Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

borowski

Uczestnik
 • Posty

  25
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralny

O borowski

 • Ranga
  Początkujący

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Czy można ocieplać styropianem kiedy temperatura w nocy spada do około 0 lub poniżej?
 2. Czy istnieje jakiś ranking produktów budowlanych?Chodzi mi głównie o izolacje, gdzie inwestorzy przed zakupem mogliby zweryfikować jakość materiałów budowlanych?
 3. Hej, jaki jest minimalny okres tzw. "sezonowania" ścian nowobudowanego domu , czy można je odrazu ocieplać styropianem ? Niektórzy twierdzą, że robi się dopiero po tynkach wewnętrznych?
 4. Styropian najlepszy na elewacje, wełna na poddasze, chociaż trzeba uważać bo trochę gryzieJ.Styropian powinien być dobrej jakości- by to sprawdzić mam dwie metody: - Sprawdzenie zakładki na stronie GUNB „Wyniki kontroli próbek” ( tamże skontrolowane materiały bud. ( niestety tylko cześć) W sumie 64 wyniki, z tego styropian 39 wyników, w tym negatywne 28; pozytywne 11. Około 70% skontrolowanego styropianu nie spełnia deklaracji producenta (!!!) - Niestety GUNB nie kontroluje wszystkich uczestników rynku dlatego uważam, że warto kupując materiał budowalny, a w szczególności styropian wybrać ten z rekomendacjami ITB. Rekomendacje przyznawane są tylko uczciwym firmom, musza wyrazić zgodę na niezapowiedziany zakup dowolnej partii swojego produktu w dowolnym miejscu i czasie na terenie kraju, który następnie musi przejść pozytywnie szczegółową kontrole oraz testy w laboratoriach ITB.
 5. Styropian grafitowy - obecnie na rynku coraz więcej producentów. Nie zawsze dobra jakosć, zdecydowanie najlepiej wybierać styropian z rekomendacjami Instytutu techniki Budowlanej.
 6. jaki styropian wybrac do podłogi na gruncie jakiej grubości?
 7. Rzecznikowi Kanufa proponuje przekazywać pełne informacje, a najlepiej skupienie się na swoim towarze, a nie prostą próbą dyskredytacji konkurencyjnej marki. Szczególnie, jeśli przekazywane informacje są wybiórcze. Posiadający rekoemdnacje ITB ( TERMO ORGANIKA jako jedyna wśród procuentów styropianu takowe posiada) zgadza się na niezapowiedzianą kontrole deklarownych parametrów swoich styropianów w dowolnym miejscu i czasie na terenie całego kraju. Rekomendacje ma od kilku co najmniej lat. Moim zdaniem to rekomendacja jakości.
 8. Idź do Sklepu typu OBI i kup jakąś chemie na maxa:)
 9. Styropian Termo Organika jedyny z rekomednacjami Instytutu techniki Budowlanej.
 10. styropian najlepiej jak posiada jakieś dobre "kwity" słyszałem że rekoemndacje InstytuTu Techniki Budowlanej dają tylko dobrym płytom
 11. borowski

  Jak doprowadzić do pomieszczenia więcej światła?

  reklama dżwignią handlu:)
 12. powietrzna na cały rok -odradzam
 13. Wełna i styropian są w porządku ale najważniejsze by ekipa wykonawców nic nie zepsuła, niestety często robią byle jak a pod tynkiem potem nic nie widać, dlatego po pierwsze ekipa, z materiałów co kto woli ja ze względów ekonomicznych wybieram styropia, dodatkowo trudniej przy nim coś zepsuć przez ekipę.
 14. oszczędność energii to dobre ocieplenie domu bez mostków termicznych. DObry jakościowo materiał ułożony zgodnie ze sztuką budowlaną.
×