Skocz do zawartości

Wygłaszanie ściany od sąsiada - dom dwulokalowy


Recommended Posts

Jeżeli wygłuszenie ma być skuteczne, to nie można kotwić do ściany takich elementów jak schody, przebijając przy tym warstwę izolacji akustycznej. Takie sztywne połączenia przenosiłyby drgania, a więc i dźwięk. 

Skuteczniejsze od wełny są maty wygłuszające z rozmaitych pianek, np. spienionego kauczuku. Natomiast jeżeli robimy ściankę na stelażu i wypełnienie z wełny, to w miejscach narażonych na uszkodzenia wystarczy zamiast płyty g-k dać gładka płytę wiórową, taka jak mfp. Stelaż lotwimy zaś tylko do podłogi i sufitu, nie do ściany.

Link do komentarza

Dziękuję za odpowiedź. Czyli co będzie lepsze, mata 5cm (ma ktoś coś konkretnego? Jakiś producent? ) przyklejona bezpośrednio do ściany? Co później na to, płyta gk? Są płyty wzmocnione, np Knauf Diamant, widziałem testy, podobno bardzo wytrzymała, jak nie to jakaś faktycznie inna, ale właśnie jak to wykonać? Myślicie, żeby tynkować te s ia y, a później robić jeszcze te wygliszenia? Chodzi też o robotę bez sensu i grubość kolejna, może lepiej zamiast tynku 2cm więcej dać np wełny czy tam tej płyty. Jeszcze raz dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Cieszę się, że jest jakieś zainteresowanie😃

Link do komentarza

Ja mam robić, deweloper pokryje koszty, ale wiadomo, musi je najpierw zaakceptować. Cena nieruchomości jest atrakcyjna i tak, wiadomo, że idzie kryzys i już są obniżki, a cena w zasadzie z 2020 r. Więc myślę, że jeśli jeszcze dodatkowo się zgodził to wyciszyć, w sensie zapłacić, to jest to dobry interes. Nie będę przeginał z kosztami, bo po prostu na to nie pójdzie, zainteresowanie jest duże, bo właśnie ta cena fajna. Ściany są równe, sprawdzałem długą latą i muszę przyznać, że idealne wręcz. Chyba faktycznie zamiast tynku dać grubsza piankę/wełnę i koszt wyjdzie taki sam, a może wygluszeniem lepsze. Deweloper generalnie fajny, tylko, że sam przyznał, że nie zna tematu, mówi, że teraz już buduję z silikatów, a następna inwestycja to już daje dwie ścianki 18cm i pustkę (silikaty) także chyba coś jest na rzeczy z tym wygluszeniem. Nawet się nie zdziwił jak o to zapytałem😃

Link do komentarza
  • 3 miesiące temu...

Witam, wracam z tematem. Czy ktoś może mi podesłać jakieś namiary na piankę taka specjalna, żeby ją przykleić do tynku? Tynki są jednak zrobione, na to ma iść dopiero pianka wygłuszająca i jeszcze regips na piankę. Tak ustaliliśmy, teraz trzeba właśnie jakąś piankę kupić i przykleić.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...