Skocz do zawartości

Historia edycji

zenek

zenek

2 godziny temu, Papito napisał:

Na samiutkiej górze w projekcie są deski na legarach i kropka. Ponieważ ten taras jest trochę z konieczności a nie z bezwzględnej potrzeby zapytałem projektanta (w trosce o koszty) czy może być coś innego na części lub całej powierzchni; padła odpowiedź, że "może, np. żwir".

No coż, skoro  Redakcja Budujemy Dom się na razie wymiksował od odpowiedzi, jak i projektant - to bym radził tak.

 

Pominąć ten taras, żwirek itp balasty (wyszło mi, że zalecane 10 cm ziemi powinno ważyć 80 kg na m2 (ale czy to jest ziemia mokra, czy sucha - nie doczytałem) - i poszukać rozwiązania, które pozwoli zamocować trwale styropian na stropie, a także osłonić go przed uszkodzeniami mechanicznymi - i dopiero na tej warstwie dać papę zgrzewalną.

 

Potem można sypać żwirki i stawiac cokolwiek (choć mocowanie tarasu też jest ważne, szczegolnie, gdy nie ma żadnych ścianek kolankowych))- nie martwiąc się o to, że dach odleci z wiatrem.

 

Najlepiej chyba mocować styropian na jakimś kleju do tego celowanym (można na lepiku na gorąco, ale nie jest to najlepsze rozwiązanie na pewno i nie najsilniejsze) - i rozstrzygnąć, czy warstwą osłonową ocieplenia będzie np osb, czy np. warstwa betonu, lub inna.

zenek

zenek

2 godziny temu, Papito napisał:

Na samiutkiej górze w projekcie są deski na legarach i kropka. Ponieważ ten taras jest trochę z konieczności a nie z bezwzględnej potrzeby zapytałem projektanta (w trosce o koszty) czy może być coś innego na części lub całej powierzchni; padła odpowiedź, że "może, np. żwir".

No coż, skoro  Redakcja Budujemy Dom się na razie wymiksował od odpowiedzi, jak i projektant - to bym radził tak.

 

Pominąć ten taras, żwirek itp balasty (wyszło mi, że zalecane 10 cm ziemi powinno ważyć 80 kg na m2 (ale czy to jest ziemia mokra, czy sucha - nie doczytałem) - i poszukać rozwiązania, które pozwoli zamocować trwale styropian na stropie, a także osłonić go przed uszkodzeniami mechanicznymi - i dopiero na tej warstwie dać papę zgrzewalną.

Potem można sypać żwirki i stawiac cokolwiek - nie martwiąc się o to, że dach odleci z wiatrem.

 Najlepiej chyba mocować styropian na jakimś kleju do tego celowanym (można na lepiku na gorąco, ale nie jest to najlepsze rozwiązanie na pewno i nie najsilniejsze) - i rozstrzygnąć, czy warstwą osłonową będzie np osb, czy np. warstwa betonu, lub inna.

×
×
  • Utwórz nowe...