Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
lechu k.

hydroizolacje i drenaż

Recommended Posts

Proszę o pomoc. Jakimi materiałami / dysperbit, papa termozgrzewalna / najlepiej wykonać hydroizolację fundamentów i ścian piwnicznych ze względu na jakość, trwałość i cenę.
/ występuje zjawisko wody zawieszonej /

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Redakcja__
Na gruntach, w których występuje woda zawieszona należy wykonać hydroizolację dwuwarstwową. Pierwszą warstwę - nakładaną na wyrównane podłoże - wykonuje się z emulsji asfaltowo-kauczukowej (np. dysperbitu). Emulsję nanosi się 2 - 3 krotnie, najpierw jako rozcieńczoną wodą powłokę gruntującą, a następnie jako właściwą izolację w ilości conajmniej 1,5 kg/ m2. Po wyschnięciu emulsji, na ścianach piwnicy układa się warstwę izolacyjno-ochronną z papy podkładowej na osnowie z włókna szklanego lub poliestrowego, łączoną na zakładach lepikiem na zimno. Zastosowanie papy termozgrzewalnej nie jest uzasadnione, gdyż jej własności wykorzystywane są głównie przy pokryciach dachowych. Ułożenie drenażu ma sens jedynie w przypadku możliwości odprowadzenia z niego wody do naturalnych cieków lub studni chłonnej. Przy zakładaniu drenażu wokół budynku należy wykonać trapezowy wykop do głębokości ławy fundamentowej o podstawie ok. 40 cm i szerokości na poziomie gruntu ok. 1m, który wypełnia się najpierw żwirem a następnie piaszczystym gruntem.Umożliwi to szybkie odprowadzenie wody z gruntu stykającego się ze ścianami piwnicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ja zrobiłam hydroizolacje ze Styrbitu2000. Najpierw gruntuje się rozcieńczonym dysperbitem, potem w zależności od warunków gruntowych 2do 4 warstw Styrbitu-nakłada się go pacą. Można niem kleić również styropian. Izolacja wygląda solidnie, jest dużo grubsza niż z dysperbitu. Myślę że jest godna polecenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×
×
  • Utwórz nowe...