Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Historia edycji

12 godzin temu, tomek-roman napisał:

czyli wody gruntowe wysoko

Przecież i jeden i drugi będzie najpewniej posadowiony na betonowych fundamentach/płycie fundamentowej, które powinny być prawidłowo (zgodnie z projektem) izolowane przeciwwilgociowo/przeciwwodnie.

A przy wyborze materiału na ściany znaczenie mogą mieć raczej zapisy planu zagospodarowania przestrzennego (poza oczekiwaniami i fantazją inwestora), niż wilgotność powietrza.

12 godzin temu, tomek-roman napisał:

czyli wody gruntowe wysoko

Przecież i jeden i drugi będzie najpewniej posadowiony na betonowych fundamentach/płycie fundamentowej, które powinny być prawidłowo (zgodnie z projektem) izolowane przeciwwilgociowo/przeciwwodnie.

A przy wyborze materiału na ściany znaczenie mają raczej zapisy planu zagospodarowania przestrzennego (poza oczekiwaniami i fantazją inwestora), niż wilgotność powietrza.

• Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• Pytałem projektanta o to na etapie projektowania i podobno nie dało rady żeby ich uniknąć. Pozdrawiam
    • @vlad1431   Dziękuję za kompleksową odpowiedź Właśnie pisząc o użyciu prowadnic podczas tynkowania chciałem sobie pomóc w równaniu ścian jako amatorowi.  Również dzięki za informację - że w razie gdybym nie wyrobił się w czasie to spokojnie mogę zacząć kontynuowanie tynkowania od tej listwy(chyba dobrze rozumiem, ze przez listwę tynkową masz na myśli właśnie prowadnicę podtynkową).
    • Ja sprawdziłem u siebie daszek i pustaki ciągną wodę niesamowicie to właśnie przez ten daszek woda wchodzi 
    • Gość Avocem
      Kupiłem dom w stanie surowym, zamkniętym (ściany z Ytonga). Dom na bazie kwadratu 9m x 9m, ma w sumie 4 kondygnacje (przyziemie, 2 piętra i poddasze. Stropy są z prefabrykowanych płyt o długościach ok. 4,5 m i szerokości na pewno większych niż 1,5 m oraz o grubości 19 cm. Wierciłem w nich na wylot wpuszczając z górnych kondygnacji peszle do punktów oświetlenia i nie natrafiłem nigdy na żadne kanały powietrzne. Problem polega na tym, że nie wiem co to za stropy i jakim obciążeniom mogą być poddane. Robię ogrzewanie podłogowe i żeby jastrych zlicował się z ostatnim stopniem prefabrykowanych schodów, który na każdym piętrze opiera się na takiej płycie stropowej, to musi być 3 cm styropianu i 7 cm jastrychu (żeby zmniejszyć wagę, zdecydowałem się na półsuchy). Czy ktoś zna ten rodzaj syropu i mógłby choć w przybliżeniu wskazać czy syrop spokojnie wytrzyma ciężar tego jastrychu + później normalne obciążenia użytkowe?
    • Podstawową funkcją stropu jest przeniesienie obciążeń użytkowych i ciężaru własnego na ściany, a za ich pośrednictwem - na fundamenty budynku. Stropy usztywniają też ściany budynku, oddzielają od siebie kondygnacje, pełnią funkcje przegród akustycznych i cieplnych między piętrami. Pełna treść artykułu pod adresem: https://budownictwob2b.pl/przegrody/baza-wiedzy/sciany-i-stropy/21180-jaki-strop-wybrac
  • Popularne tematy

• Utwórz nowe...