Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Historia edycji

crea00

crea00

Dzień dobry.

Niedawno spełniłem swoje marzenie kupując mieszkania w odrestaurowanej kamienicy z 1880r.

Mieszkanie jest do generalnego remontu, i mam już za sobą zrzucenie starych tynków ze ścian i sufitów.

Tę "najbrudniejszą" robotę wykonuję systemem gospodarczym, co pozwoli mi zaoszczędzić fundusze, które będę mógł dołożyć do etapu wykańczania wnętrza.

Aktualnie zastanawiam się jak podejść do sufitu.

Jak widać na zdjęciu - deska i tynk na słomie:

IMG-1442.jpg

Wnętrze sufitu wygląda następująco: 18 cm pustej przestrzeni.

IMG-1439.jpg IMG-1440.jpg IMG-1441.jpg

W mieszkaniu będą sufity obniżane o 30 cm względem stanu istniejącego, a pustą przestrzeń mam zamiar wypełnić wełną oraz folią.

Czy wygłuszać tę pustą przestrzeń w stropie wełną?

crea00

crea00

Dzień dobry.

Niedawno spełniłem swoje marzenie kupując mieszkania w odrestaurowanej kamienicy z 1880r.

Mieszkanie jest do generalnego remontu, i mam już za sobą zrzucenie starych tynków ze ścian i sufitów.

Tę "najbrudniejszą" robotę wykonuję systemem gospodarczym, co pozwoli mi zaoszczędzić fundusze, które będę mógł dołożyć do etapu wykańczania wnętrza.

Aktualnie zastanawiam się jak podejść do sufitu.

Jak widać na zdjęciu - deska i tynk na słomie:

IMG-1442.jpg

Wnętrze sufitu wygląda następująco: 18 cm pustej przestrzeni.

IMG-1439.jpg IMG-1440.jpg IMG-1441.jpg

W mieszkaniu będą sufity obniżane o 30 cm względem stanu istniejącego, a pustą przestrzeń mam zamiar wypełnić wełną oraz folią.

Czy wygłuszać tę pustą przestrzeń w stropie wełną?

• Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• Wcześniej zrozumiałem - że już masz wieniec gotowy - i teraz na to kladziesz belki. I masz problem z mocowaniem.  To nie wiem, skąd opcja z wieszaniem belek. Może najpierw zdecyduj (albo może masz w projekcie) - czy podwieszasz belki do wieńca (z jego boku), czy kładziesz na nim -  i mocujesz.   Z tymi otworami - to nie wiem skąd ci ilość otworów wychodzi - ale otwory na mocowanie kątownika robisz w części, gdzie raczej nie ma zbrojenia wieńca - tzn w jego środkowej części (wierzchniej lub bocznej). Wieniec wtedy nie powinien pęknąć - przecież średnice tych otworów nie są duże.   "Przy wieszakach wypadało by zrobić to w otworach najdalej od siebie odsuniętych.' - tego nie rozumiem.    
    • Z tego względu warto czasami dołożyć i kupić raz a dobrze coś porządnego. Ja mojemu synowi kupiłem coś takiego: https://mkdesk.pro/produkt/biurko-z-elektryczna-regulacja-wysokosci-standard-mdf/ . Biurko jest stabilne, blat ze strukturą, gwarancja i jakość w cenie. 
    • Kolego, nie twierdzę, że mój pomysł ok, inne be, bo tego nie ANALIZUJĘ i nie zamierzam w uproszczeniu -murłatę zastępujesz wieńcem żelbetowym, czyli kwestia montażu belek do żelbetu, a nie drewna, niemniej robisz "pełnokrwisty" strop drewniany, który chcesz obciążyć w zasadzie jak pełną klasyczną kondygnację, a to moim zdaniem nie strop poddasza, gdzie "coś" ale nie za wiele się dzieje na mój gust usztywnienie końca belek to pełne utwierdzenie, a powinny być swobodnie podparte, stąd moja propozycja; utwierdzenie byłoby konieczne wtedy kiedy te belki miałyby rolę spinającą mury, żeby się nie rozjechały, ale to to jest cały układ, nie można tego traktować oddzielnie od reszty konstrukcji   a tak ogólnie - to projekt masz moim zdaniem bardzo "niefortunny" bo prościej można było wylać płytę żelbetową, pewnie z max 15 cm grubości, a jak tęsknisz za stropem drewnianym to można było wtedy dać łaty drewniane od spodu i byłoby to samo (nawet pomiędzy "belkami" wyklepać boazerią jak fascynacja drewnem graniczy z fiksacją), zyskałbyś na wysokości, nośności, pewnie akustyce i co tam jeszcze
    • a tu akurat pozytywne zakończenie takiej sprawy, więc można
    • Gość Agent
      Gdzie jest zapis o tym że może wezwać policje ? Mój sąsiad ma samowole którą użytkuje i nic mu nadzór nie może zrobić. Nawet jest sądowny nakaz rozbiórki podtrzymany....
  • Popularne tematy

• Utwórz nowe...