Skocz do zawartości

Pomoc w doborze systemu ocieplenia


Recommended Posts

Cześć,
Mam dylemat co do kilku kwestii związanych z ociepleniem poddasza wełną, poniżej opisałem problemy, niejasności i dodatkowo opisałem konstrukcję i rozkład domu.
Na poddaszu planuję zrobić biuro, pokój gościnny i garderobę. Schodami na parter schodzi się do pralni. Na warstwę stropu składa się od dołu: płyta GK, żółta folia na całej powierzchni parteru, 30cm wełny, płyta osb. Na pokrycie dachu składa się dachówka betonowa, łaty i kontr łaty, membrana wysoko paroprzepuszczalna Delta Vent.

a/ czy w takim przypadku potrzebuję foli paroizolacyjnej ? Jak tak to jaką rekomendujecie, aktywną ?
b/ jak wykończyć łączenie foli paroizolacyjnej w połączeniu z wełną stropu ? (załącznik nr 1) o ile paroizolacja będzie potrzebna
c/ czy dopuszcza się montowania paroizolacji na styk z GK? na internecie jest wiele artykułów na ten temat
d/ czy stosuje się jakieś podkłady pod profile UD na ścianie ? Chodzi mi o to czy wywijacie np. paroizolację czy stosujecie jakieś inne materiały?
e/ na załączniku nr 2 widać płytę osb jako wzmocnienie kosza dachu, czy można wełnę dawać na styk z płytą? zrobić przerwę dylatacyjną?
f/ na załączniku nr 3 pokazałem jak chcę ocieplić poddasze, jakie proponujecie rozwiązanie? skosy poddasza planuję wykorzystać jako składowisko rzeczy, materiałów, choinek itd. Obawiam się, że temperatury, które będą tam panować w lato i zimę mogą źle wpłynąć.
g/ prowadząc wełnę połacią pojawia mi się mały dylemat z sposobem prowadzenia paroizolacji na krokwi 33cm (załącznik nr 4) co tu proponujecie ?
Z góry dziękuję za pomoc

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...