Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
Elwira009r

Stary dach - nowe pokrycie

Recommended Posts

Aktualnie na dachu jest papa, która już staje się nieszczelna w paru miejscach. Planuję zmianę pokrycia na blaszane. Dach jest dwuspadowy.

Czy papę należy zerwać? Czy można ją zostawić i przykryć blachą?

Dzień dobry,

W przypadku gdy konstrukcja dachu (krokwie) jest w dobrym stanie, a uszkodzeniu uległo tylko pokrycie z papy, nie będzie potrzeby zrywania całości pokrycia.

Można je zostawić i bezpośrednio na nim położyć blachodachówkę, wcześniej jednak dokonując naprawy miejsc w których zauważono nieszczelności.
Bardzo istotnym elementem renowacji pokrycia, będzie zachowanie odpowiedniej wentylacji połaci. Trzeba wziąć to pod uwagę realizując zmianę pokrycia.

Do renowacji istniejących dachów idealnie nadają się lekkie pokrycia dachowe typu blachodachówka.

W ofercie blachodachówek, Blachy Pruszyński ma dużą gamę produktów.

Pełną ofertę można obejrzeć na stronie firmowej:

blachodachówki                - https://pruszynski.com.pl/blachodachowki.php

blachodachówki panelowe - https://pruszynski.com.pl/blachodachowki-panelowe.php

blachodachowki.jpg

Blachodachówka ARAD Premium:

Blachodachówka REN:

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• Witam wszystkich, jestem nowy na forum tak więc proszę o wyrozumiałość. Buduję domek i na mojej drodze pojawił się pierwszy poważny problem i dylemat. Działka (+97,9m n.p.m.) na której będę budował domek jest około 0,60cm niżej niż asfalt (+98,5m n.p.m.) przy działce. I tu pytanie jakie rozwiązanie było by najlepsze według was? Projektant wstępnie zaprojektował, iż działka zostanie podniesiona do (+98,20 już łącznie z kostką), a poziom zero znajdzie się na poziomie asfaltu (+98,5). Czy to jest dobre rozwiązanie? Czy może lepiej było by podnieść wyżej poziom zero a tym samym działkę. Obawiam się że woda może spływać mi pod domek i dodatkowo spód pierwszej warstwy pustaka będzie na wysokości (+98,28) jakieś 8sm od ziemi, czy to nie za nisko? Poniżej załączam projekt działki i fundamentu. Proszę o pomoc bo absolutnie nie wiem co robić...
    • No racja.... ja przyjąłem, że coś już ma przy granicy działki więc łatwo pójdzie.   Projekt przyłącza u mnie 500zł.... mapa do celów projektowych 1600zł (plus 400zł aktualizacja bo pierwsza wersja obejmowała o 30 metrów za mało).   ps. znajomemu 2km dalej Zakład Usług Komunalnych kazał wybudować sobie wodociąg 200 metrów... i to by go kosztowało 20tys... wykopał sobie studnię.
    • Umowa ustna, ale ma skutki prawne takiej umowy, jak umowa pisemna o dzieło. Poza tym wszystkie wytyczne dotyczące zakresu pracy i sposobu wykonania zostały opisane na Messengerze. Nie wykonali tego o co prosiłam. 
    • Beton architektoniczny z masy szpachlowe te białe ślady to jest źle nałożony lakier po prostu  ,,zastygł" powinien podobno być nałożony pędzlem A nie wałkiem jak w tym przypadku. Plama nie wiem czy źle nałożony podkład czy impregnat czy co było ich kilka,większych niż ta poza tym jak się spojrzy z boku to widać że lakier i impregnat były nakładane w różnych kierunkach są smugi.
    • koszty mogą byc różne...bo np. 1. doprowadzenie gazu może się wiązać z rozbudową sieci 2. doprowadzenie rurociągu wody może wyjść znacznie drożej niż pisze przedmówca - np. przewiert pod drogą + dodatkowe formalności z projektem organizacji ruchu drogowego i zajęciem pasa drogowego na czas wykonywania robót - to w przypadku drogi powiatowej.   Proponuję złożyć wniosek o WT  (warunki techniczne) i z tym potem dopiero robić wycenę. media mogą być w granicy - takie działki uznaje się że są uzbrojone, mimo, że czasami trzeba znacznych kosztów, żeby dociągnąć je do miejsca gdzie będzie budynek. A dla odmiana działka nieuzbrojona, to działka w szczerym polu, gdzie nie ma ani wodociągu, ani gazu, że możesz praktycznie zapomnieć o budowie ze względu na koszty pociągnięcia mediów.
  • Popularne tematy

• Utwórz nowe...