Skocz do zawartości

Nowy tytnk na stary - czy tak można?


Recommended Posts

Napisano

Witam

Chciałem dopytać, czy jest możliwość położenia wierzchniej warstwy struktury tynku silikonowego o gramaturze 2 milimetry na wcześniej położony błędnie ten sam tynk silikonowy o gramaturze 1,5 mam? 

Dziękuję za wszelkie porady. 

Napisano

W sytuacjach gdy zachodzi konieczność ponownego nałożenia tynku, powinno się wykonać raz jeszcze warstwę zbrojoną (systemowa siatka z włókna szklanego zatopiona w warstwie kleju uniwersalnego Termo Organika TO-KU), następnie zagruntować powierzchnie gruntem sczepnym Termo Organika TO-GS i nałożyć tynk cienkowarstwowy. To jest najlepsze rozwiązanie jeżeli znajdziemy się w takiej sytuacji ponownego naniesienia tynku.  Pozostałe warianty naprawy jak np:  szpachlowanie klejem bez siatki, następnie  gruntowanie i nakładanie tynku, lub też najtańszy sposób jakim jest tylko ponowne nałożenie tynku, są też rozwiązaniami stosowanymi w praktyce. Położenie kolejnej warstwy  tynku na istniejącym tynku to nie będzie łatwe wyzwanie dla wykonawcy, a efekt końcowy może  być inny niż powinien. Trzeba jednak zaznaczyć, że wszystkie sposoby naprawy są wykonywane na własną odpowiedzialność inwestora lub firmy wykonawczej.    

  • 2 tygodnie temu...
Napisano (edytowany)

Dzień dobry, można generalnie położyć tynk o granulacji 2 mm na tynk 1,5 mm pod warunkiem, że jest położony równo. Jeśli jest naprawdę nierówno, to należałoby wyrównać klejem do wykonywania warstwy szpachlowej np. weber KS126, weber KS122, czy weberbase BIAŁY. Więcej informacji o klejach znajdzie Pan/i na stronie: https://www.pl.weber/search-content/content_type/product/activities/zaprawy-klejowe-37

 

Zachęcamy do kontaktu. :) 

Edytowano przez Eksperci Weber (zobacz historię edycji)

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • To trzeba zainteresować sprawą jakiegoś dziennikarza, najlepiej reportera.
    • Z tego co wiem, obecnie do samego PnB nie wymaga się już pisemnych gwarancji od dostawców mediów. Ale najlepiej i tak zasięgnąć informacji w miejscowym wydziale budownictwa, bo interpretacja prawa przez urzędników bywa różna.
    • Witam,   Z tego co udało mi się wyszukać i zrozumieć, w celu uzyskania pozwolenia na budowę potrzebne są min. warunki przyłączenia mediów.   Czy ktoś orientuje się jak to jest w kwestii uzbrojonej działki budowlanej, czy chcąc uzyskać „pozwolenie na budowę” lub czy wykonując „zgłoszenie budowy” mimo wszystko będę potrzebował warunki przyłączenia mediów?   Pytanie wydaje się absurdalne bo przecież media są już na działce, ale prawo często niestety działa inaczej niż myślimy.   Pozdrawiam,
    • Budowa jest w toku, przynajmniej na papierach. Zostało wydane pozwolenie na budowę budynku jednorodzinnego, został założony dziennik budowy, na bramie wisi nawet tablica informacyjna oznajmiająca budowę domu, zostały zainstalowane skrzynki: elektryczna z prądem budowlanym, na geoportalu wszystko pięknie wrysowane... Papier przyjmie wszystko, a ciężki sprzęt jeździ sobie bezkarnie po drodze o ograniczonym tonażu, gdyż inwestor ma pozwolenie na przejazd ciężkim sprzętem ze względu na rozpoczętą inwestycję. 
    • A to Polska właśnie.      Wszystko się zgadza i powołujesz się na odpowiednie przepisy. Taka sytuacja jednak w tej chwili nie leży w kompetencjach PINB. Dopóki nie ma nic wybudowanego nie PINB a Wydział Budownictwa jest właściwym organem mającym obowiązek zająć się tą sprawą. Choć wydaje się to nieco dziwne, ale tak jest i musisz się zwrócić do właściwego organu. Do pisma warto dołączyć jakieś wyroki sądowe w podobnych sprawach, które znajdziesz bez problemu w necie, a także jakąś opinię prawną np. takie coś: https://prawobudowlane-blog-buniak.pl/samowolna-zmiana-zagospodarowania-terenu/ dlatego że Wydziały Budownictwa interpretują zapisy na które się wyżej powołujesz, bardzo dowolnie. Więc warto naprowadzić ich na właściwy tor rozumowania. Dla normalnie działającego Wydziału Budownictwa już samo utwardzenie całej działki powinno być dowodem na zmianę sposobu zagospodarowania niezgodnego z WZ i oczywiście do tego datowane zdjęcia, bo przed kontrolą zapewne ucieknie z pojazdami.   To co piszę nie jest teorią bo miałem dwa podobne do Twojego przypadki na dwóch niemal sąsiadujących ze sobą działkach. Jedna sprawa została definitywnie załatwiona, druga jest jeszcze w toku z dobrymi rokowaniami.    
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...