Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

borowski

Uczestnik
 • Posty

  34
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralny

O borowski

 • Ranga
  Początkujący

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. hej, posiadam dom z lat siedemdziesiątych, typową PRL-owską kostkę. Chciałbym wykonać jego gruntowny remont zarówno w środku, jak i na zewnątrz, tak aby dom nabrał nowoczesnego wyglądu. Czy możliwe jest podniesienie standardu energetycznego domu do poziomu domu energooszczędnego a jeśli tak, jak to zrobić?
 2. Czy do klejenia styropianu grafitowego do muru z pustaka ceramicznego można stosować pianke klejącą? Jeśli tak, jaką? Jaka jest w porównaniu do kleju na bazie cementu - plusy, minusy?
 3. Czy można zasypać styropian fundamentowy zabezpieczając go tylko folią, czy trzeba nałożyć siatkę z klejem ?
 4. Jaki powinien być układ warstw przy zastosowaniu styropianu akustycznego i ogrzewania podłogowego?
 5. Pytanie za 150 pkt? Czy po ociepleniu stropu na nieocieplonym strychu styropianem dach podłoga (np. termonium plus) można na w/w styropian bez wylewki betonowej, a po zastosowaniu kleju i siatki, położyć płytki podłogowe mrozoodporne (gres) o wym. np 30x30cm lub 40x40cm. Obecna wylewka jest równa, strych jest mało używany. Proszę o poradę czy to wytrzyma i ewentualnie jakie materiały najlepiej zastosować.
 6. We wniosku o dofinansowanie do programu „Czyste powietrze” jest do wypełnienia pozycja dotycząca rodzaju ocieplenia, gdzie wybiera się styropian biały, twardy lub grafitowy , jaki styropian najlepiej wybrać, co będzie bardziej opłacalne ?
 7. Czy po ociepleniu strychu styropianem dach podłoga np styropianem termonium plus można na w/w styropian ( bez wylewki betonowej po zastosowaniu kleju i siatki !!)położyć płytki podłogowe mrozoodporne (gresy) o wym. np 30x30cm lub 40x40cm. Obecna wylewka jest równa, strych jest mało używany. Czy tlal konstrukcja wytrzyma i ewentualnie jakie materiały najlepiej zastosować.
 8. W różnych miejscach internetu różne opinie,więc proszę o odpowiedż eksperta, czy kołkowanie styropianu jest konieczncze?
 9. W tym roku mija 5 lat od ocieplenia ścian domu teściów, który ma położony tynk akrylowy w kolorze żółtym. Zaobserwowaliśmy, że na ścianach na których świeci słońce kolor zaczyna blaknąć. Czy to normalne zjawisko ? Czy mamy jakieś inne przyczyny poza słońcem?
 10. Czy styropian na fundamentach trzeba zabezpieczać siatką z klejem i dysperbitem? Czy wystarczy zabezpieczenia folią?
 11. Witam przyjaciele rodziny chcą ocieplić dodatkowo 2 ściany swojego domu. Dom zbudowany jest z maxa, ocieplony styropianem 10cm + tynk silikatowy. Ile powinni dołożyć styropianu na co zwrócić uwagę podczas montażu. Pytają czy moga położyć styropian bezpośrednio na wykonaną elewację ?
 12. 1. Pytanie o pogodę i wykonastwo, czy można cieplić ściany jescze w tym roku, a ja mam spore obawy, że niskie temperatury mogą źle wpłynąć na ocieplenie. Będę wdzięczny za stanowisko w tym temacie.
 13. W projekcie domu sąsiada jest wpisany styropian Termonium fasada, a wykonawca chce mu zastosować biały styropian, czy to może mieć wpływ na ocieplenie ?
 14. Czy można ocieplać styropianem kiedy temperatura w nocy spada do około 0 lub poniżej?
 15. Czy istnieje jakiś ranking produktów budowlanych?Chodzi mi głównie o izolacje, gdzie inwestorzy przed zakupem mogliby zweryfikować jakość materiałów budowlanych?
×
×
 • Utwórz nowe...