Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Zgłoszenie budowy oczyszczalni: krok po kroku

Recommended Posts

Zgodnie z obowiązującymi przepisami art 29 ust. 1 pkt 3 oraz art. 30 ust. 1 pkt 1 Prawa budowlanego, przydomowe oczyszczalnie ścieków o wydajności do 7,50 m3 na dobę w zasadzie nie wymagają uzyskania pozwolenia na budowę. Trzeba je tylko zgłosić. Oznacza to, że oczyszczalnia budowana na podstawie zgłoszenia może być zamontowana przy domu, w którym nie powstaje więcej niż 7,50 m3 ścieków na dobę.

Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budownictwob2b.pl/instalacje/baza-wiedzy/woda-i-kanalizacja/7814-zgloszenie-budowy-oczyszczalni-krok-po-kroku

Gość Roman K.
niestety nie jest to prawda bo id ubiegłego juz roku potrzebny jest operat wodno-prawny aby takie zgłoszenie uzyskać w starostwie. Róznica to bagatela minimum 2 tys PLN które trzeba dodatkowo wydać. Dlaczego taki operat jest potrzebny bo oczyszczalnia to urzadenie wodne...masakra. Coraz głubszych i bardziej chciwych mamy tych urzędników. Państwo polskie niestety zarabia i zarabiac będzie coraz bardziej na czym się da. Wkrótce opłaty od odprowadzenia deszczowki, potek oddychanie, wypróżnianie .... itp. :)
  • 3 tygodnie temu...
Gość Monika P.

Witam, przed wykonaniem przydomowej oczyszczalni należy uzyskać pozwolenie wodnoprawne na wykonanie tej oczyszczalni. I jest ono obligatoryjne przed zgłoszeniem na budowę. 

• 2 tygodnie temu...
Nie jest to takie proste jak opisuje artykuł. Do wybudowania oczyszczalni ścieków wymagane jest pozwolenie wodnoprawne. Obecnie czas oczekiwania na pozwolenie wodnoprawne to 5-12 miesięcy. Ja już czekam 5 miesięcy :)
52 minuty temu, Gość Marek napisał:

Nie jest to takie proste jak opisuje artykuł. Do wybudowania oczyszczalni ścieków wymagane jest pozwolenie wodnoprawne. Obecnie czas oczekiwania na pozwolenie wodnoprawne to 5-12 miesięcy. Ja już czekam 5 miesięcy :)

Nie do każdej POŚ jest wymagane pozwolenie wodno-prawne i nie  w każdej sytuacji gdy mamy POŚ. Więc zbyt bardzo uogólniasz temat.

• 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie temu...
Gość Gość Kasia
Witam czy ktoś może wypowiedzieć się jak uzyskać operat wodnoprawny bo chcieliśmy to zrobić ale nie wiem od czego zacząć.W urzędzie za wiele nie można się dowiedzieć.Czy ktoś to już ma za sobą i mógłby się podzielić informacją podaję moj numer tel. 724460904 proszę o kontakt oddzwonie.Pozdrawiam
Gość EkoGeoTech

Czas uzyskania pozwolenia wodnoprawnego uzależniony jest od jednostki, która rozpatruję wniosek. Uzyskanie takiego pozwolenia uzależnione jest od lokalnych warunków gruntow-wodnych panujących na terenie działki oraz od uwarunkowań prawnych min. obszary chronione. 

• 2 miesiące temu...
Dokładnie, kończy się era tego typu urządzeń, cięzko uzyskać pozwolenie, które jest dodatkowo płatne około 2-3tyś plus koszt oczyszczalni z montażem wychodzi około 8 - 9 tyś nie opłacalne...
  • 1 rok temu...
Gość Waldek
MIeszkam w stolicy. Z okien widzę pałac kultury. Oczywiście kanalizacji nie ma, ale od jakichś 30 lat słyszę, że może kiedyś będzie. Oczywiście wszyscy w okolicy mają szamba. Dziewięć lat temu założyłem sobie oczyszczalnię VH4L. Nikomu nic nie zgłosiłem!!! Jest wszystko OK! Trzy lata temu sąsiad postanowił też założyć taką oczyszczalnię i... niestety zgłosił!. Do dzisiaj nie ma oczyszczalni, a papierków z urzędasami w gminie ma tyle, że mógłby zrobić z tego książkę! Pozdrawiam!

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• Czy budowa samowystarczalnego energetycznie domu zawsze musi być sztuką kompromisu? Wyborem między funkcjonalnością a designem, ekologicznym a komfortowym stylem życia? Niekoniecznie! Dziś możemy już korzystać z nowoczesnych rozwiązań, które są odpowiedzią na tego typu wahania. To właśnie zapewnia SunRoof - dzięki najbardziej wydajnym, opartym na szwedzkiej technologii dachom solarnym 2w1. Pełna treść artykułu pod adresem: https://budujemydom.pl/instalacje/kolektory-sloneczne-i-fotowoltaika/porady/97227-dlaczego-warto-zainwestowac-w-dach-solarny-2w1
    • Praca dla budowlańca!  Obecnie szukam Brygadzisty budowlanego dla firmy z Świętochłowic. Zachęcam do kontaktu: 500630028
    • No ok. To nie na kocu ... na macie chroniącej w zimnych czasach szybę przed zalodzeniem Tak lepiej?     No dobra. Uściślę. Przede mną przygoda życia - przerabiam tymczasowo busa na kampera i jedziemy na początku lipca na boski 6-dniowy festiwal muzyczny. Stacjonować będziemy na polu namiotowo-kempingowym, gdzie co prawda jest prąd, ale nie uśmiecha mi się stać przy gniazdku z telefonem w łapie przez 2 godziny Bus będzie do zajechania, przeżycia i powrotu. W środku pełnowymiarowe łóżko, szafa, stolik, wieszaki, kuchenka gazowa żeby rano wypić kawę itepe. Nie będzie uruchamiany przez 6 dni, więc nie ma opcji korzystania z akumulatora, bo potem nie odpalimy. Wszystkie sprzęty będą na baterie - wentylator, bros na komary, lampki ledowe itepe. Tylko telefon nie jest na baterie I tylko do codziennego (conocnego bardziej) naładowania dwóch telefonów potrzebuję rozwiązania.   Jest opcja, że podczas kiedy będziemy moczyć się w wielkim basenie na polu, mata z podpiętym powerbankiem może leżeć na dachu busa (pod naszym okiem). Jest też opcja, że ustawimy busa odpowiednio i będzie leżeć w środku na podszybiu, kiedy my będziemy na koncertach.   To nada się ta mata do takiego celu?  Czy może faktycznie coś się w środku od niej zapalić?     No właśnie jechać to my będziemy tylko w te i wewte, a przecież wcześniej powerbank o pojemności 10 000 mah naładuję jeszcze w domu
    • Ja malowałem farbą do metalu Altax bezpośrednio na rdzę, nie szlifowałem całego ogrodzenia, tylko szpachelką zeskrobałem łuszczącą się starą powłokę. Farba równo pokryła, ma ładny kolor i dobrze przykryła rdzę.
    • Na dobrą sprawę niekoniecznie w trakcie jazdy... przy dobrym stanie akumulatora i sprawnym układzie ładowania w samochodzie, ładować można i na postoju... Na pewno kilka razy ruszysz samochód w czasie tego wypadu i akumulator się doładuje... Tak że moim zdaniem - w Twoim przypadku - wydawanie kasy na ten cel nie bardzo ma sens... Gdzieś będziecie spać - gniazdko elektryczne się znajdzie... często w knajpach są dostępne gniazdka USB, wystarczy mieć w kieszeni przewód, czy wręcz ładowarkę...   Co innego w przypadku ludzików wtedy taka instalacyjka z akumulatorem - w sumie za jakieś 1,5 k PLN - może mieć sens... nawet do zasilania monitoringu...
  • Popularne tematy

• Utwórz nowe...