Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Recommended Posts

Dzień dobry.

 

Im wyższy profil tym blachodachówka lepiej prezentuje się na dachu i z pewnością bardziej przypomina dachówkę ceramiczną. Ponadto taka blachodachówka charakteryzuje się większą sztywnością.

Im wyższe fale tym jednak mniejsza powierzchnia krycia jednego arkusza, co ma wpływ na ostateczny koszt pokrycia całego dachu. Ekonomiczne rodzaje blachodachówek mają zwykle niską falę i przez to mniejszą sztywność, ale za to większą powierzchnię krycia.
Wybór rodzaju profilowania jest więc raczej związany z upodobaniami i wysokością budżetu. Nie ma to natomiast nic wspólnego z trwałością, która zależy od wybranej powłoki.

Która blacha jest lepsza, trwalsza, zależy od zastosowanego rodzaju lakieru ochronnego. Na potwierdzenie tego proszę zwrócić uwagę na to, że długość gwarancji producenta zależy właśnie od wybranego lakieru ochronnego.

Podpierając się przykładem z naszej oferty – na najtańszy poliester w połysku (grubość 25 mikronów) dajemy 10 lat gwarancji, natomiast na naszą najnowszą powłokę hybrydową PURMAX (grubość 40 um) 20 lat a poliuretanową PURMAT (grubość 50 um) aż 30 lat. To powłoka ma znaczenie w takich kwestiach jak odporność na zarysowania, korozja i oddziaływanie promieni UV – a zatem na trwałość całego pokrycia.

I tak np. wprowadzenie na rynek powłoki PURMAT poprzedzone było badaniami wykonanymi przez specjalistów z laboratorium oraz działu technicznego naszej firmy, a także Instytutu Inżynierii Materiałów Polimerowych i Barwników – wszystko po to by uzyskać jak najlepsze parametry lakieru chroniącego metalowy wsad.

Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 3 months later...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...