Skocz do zawartości

MPZP a kondygnacje i rodzaj dachu?


Recommended Posts

Cześć wszystkim.

 

Mam pytanie  czy dach w projekcie z linka kwalifikuje się jako dwuspadowy o symetrycznych połaciach (ścianki kolankowe nie większe niż 1,20m) z punktu widzenie prawa miejscowego?

https://www.homekoncept.com.pl/produkt/projekt-domu-homekoncept-new-house-728/#cost_estimate_tab

 

Dokładny zapis:

  Cytat

"drugą kondygnację dopuszcza się wyłącznie w poddaszach budynków przekrytych dachami dwuspadowymi o symetrycznych połaciach i o nachyleniu wszystkich połaci dachowych nie mniejszym niż 30° i nie większym niż 50° oraz o ściankach kolankowych o wysokości nie większej niż 1,20 m, o ile ustalenia dla terenów nie stanowią inaczej"

Rozwiń  

 

obraz.thumb.png.541d3b9c4b10387244071c94067f2dc6.png

 

obraz.thumb.png.4f79e00374aa3b4c11574ffb9f85988e.png

 

 

 

Czy w tym projekcie nie mamy do czynienia z 2 kondygnacjami i poddaszem nieużytkowym?

 

 

 

obraz.thumb.png.94320b8102ef9cae305b240c0bbfd9b0.png

 

 

 

Z góry dzięki za interpretację i pomoc.

 

Pozdrawiam.

Edytowano przez Piotr Mazur (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • Piotr Mazur changed the title to MPZP a kondygnacje i rodzaj dachu?

Budynek nie spełnia warunków planu miejscowego: kąt nachylenia połaci to 25° (dopuszczalne nie mniej niż 30° i nie więcej niż 50°),

wysokość ścianki kolankowej to 2,20 m (dopuszczalne 1,20 m).

Gdy chodzi o kształt dachu (chociaż to i tak bez znaczenia, bo budowy tego domu ten konkretny plan nie dopuszcza), rzecz jest ciekawa: dach dwuspadowy ma dwie połacie, tu jest ich więcej. Z drugiej strony w dachu wielospadowym połacie się krzyżują, a tu nie - może zatem można by uznać, że mamy tu kilka dachów dwuspadowych na różnych częściach budynku?

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Dzień dobry, Nasze zalecenia dotyczące montażu blachy trapezowej TP-26 SUPER: MONTAŻ - Konstukcja wsporcza z łat drewnianych 40×50 mm, 40×60 mm, 32×100 mm montowanych w maksymalnym rozstawie 350 mm mierzonym od tych samych krawędzi. - Należy sprawdzić i jeżeli to konieczne przeprowadzić jej niwelację zapewniającą kąty proste na połaci oraz jej równą płaszczyznę. - W części okapowej rekomendowane jest użycie pasa nadrynnowego zaciągowego jako elementu nośnego do montażu arkuszy. Arkusze należy przygotować, wykonując w ich części startowej tzw. zaciąg, element zaczepowy o pas. - Mocowanie arkuszy w górę fali w rozstawie wkrętów maksymalnie co 700 mm, za pomocą wkrętów samowiercących typu TORX 4,8 x 60 mm w kolorze pokrycia. Należy zwrócić uwagę na siłę dokręcenia wkrętów, powinna zapewnić odpowiednie przyleganie arkusza do podkonstrukcji bez wgniecenia górnej części fali. Należy odpowiednio wyregulować siłę dokręcenia wkrętów używając do tego np. sprzęgła wkrętarki. - Zaleca się wykonanie wlotowej szczeliny wentylacyjnej okapu o przekroju min. 200 cm2 /1mb oraz w celu jej zabezpieczenia przed owadami i gryzoniami wykonanie specjalnej obróbki z blachy perforowanej. - Zalecana wylotowa szczelina wentylacyjna powinna mieć przekrój czterokrotnie mniejszy od wlotowej, licząc na jedną stronę połaci ( 50 cm2 /1mb). Zapewnia ją pozostawienie 60 mm szczeliny pomiędzy arkuszami przeciwległych połaci w kalenicy oraz obustronny montaż listwy podkalenicowej, w której specjalnie zaprojektowania perforacja zapewnia optymalny przepływ powietrza, chroniąc kalenicę przed wdmuchiwaniem wody opadowej i śniegu. Listwa podkalenicowa do TP26 SUPER jest także elementem nośnym do montażu obróbki kalenicy np. PROSTA PLUS. CIĘCIE - Do cięcia blach należy używać nożyc elektrycznych z głowicą rotującą. Po zakończeniu montażu bezwzględnie oczyścić powierzchnię z opiłków, wkrętów itp. W przypadku uszkodzenia powierzchni należy jak najszybciej wykonać niezbędny (punktowy) retusz, przy zastosowaniu lakieru odpowiedniego z oryginalnym kolorem blach. - W przypadku użycia szlifierki kątowej do cięcia blach powlekanych lub innych materiałów będących w zasięgu powstającego na skutek cięcia strumienia gorących opiłków, następuje utrata gwarancji. Reklamacje nie będą uwzględniane. __________________________ Blacha trapezowa TP-26 SUPER https://pruszynski.com.pl/produkt/blachy-trapezowe/blacha-trapezowa-na-dach/tp26super-blacha-trapezowa-na-dach/
    • Przy kolejnych porządkach tak zrobię, ale mimo to i tak stoi już parę lat. Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
    • Komentarz dodany przez Henryk: Jedyny na rynku legalny zestaw do przeróbki szamba. Warunek - trzeba mieć szczelne szambo. Procedura tak jak przy oczyszczalni. Montaż - 1 dzień. W końcu nie śmierdzi, a oczyszczone ścieki wykorzystuje do nawadniania iglaków...
    • To konieczność. Też próbowałem tylko wsuwać, ale wtedy nawet jak się człowiek oprze przypadkowo ręką o taki regał, to się mogą wysunąć. I półki wtedy lecą. Chociaż zaginanie nie jest łatwe. Najlepiej najpierw pod języczek wsuwać ostrze noża i lekko go ugiąć tak, aby później móc złapać koniec małymi kleszczykami i zagiąć już co najmniej o kąt prosty, a najlepiej jeszcze bardziej. Wtedy całość się trzyma, można regał przesuwać, przenosić i nic się nie dzieje.
    • Cenna uwaga, bo ja tych blach nie pozaginałem. Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...