Skocz do zawartości

[Trudny wybór] Sterownik z czujnikiem spalin czy bez? TECH vs. PLUM


Recommended Posts

Po trzech sezonach ręcznej udręki zdecydowałem się na montaż sterownika kominka z elektroniczną przepustnicą. Będzie pracował z kominkiem z PW Bef Aqua 7 (w układzie z piecem Wolf CGB2) i sterował pompą CO (CWU nie jest ogrzewane kominkiem). Przejrzałem milion tematów ale potrzebuję Waszej porady.

Waham się pomiędzy sterownikami (Kratki i Tatarek odpadły):


- TECH ST-391
- PLUM ecoKOM 200 CLASSIC

 

Wybór utrudniają następujące kwestie:

1) TECH ma w zestawie czujnik spalin. Czy funkcja ta rzeczywiście tak znacznie poprawia spalanie?
2) Czy czujnik spalin mogę bezpiecznie i szczelnie zamontować w rurze SPRIO (tak wyprowadzane są u mnie spaliny) czy to ryzykowne?
3) Czy TECH może w razie czego działać bez czujnika spalin, czy jest to element obowiązkowy?
4) TECH reklamuje się oprogramowaniem zPID - czy przewyższa ono pod jakimś względem "zwykłe" oprogramowanie PLUMa?

 

Jakieś sugestie z Waszej strony?

Link do komentarza

Przede wszystkim zmienić podłączenie kominka do komina, jeżeli rzeczywiście jest tam rura spiro.

W przypadku kominka automatyka nie zdziała cudów. Może jedynie regulować dopływ powietrza. Dozowanie paliwa i tak pozostaje ręczne, a jest nie mniej ważne. Dalej najważniejsza jest nasza umiejętność palenia, choćby sposób ułożenia drewna w kominku.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...