Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

Recommended Posts

hej,
posiadam dom z lat siedemdziesiątych, typową PRL-owską kostkę. Chciałbym wykonać jego gruntowny  remont zarówno w środku, jak i na zewnątrz, tak aby dom nabrał nowoczesnego wyglądu. Czy możliwe jest podniesienie standardu energetycznego domu do poziomu domu energooszczędnego a jeśli tak, jak to zrobić? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W przypadku  domu docieplanego powinno się  wykonać audyt energetyczny, który pokaże realny obraz obecnego standardu energetycznego oraz wskaże jakie działania należy wykonać, m.in. jakim rodzajem i grubością styropianu wykonać termoizolacje ze wskazaniem konkretnych parametrów. Wstępnie zalecałbym zastosowanie styropianu grafitowego TERMONIUM PLUS fasada, który przy mniejszej grubości niż zwykły biały styropian zapewni odpowiedni ochronę cieplną, ponieważ posiada lepsze właściwości izolacyjne. Bardzo dobrym przykładem wykonania termomodernizacji  domu jednorodzinnego, tzw. kostki,  jest sprawozdanie zamieszczone na stronie https://termoorganika.pl/termo-zysk .  Jest tu opisany proces kompleksowej termomodernizacji krok po kroku. Kolejną istotną kwestią  jest zastosowanie kompletnego systemu ociepleń pochodzącego od jednego producenta. Jest to bardzo ważne, ponieważ tylko przy zastosowaniu kompletnego systemu inwestor ma gwarancję, że wszystkie elementy systemu są kompatybilne, a poprawnie wykonane ocieplenie będzie trwałe przez wiele lat eksploatacji. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Często mamy do czynienia z zapytaniami dotyczącymi tego typu budynków. Najczęściej wybieraną izolacją ścian jest styropian grafitowy 032 oraz ten trzeciej generacji z wierzchnią białą warstwą Lambda White, grubość 15 cm - 20 cm. Na dach stosowane są płyty styropianowe pokryte papą czyli tzw. styropapa EPS 100 o lambdzie 036 o grubości 20 cm. Zazwyczaj wczesna koncepcja remontu przeradza się w tym przypadku w przebudowę. Wyższy standard energetyczny wiąże się nie tylko z wykonaniem ocieplenia ścian i dachu ale także z wymianą i powiększeniem okien i przesunięciem ich montażu w warstwę nowego ocieplenia. Wiąże się także z wymianą centralnego ogrzewania coraz częściej na ogrzewanie podłogowe z pompą ciepła. Koszt wykonania termomodernizacji od ok. 150 tys. zł natomiast remontu z niewielką przebudową może wynieść ponad 500 tys.zł nie wspominam o rozbudowie obiektu, której koszt to dodatkowo ok. 4 tys. zł za 1m2 na gotowo. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2020 o 15:34, borowski napisał:

Chciałbym wykonać jego gruntowny  remont

Z postu powyższego wynika, że najcenniejsze co masz - to działka, na której stoi kostka, w czym jest trochę prawdy, niestety.

Może okazać się, że taniej będzie oczyścić działkę i wybudować coś nowego według swoich możliwości i potrzeb...

 

Niektórzy wchodzą w remont i modernizację z pięknymi efektami :icon_lol:

 

Przejrzyj to:

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2020 o 15:34, borowski napisał:

 Czy możliwe jest podniesienie standardu energetycznego domu do poziomu domu energooszczędnego a jeśli tak, jak to zrobić? 

Wszystko jest możliwe, ale nieraz bywa to bardzo kosztowne ze względu właśnie że to robi sie już w istniejącym domu.

Pytasz jak to zrobić? Nie sposób jest opisać bo to na połowę zagadnień tematycznych na forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • Ja słyszałem, że powinno się poinformować ludzi, że trzeba ograniczyć kontakty, że trzeba "wyłapać" wracających z krajów gdzie jest wirus, że trzeba gromadzić sprzęt, że trzeba ........  - dokładnie to usłyszałem w dniu 9 lutego podczas spotkania stowarzyszenia. Ja słyszałem, że powinno się poinformować ludzi, że trzeba ograniczyć kontakty, że trzeba "wyłapać" wracających z krajów gdzie jest wirus, że trzeba gromadzić sprzęt, że trzeba ........  - dokładnie to usłyszałem w dniu 9 lutego podczas spotkania stowarzyszenia. Ja słyszałem, że powinno się poinformować ludzi, że trzeba ograniczyć kontakty, że trzeba "wyłapać" wracających z krajów gdzie jest wirus, że trzeba gromadzić sprzęt, że trzeba ........  - dokładnie to usłyszałem w dniu 9 lutego podczas spotkania stowarzyszenia. Ja słyszałem, że powinno się poinformować ludzi, że trzeba ograniczyć kontakty, że trzeba "wyłapać" wracających z krajów gdzie jest wirus, że trzeba gromadzić sprzęt, że trzeba ........  - dokładnie to usłyszałem w dniu 9 lutego podczas spotkania stowarzyszenia. Ja słyszałem, że powinno się poinformować ludzi, że trzeba ograniczyć kontakty, że trzeba "wyłapać" wracających z krajów gdzie jest wirus, że trzeba gromadzić sprzęt, że trzeba ........  - dokładnie to usłyszałem w dniu 9 lutego podczas spotkania stowarzyszenia.       jakiś wirus powielił 
  • Witam, Niestety nie jest to tak proste jak ułożenie listwy dylatacyjnej   Najpierw zdjęcia. Panele są w salonie (QuickStep z serii Majestic, podkład QuickStep Unisound 2mm), płytki w przedpokoju. Niestety z Leroy, zatem nie są idealnie płaskie. W obu pomieszczeniach będą listwy Arbiton INDO, ale w różnych kolorach. Ich cechą charakterystyczną jest to, ze front składa się z jednego kawałka, w całości mocowany do elementu przytwierdzonego do ściany, który to z kolei jest w ogóle niewidoczny. Jest różnica w wysokości paneli i płytek od 5mm z prawej strony (tam gdzie widać listwę) do 8mm z lewej strony. Panele są równo (podłoga była pozioma), ekipa od płytek zawaliła, niestety przy odbiorze nie sprawdziłem Co mam tutaj położyć? Z lewej i prawej strony chcę mieć te listwy INDO. Czy powinienem je podciąć? A profil (próg) - czy powinien być od listwy do listwy czy od ściany do ściany, pod listwami? I jaki profil? QuickStep ma w swojej ofercie profil Incizo, ale on jest wysoki na 13mm i szeroki na 48mm - wolałbym coś delikatniejszego, a przede wszystkim niższego.
  • Zapomniałem - przecież to PSL miał głowne resorty - rolnictwo, socjal    Rzeczywiście - Tuskowi pozostało tylko targać w gałę i złatwiać lody w UE. I wyszło ...  nawet Radek Sikorski sie zadziwił tym sprytem 
  • Łapać to można pchły, chodzi o reformę służby zdrowia, potrafili za to zrobić reformę oświaty.  Tusk sam nie rządził, nigdy nie mieli większości, czyli przynajmniej 231 osłów.   
  • dałm ci punkcik i już masz się z czego cieszyć  A we Włoszech duży spadek - więc też pozytywne.
 • Popularne tematy

×
×
 • Utwórz nowe...