Skocz do zawartości

Historia edycji

dedert

dedert

4 godziny temu, zenek napisał:

dupa Jaś. Inwestor zmienia rożne rzeczy, a pyta o strop. Więc musi być aktualny rzut inwentaryzacja tego, co pod spodem - wtedy można sie odnieść.

 

No bez przesady, ścian nośnych nie zmieniam przecież ani wielkości budynku. :)

 

Odnośnie słupów do narożnych okien. Projektant poinstruował mnie że jeśli miałbym stawiać słup przy tarasie to nie na początku belki 270cm tak jak myślałem (zaznaczone na żółto) tylko na początku krótszej 90cm zaznaczonej na zielono. Wtedy chronię obydwie krawędzie okien przed zgnieceniem

99c8f18544c1e57egen.jpg

 

Problem w tym że słup byłby prawie idealnie na styk z poniższą krawędzią okna piwnicy które ma bad sobą strunobeton. A właściwie lekko nachodzi na krawędź tego okna na jakieś 10 cm. Więc muszę chyba zmniejszyć okno żeby słup nie obciążał nadproża. 

 

Na czerwono miały by być pręty słupa wklejane na kotwe chemiczna Hilti 

 

332a898f72b490c3gen.jpg

dedert

dedert

4 godziny temu, zenek napisał:

dupa Jaś. Inwestor zmienia rożne rzeczy, a pyta o strop. Więc musi być aktualny rzut inwentaryzacja tego, co pod spodem - wtedy można sie odnieść.

 

No bez przesady, ścian nośnych nie zmieniam przecież ani wielkości budynku. :)

 

Odnośnie słupów do narożnych okien. Projektant poinstruował mnie że jeśli miałbym stawiać słup przy tarasie to nie na początku belki 270cm tak jak myślałem (zaznaczone na żółto) tylko na początku krótszej 90cm zaznaczonej na zielono. Wtedy chronię obydwie krawędzie okien przed zgnieceniem

99c8f18544c1e57egen.jpg

 

Problem w tym że słup byłby prawie idealnie na styk z poniższą krawędzią okna piwnicy które ma bad sobą strunobeton. A właściwie lekko nachodzi na krawędź tego okna na jakieś 10 cm. Więc muszę chyba zmniejszyć okno żeby ślub nie obciążał nadproża. 

 

Na czerwono miały by być pręty słupa wklejane na kotwe chemiczna Hilti 

 

332a898f72b490c3gen.jpg

×
×
  • Utwórz nowe...