Skocz do zawartości

Historia edycji

dedert

dedert

Kratownica dolna 12x15 cm z prętów 12mm, górą doginana przy wszystkich ścianach. W miejscu gdzie garaż styka się z domem jest belka 33cm na szerokość całego garażu bo tam nie ma drugiego muru opierającego strop. Belka z jednej strony opiera się o słup żelbetonowy a z drugiej na wieńcu. Zbrojona 4 x16 dołem ale później dorzuciłem jeszcze 2 pręty 12mm jakieś 3 cm od dolnych żeby wzmocnić belkę, bo później konstruktor pisał że lepiej by belka miała 50 cm wysokości ale już zabrakło czasu żeby ją zwiększać. Strop miał mieć pierwotnie grubość 18cm. Ja z początku sądziłem żeby zrobić 14 cm i dać dwie belki ale konstruktor stwierdził że lepei i łatwiej będzie zwiększyć grubość stropu do 18cm. 

A jeśli chodzi o wytrzymałość gazobetonu to z tego co mi wiadomo można stawiać dwie kondygnacje 

dedert

dedert

Kratownica dolna 12x15 cm z prętów 12mm, górą doginana przy wszystkich ścianach. W miejscu gdzie garaż styka się z domem jest belka 33cm na szerokość całego garażu bo tam nie ma drugiego muru opierającego strop. Belka z jednej strony opiera się o słup żelbetonowy a z drugiej na wieńcu. Zbrojona 4 x16 dołem ale później dorzuciłem jeszcze 2 pręty 12mm jakieś 3 cm od dolnych żeby wzmocnić belkę, bo później konstruktor pisał że lepiej by belka miała 50 cm wysokości ale już zabrakło czasu żeby ją zwiększać. Strop miał mieć pierwotnie grubość 18cm. Ja z początku sądziłem żeby zrobić 14 cm i dać dwie belki ale konstruktor stwierdził że lepei i łatwiej będzie zwiększyć grubość stropu do 18cm

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...