Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
pjarosiewicz

rozbudowa wewnętrznej sieci elektrycznej

Recommended Posts

Witam,
Prawo Budowlane mówi w art. 29 pkt 2 ppkt 11, że pozwolenia na budowę nie wymaga wykonywanie robót budowlanych polegających na "przebudowie sieci elektroenergetycznych, wodociągowych, kanalizacyjnych, gazowych, cieplnych i telekomunikacyjnych". Natomiast art.30 pkt 2 mówi, że podlega zgłoszeniu "wykonywanie robót budowlanych, o których mowa w art. 29 ust. 2 pkt 1, 4?6 oraz 9?13";
Może ktoś może mi odpowiedzieć na pytanie:Czy rozbudowa sieci wydzielonego zasilania gwarantowanego (o kilka punktów) położonego w korytach kablowych podlega zgłoszeniu?
A może potraktować to jako element okablowania strukturalnego i postępować zgodnie z ppkt 27 pkt art 29 i nie zgłaszać urzędowi tego faktu? Przecież okablowanie strukturalne ( z definicji można ją potraktować jako instalację telekomunikacyjną) i sieć zasilania gwarantowanego stanowią nierozerwalną całość.
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wewnątrz budynku znajduje sie instalacja a nie sieć zatem przytoczone przepisy nie mają tu zastosowania. Natomiast czy instalacje strukturalną można traktować jako telekomunikacyjną a więc odnoszącą sie do art. 29 ust. 1 pkt. 27 to kwestia interpretacji przez urzędników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×
×
  • Utwórz nowe...