Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

rozbudowa wewnętrznej sieci elektrycznej


Recommended Posts

Witam,
Prawo Budowlane mówi w art. 29 pkt 2 ppkt 11, że pozwolenia na budowę nie wymaga wykonywanie robót budowlanych polegających na "przebudowie sieci elektroenergetycznych, wodociągowych, kanalizacyjnych, gazowych, cieplnych i telekomunikacyjnych". Natomiast art.30 pkt 2 mówi, że podlega zgłoszeniu "wykonywanie robót budowlanych, o których mowa w art. 29 ust. 2 pkt 1, 4?6 oraz 9?13";
Może ktoś może mi odpowiedzieć na pytanie:Czy rozbudowa sieci wydzielonego zasilania gwarantowanego (o kilka punktów) położonego w korytach kablowych podlega zgłoszeniu?
A może potraktować to jako element okablowania strukturalnego i postępować zgodnie z ppkt 27 pkt art 29 i nie zgłaszać urzędowi tego faktu? Przecież okablowanie strukturalne ( z definicji można ją potraktować jako instalację telekomunikacyjną) i sieć zasilania gwarantowanego stanowią nierozerwalną całość.
Pozdrawiam
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wewnątrz budynku znajduje sie instalacja a nie sieć zatem przytoczone przepisy nie mają tu zastosowania. Natomiast czy instalacje strukturalną można traktować jako telekomunikacyjną a więc odnoszącą sie do art. 29 ust. 1 pkt. 27 to kwestia interpretacji przez urzędników.
Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • Jakoś z tym żyć, jak sobie pościeliłeś tak i masz. Teraz chyba najpierw zasięgniesz porady warto, i nic to nie kosztuje. 12 kw to zapotrzebowanie na ciepło dla trzykrotnie większego domu, po prostu pc nie schodzi poniżej pewnej mocy np 1,2 kW i takie zużycie.    A jakiego się spodziewałeś zużycia, jaki był koszt pc i wodnej podłogówkę i z jakim innym rodzajem ogrzewania to porównywałeś czy tylko z sąsiadem?    BTW na otarcie łez powiem ze przynajmniej twoja pc się nie psuje , przynajmniej na razie. 
  • Jak znajdziesz wolne ekipy to będziesz mógł skalkulować ceny , porównać z cenami dewelopera i podlać decyzję. Deweloper ma niższe koszty własne bo ma stałą ekipę ale czy lepszą i lepiej opłacalną to nie wiem, ciebie skasuje z marżą a jakość nie będzie wyższa. 
  • Dziękuję za troskę, ale nie pytam o porady estetyczne czy okulistyczne. Moje pytanie dotyczy prawa budowlanego i możliwości wykorzystania działki. Mimo wszystko jeszcze raz dziękuję za odpowiedź...
  • Mam taki problem do rozwiązania. Buduje dom ze stropem lekkim (płyta OSB na drewnianych legarach). Na parterze będzie całościowo podłogówa. Co zastosować na poddaszu użytkowym? Będą tam dwa pokoje. Razem 30m2.   Projekt zakładał grzejniki ale pracujące z kotłem gazowym, który zastąpi jednak PC. Tu właśnie pojawia się pytanie…   Ustawić PC na 50st i na obieg podłogówki domieszkę wody z powrotu na 30-35st? Trochę szkoda grzać PC do 50st dla dwóch grzejników. Mało ekonomicznie.  Zostawić 30-35st na całości i przewymiarować grzejniki na poddaszu?  Może podłogówka na stropie lekkim? Mam tu obawę o ten system. Dodatkowo jest dość drogi a pokoje na poddaszu nie będą często użytkowane.    Co byście mi doradzili w tej sytuacji? 
  • Bo tylko jednego najwidoczniej udało się uwiecznić, a ten wygląda na wyjątkowo komunikatywnego i ogarniętego życiowo. Ja takich mistrzów na codzień nie spotykam. Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka
 • Popularne tematy

×
×
 • Utwórz nowe...