Skocz do zawartości

Dom 80 metrów KOSZT budowy


Recommended Posts

Witam,  czy ktoś może mi określić koszt budowy takiego domu :

https://www.archipelag.pl/projekty-domow/mini-1-g1?AreaMax=93&AreaMin=20&Category=913h3e405mn2lf&Garage=1&List=Size3&SearchForm=1&Type=1

Myślicie , że ze wszystkim mogę się zmienić w 200 tyś? Do stanu deweloperskiego ? W projekcie jest kominek , z którego byśmy zrezygnowali,  co obniży koszty . Proszę o odpowiedź

 

Link do komentarza

Chodzi raczej o to,  czy te 200 tyś wystarczy mi na postawienie ścian,  okien,  drzwi,  dachu  , podłączenie wody,  energii i ogrzewania i w środku zrobienie wszystkiego do takiego stanu ze będzie można robić już samemu remont (malowanie ścian,  płytki, panele itd.)

Wiadomo że materiał  nie będzie chińskim bublem ale  nie też super drogi,  raczej taki standard , jeżeli byłaby możliwość na czymś przyciąć koszty byłoby super. 

Link do komentarza
  • 3 miesiące temu...

bo nikt nie jest wróżką.

Widocznie nikt na forum nie budował by znać aktualne koszty.

A szacować koszty na podstawie obrazka, bez wykazu materiałów to wróżenie.

Zasadniczo im mniejszy dom tym wyższy koszt m2, bowiem wiele kosztów jest stałych, niezależnie od metrażu (wynagrodzenie kierbuda, geodeta, przyłącza, dokumentacja).

 

Tak naprawdę ten dom ma ponad 100m2. Co przy przeliczniku 3,5 tyś średniej GUS daje 350 tyś do stanu deweloperskiego.

Edytowano przez Elfir (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
  • 4 miesiące temu...

Witam dostałem wycenę za projekt 

https://www.dobredomy.pl/projekt/maksymilianII/

175 000 za stan SSO materiał z robocizną

jedna firma wykonuje wszystko 

Ściany beton kominkowy fundamenty z bloczka dach blachodachówka 

Podkarpackie okolice Rzeszowa

Co sądzicie mało czy dużo ?

Edytowano przez rzeszowiak22 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

No jak chcesz zejść z koszatami to poszukaj dachu dwuspadowego - są tańsze w wykonaniu i materiał też generuje mniej odpadu. Dach kopertowy do sporo ścinków (blachy czy dachówki) do tego drogie obróbki koszy i najlepiej jak to zrobi doświadczona ekipa.
W takim metrażu do 140 metrów widziałem ostatnio jakieś reklamy na prefabrykowane domy z drewna - przywożą na budowę i składają wszstko łącznie z dachem na miejscu w jeden dzień. Nie wiem jak to potem w eksploatacji wygląda ale ceny zdaje się zaczynały się w granicach 300k PLN za stan z instalacjami (przy konstrukcji szkieletowej oczywiście).

Pozdrawiam.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Nie widać żeby siadał. Przynajmniej patrzę po chudziaku że jest na tym samym poziomie
    • Duży błąd. Moja zona przez lata prowadziła tematy remontów w spółdzielni i mówi, że w takiej sytuacji winniście wszyscy iść na zebranie najpierw osiedlowe, a później Walne i wyrzucić zarząd na zbity pysk. U nas w mieście miałbyś o zrobione za darmo.   Przede wszystkim balkon najczęściej traktowany jest jako element elewacji, a więc część wspólna, dlatego niezależnie od własności mieszkania, zarządza nim ten, kto zajmuje się elementami wspólnymi. A to o czym Ty piszesz, to są bardzo rzadkie przypadki i raczej nie w spółdzielniach a w wyjątkowych wspólnotach. Dlatego pytałem o zarządzającego budynkiem. W spółdzielni to niemożliwe.
    • Przyjrzyj się jak mają zrobione to zabezpieczenie, porozmawiaj z właścicielami balkonu...   Rozmawiaj w spółdzielni... może planują jakieś remonty i może to uwzględnią w swoich planach...   Balkon - o ile nie jest to inaczej w akcie notarialnym sformułowane - jest własnością spółdzielni i ona powinna wadę usunąć...   Nie bardzo wiem dlaczego nie ma na tych balkonach okapników blaszanych zamontowanych pod wylewką na balkonie... A na Twoim balkonie, za balustradą widać obróbkę blaszaną?   Wszystkie  balkony, które remontowałem u nas, mają obróbkę blaszaną i co najwyżej była potrzeba wymiany blachy, co wiązało się z ingerencją w płytę balkonową, dodatkowym doszczelnianiem, nową - albo fragmentem nowej wylewki i ponownym układaniem płytek na podłodze balkonu... Tym powinna zająć się firma, zatrudniona przez spółdzielnię, albo inny wykonawca, który wystawi fakturę, a spółdzielnia rozliczy tę fakturę... W moim przypadku spółdzielnia miała jakieś ryczałty, zwracane mieszkańcom...   O ile Spółdzielnia nie będzie chciała z jakichś tam powodów zadziałać, i jak będziesz już tam na własną rękę coś kombinował - po zakomunikowaniu tego zarządcy budynku - możesz zamontować (lub to zlecić) kapinos - pas blachy wzdłuż krawędzi "sufitu" balkonu, wystający na zewnątrz balkonu, z małym spadkiem i doszczelniony od zewnątrz silikonem dekarskim...  Do tego potrzebna będzie dość długa drabina, z której dostaniesz się na wysokość balkonu na drugim piętrze... albo zwyżka - tak byłoby najbezpieczniej...  
    • Spółdzielnia mieszkaniowa, podejrzewam że będą mieli gdzieś, u mnie w bloku większość balkonów tak wygląda że są łuszczenia na sufitach , to samo na osiedlu, raczej mieszkańcy sami ogarniają we własnym zakresie 
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...