Skocz do zawartości

Vaillant ecotec pro vc 186/5-3 KW + sterownik pogodowy Multimatic 700/6 - dostosowanie ustawień do instalacji


Recommended Posts

Witam wszystkich. Mam kilka pytań co do ustawień kotła Vaillant ecotec pro vc 186/5-3 KW i sterownika pogodowego Multimatic 700/6. Urządzenia pracują w nieocieplonym domu z lat 60-tych, około 150 m2, jeden obieg CO, ogrzewanie grzejnikowe, a podłogówka w dwóch łazienkach i na korytarzu (wymiana kotła węglowego na gazowe, kocioł gazowy pracuje niecały miesiąc).

Na początku kilka moich ustawień (sterownik pogodowy Multimatic 700/6 zaistalowany w salonie na parterze):

  • Zadana temperatura dzienna: 21 st C
  • Zadana temperatura nocna 19 st C
  • CWU (powietrzna pompa ciepła), temp. 45 st C, grzana obecnie w godzinach: 17:30-22:00, ale ciepła woda jest przez całą dobę.
  • Przedziały czasowe: pn-pt: 6:00-22:00, so-nd: 07:00-23:00
  • Krzywa grzewcza: 1.2
  • Tryb auto-wyłącz: NOC
  • Korekta temp. pokoj.: KOREKTA - dla mnie bardziej optymalny, lepszy komfort cieplny, TERMOSTAT przetestowałem, ale po wychłodzeniu pomieszczeń w nocy, długo się dom nagrzewał.
  • Wybieg pompy ogrzewanie (D.001): 30 min
  • Maks. czas blokady ogrzewanie (palnika) (D.002): 40 (18,5 min przy 50 st C na zasilaniu).

 

Jeśli jakiś ustawień brakuje to dopisze, a teraz kilka pytań:

  1. Tryb KOREKTA: czy w tym trybie palnik może/powinien się wyłączać? I wtedy obowiązują ustawienia: Wybieg pompy ogrzewanie (D.001) oraz Maks. czas blokady ogrzewanie (palnika) (D.002)? Zauważyłem jedynie że codziennie o godzinie 22:00 kiedy ogrzewanie przechodzi na tryb NOC, a CWU przestaje być ogrzewana, palnik gaśnie i po czasie D.002 spowrotem się zapala, z obniżoną już temperaturą (KOREKTA). Czy to jest prawidłowe działanie? A skoro tak to w ciągu dnia gdy zostanie osiągnięta temperatura zadana 21 st to palnik również powinien zgasnąć ?
  2. Czy ustawienia D.001 i D.002 mogą takie do mojej instalacji i pozostałych ustawień? 
  3. Jeśli chodzi o temperatury zadane to w DZIEŃ ładnie trzyma 21 st C, ale w NOCY temperatura nie spada do tych 19, tylko jest jakies 20,5 st C, więc minimalna różnica pomiędzy dniem a nocą. Jakieś rady? Coś zmienić?
  4. Szukam ustawień aby jak najbardziej zaoszczędzić oczywiście na zużyciu gazu, bo póki co zużycie waha się od 11-17 m3 na dobe przy temperaturach na zewnątrz od około -5 do 5. Troche sporawo, wiem...wiem dom nie ocieplony (ocieplenie w przyszłym roku), ale może coś da się jeszcze urwać? Dlatego proszę o jakieś propozycje ustawień kotła i sterownika.

 

Pozdrawiam.

 

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Budowa, która powinna zakończyć się co najmniej 3 miesiące temu wciąż nie została skończona. Szef firmy budowlanej ciągle powtarza "nie nasza wina, skaczemy z budowy na budowę, są opóźnienia".   Jesteśmy w trakcie robót dachowych, które przez firmę budowlaną stale są przekładane. Do stanu surowego zamkniętego brakuje nam tylko/aż dachu. Ostatnio zaczął padać śnieg, a nocami słupki rtęci wskazują ujemną temperaturę. Czy może mieć to jakiś zły wpływ na więźbę dachową?
    • Komentarz dodany przez PornKup: Jestem przerażony. Oszuści podkładają papiery pod oczyszczalnie które nie istnieją i z problemem zostaje użytkownik który jest bogu ducha winny. nie dajcie się ludzie nabrać - trzeba żądać papierów i dopiero podejmować decyzje zakupu. modernizacja szamb to tylko wymiana na prawdziwe urzadzenie
    • Wprawdzie nie wywołałeś mnie do tablicy, ale coś napiszę...   Jestem emerytowanym, nie działającym już "remontowcem", który przez ponad trzydzieści lat robił różne rzeczy w różnych lokalach, mieszkaniach, domkach, począwszy od murarki, hydrauliki, elektryki na gładzi i malowaniu skończywszy... z papierami i certyfikatami po różnych szkoleniach... A i umeblowane na miarę również się trafiało (w tej dziedzinie syn przejął pałeczkę i nadal mebluje).   Zmierzam do tego, że moim zdaniem cały Twój wątek sugeruje, że urządzasz statek kosmiczny, który ma zaraz oblecieć układ słoneczny i lecieć dalej w kosmos...   A TO JEST NAJZWYKLEJSZA LOKALÓWKA w najzwyklejszym - chociaż TWOIM - mieszkaniu   Kombinujesz jak Kopcia koń pod górę, a sprawa jest BANALNIE prosta!!!   Od pionu masz 1/2" i bez kombinowania tak prowadź dalej pozostałe kawałki instalacji! Nie wydawaj kasy na rozdzielacze, rozdziel wodę zwykłymi trójnikami w miejscu zamontowania kolejnych odbiorników wody... Poprowadź rurki i zimnej, i ciepłej wody (te w otulinie) najkrótszymi trasami, zamuruj i używaj z całą rodziną w zdrowiu i szczęściu!
    • Niestety nie ma co się spodziewać spektakularnych efektów. Tu kilka osób dzieli się radami w podobnym temacie:  
    • Po drugiej ścianie nie ma nic z tych rzeczy, stoi po prostu szafka i nie ma tam żadnych rur ani nic Jest to mieszkanie świeżo po remoncie w stanie deweloperskim i nie było na niej żadnych usterek. I tak ślady herbaty były pojedynczymi plamami-a tutaj mam wrażenie, że albo może za mocno przycisnęłam, albo może farba była za gęsta-cięzko powiedzieć, ale spróbuj odmalować na nowo docelową farbą tak jak Pan sugeruje.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...