • Chodzi o cwu i co, myślałem o korzystaniu z taryfy nocnej i potem korzystania z tego bufora ciepła za dnia.
  • Drzwi do gospodarstwa domowego można podzielić na trzy rodzaje:   Zewnętrzne - wejściowe, które możemy z kolei podzielić na drzwi zewnętrzne dwuskrzydłowe i jednoskrzydłowe,   Wewnętrzne - drzwi prowadzące do poszczególnych pomieszczeń  Gospodarcze - prowadzące do pomieszczeń użytkowych takich jak garaż, piwnica, czy kotłownia.   Każdy rodzaj drzwi ma do spełnienia inne funkcje. Stąd też w zależności od tego gdzie drzwi mają prowadzić, powinniśmy je odpowiednio dostosować pod względem bezpieczeństwa, wytrzymałości i wizualnym.     Czym kierować się przy wyborze drzwi gospodarczych?   Wybierając drzwi gospodarcze jak przy wyborze każdych drzwi bardzo ważna jest z pewnością estetyka i dopasowanie do wystroju innych pomieszczeń. Nie powinno się jednak skupiać wyłącznie na wyglądzie. Parametry techniczne drzwi i dostosowanie ich do warunków jakie panują w pomieszczeniu, do którego prowadzą jest bardzo ważne. Szczególnie w przypadku drzwi prowadzących do pomieszczeń gospodarczych. Przykładowo, kotłownia znajdująca się wewnątrz domu powinna być odpowiednio zabezpieczona przed pożarem, tak aby w razie jego wystąpienia, płomienie nie rozprzestrzeniły się do kolejnych pomieszczeń. Poniżej znajduje się lista czynników, nad którymi powinniśmy się szczególnie zastanowić przed wyborem drzwi do pomieszczenia gospodarczego.   Bezpieczeństwo   Złodzieje bardzo często dostają się do domu przez pomieszczenia gospodarcze, jak garaż przylegający do części mieszkalnej, czy przez piwnicę. Z tego powodu warto zainwestować w drzwi gospodarcze o odpowiedniej klasie antywłamaniowej. Mogą one być wyposażone w specjalne klamki z gałką uniemożliwiającą jej rozwiercenie i wyciągnięcie wkładki czy inne zabezpieczenia chroniące.      Izolacja termiczna   W piwnicy czy garażu zwykle panuje niższa temperatura niż w części mieszkalnej. Aby zapobiec niepotrzebnym stratom ciepła, które będą powodować większe wydatki na ogrzewanie, warto zamontować w pomieszczeniach gospodarczych drzwi, które zapobiegają utracie ciepła z pomieszczenia, dzięki wykorzystaniu wysokiej jakości materiałów termoizolacyjnych.       Ochrona przed pożarem   W przypadku pomieszczeń takich jak kotłownia, lub garaż, w przypadku których występuje zwiększone ryzyko wystąpienia pożaru, powinno ono być dobrze zabezpieczone przed rozprzestrzenianiem się płomieni. Zastosowanie drzwi przeciwpożarowych może wydłużyć czas w jakim płomienie i dym przedostają się do kolejnych pomieszczeń nawet o pół godziny.       Wybór drzwi hybrydowych   W zależności od wykorzystanych materiałów, drzwi mogą być lepiej dostosowane do różnych zadań. każdy materiał ma swoje wady i zalety. W celu wyeliminowania wad jakie niesie za sobą wykorzystanie różnych materiałów, warto zdecydować się na drzwi hybrydowe, które dzięki połączeniu różnych materiałów dostosowują się jak najlepiej do funkcji, którą mają pełnić.     
 • Popularne tematy

×
×
 • Utwórz nowe...