Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
kmagdak

PRzebudowa stodoly na dom

Recommended Posts

Witam :) Czy orentuje sie ktos moze, czy mozliwa jest przebudowa stodoly na dom w przypadku gdy na terenie gminy zlokalozowane sa wiatraki i niemozliwa jest budowa budynkow mieszkalnych. Dotyczy to tylko nowo powstajacych, czy tey juz istniejacych budynkow?

Wycinek z USTAWy z dnia 20 maja 2016 r. o inwestycjach w zakresie elektrowni wiatrowych:

Art. 4. 1. Odległość, w której mogą być lokalizowane i budowane: 1) elektrownia wiatrowa – od budynku mieszkalnego albo budynku o funkcji mieszanej, w skład której wchodzi funkcja mieszkaniowa, oraz 2) budynek mieszkalny albo budynek o funkcji mieszanej, w skład której wchodzi funkcja mieszkaniowa – od elektrowni wiatrowej – jest równa lub większa od dziesięciokrotności wysokości elektrowni wiatrowej mierzonej od poziomu gruntu do najwyższego punktu budowli, wliczając elementy techniczne, w szczególności wirnik wraz z łopatami (całkowita wysokość elektrowni wiatrowej). 

Linko do ustawy: http://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU20190000654/U/D20190654Lj.pdf

Z gory dziekuje za pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, kmagdak napisał:

budynek mieszkalny albo budynek o funkcji mieszanej, w skład której wchodzi funkcja mieszkaniowa – od elektrowni wiatrowej – jest równa lub większa od dziesięciokrotności wysokości elektrowni wiatrowej

 

Jaka jest odległość stodoły od najbliższego wiatraka?

Czy też miejsca w którym ma powstać nowy wiatrak?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiatraki zlokalizowane sa na terenie calej gminy. Najblizszy wiatrak znajduje sie w odleglosci mniejszej niz dziesieciokrotna wyokosc wiatraka, tak mi sie wydaje(,,tak na oko''). Z tego co wiem cala Gmina jest wylaczana z mozliwosci budowania nowych domow- gdzies na swietlicy widzialam pismo dotyczace tego, ze pozwolenie na budowe trzeba bylo uzyskac jakos do lipca. Stad tez moje pytanie czy dotyczy to takze budnyku, ktory juz istenieje :scratching:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Istniejący budynek nie ma "funkcji mieszkaniowej" i należałoby  zmienić formalnie sposób użytkowania i to zapewne jest niemożliwe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×
×
  • Utwórz nowe...