Skocz do zawartości

Nawiewniki okienne pomoc.


Recommended Posts

Panowie pierwszy raz spotkałem się z taka metodą montowania nawiewnikow że nawiewnik jest montowany w górnej części skrzydła a okap nawiewnika w dolnej części ramy okna według Pana który tak montuje jest to lepsze rozwiązania ponieważ podczas wietrznych dni nie czuć tak silnych powiewow przy oknie a przepustowość powiwtrza jest podobno tska sama co wy na taki sposób montowania?

20190906_190453.jpg

20190906_190435.jpg

Link do komentarza

Musi to być jakiś specjalny nawiewnik pozwalający na taki sposób montowania i jakiś nowy profil okienny bo nawiewniki jakie znam nie pozwalają na inny sposób jak tylko na przestrzał okna aby działały prawidłowo. Więc albo to jakiś nowy rodzaj nawiewnika albo inwencja twórcza wykonawcy która nie ma się nijak do prawidłowego działania.

W profilu okiennym jest zbyt mała szczelina aby była dobra wymiana powietrza. Jakiego typu są te okna?

Ja bym temu fachowcowi podziękował i okien w takim wykonaniu bym nie montował u siebie w domu.

15 minut temu, Matmar8226 napisał:

że nawiewnik jest montowany w górnej części skrzydła a okap nawiewnika w dolnej części ramy okna

Sorki, wróć to wcześniej napisałem odnośnie malej przepustowości szczeliny w profilu.

Przecież to nie może działać!!!!!!!!!!!!!!! Masz "dziurę" w skrzydle okna a drugą w ramie więc nie jest to jeden profil tylko dwa odrębne nie połączone ze sobą.

Dwie pierwsze fotki mi się nie otwierają, nie wiem co zawierają.

Link do komentarza
20 minut temu, Matmar8226 napisał:

Jutro wrzucę więcej fotek jak to dokładnie wygląda.

Ok.

Jeszcze małe sprostowanie bo pisałem w pośpiechu, pisałem że nawiewniki montuje się na przestrzał ramy okiennej ale nie we wszystkich tylko w drewnianych, w pcv montuje sie nawiew w ramie a wywiew w skrzydle.

Jakiego rodzaju są te okna?

Link do komentarza
2 godziny temu, Matmar8226 napisał:

Plastikowe czerpnia jest zamontowane w dolnej części ramy okna pod uszczelka a nawietrznik w górnej części skrzydła. Czy to ma prawo dobrze działać? Czy w ogóle spotkaliscie  się z takim montażem?

Teoretycznie przepływ powietrza jest, ale praktyce może być utrudniony/przydławiony napływ powietrza i bardziej wychładzać będzie zima okno bo powietrze zimne będzie w całym obwodzie okna.

Ja jeszcze nie spotkałem się z takim montażem. Widzę że okna masz już zamontowane więc nic nie zdziałasz, znaczy się czerpnię możesz przełożyć na górę ale w dolnej ramie będzie pozostanie ślad.

Możesz w prosty sposób sprawdzić czy nawiewnik działa przykładając zapalona zapałkę lub zapalniczkę i do wywiewu wewnątrz i zobaczysz czy płomień się wychyla.

Link do komentarza
  • 3 lata temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Mam podobny dom z kaloryferami i jestem bardzo zadowolony z Termeta 19kw. Najważniejszy dla mnie jest dostęp do menu serwisowego żeby ustawić sobie wszystko pod konkretną instalację. Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
    • Witam chcę zamontować kocioł kondensacyjny jednofunkcyjny z zasobnikiem wody ACV SMART 210 litrów wymiennik stal nierdzewna. Dom jest wiekowy ocieplony 150 m2. Ogrzewanie kaloryferki:)  Proszę o sugestie na jaki piec powinienem zwrócić uwagę i jakiej mocy. 
    • Dzień dobry Drodzy Forumowicze!   W tym sezonie planuje rozpoczęcie budowy swojego domu i mam pewien dylemat, którym chciałbym się podzielić oraz poprosić o rady. Otóż działka, na której stanie dom ma spory spadek w kierunku cieku wodnego znajdującego się w sąsiadującym ze mną lasie, w związku z czym poziom terenu jest niższy niż pozostałe domostwa po drugiej stronie ulicy.  Projekt drogi dojazdowej zakłada rzędną 54.1. Na tej podstawie mój Projektant wyznaczył rzędną "0" na rzędnej 54.3, załadając 0.5m schodów. W związku z czym poziom terenu po niwelacji, będzie na rzędnej 53.8 (30cm poniżej planowanej drogi) Rzędna najbardziej wysuniętego punktu do lasu (najniższy punkt) to obecnie 53.2 Założenie przewiduje ławy fundamentowe. Jak widzicie, teren będzie musiał zostać mocno podniesiony, ława fundamentowa w najniższym punkcie terenu będzie posadowiona płytko, na głębokości 40cm (grunt nośny) a potem teren będzie obsypany ziemią (z pobliskiej budowy drogi szybkiego ruchu także materiału gliniastego jest sporo).  Obawiam się jednak, iż podniesienie terenu do rzędnej 53.8 i tak będzie powodował zalewanie terenu. Czy powiedzmy zniwelowanie terenu dookoła posesji z 2% spadkiem w strone lasu wystarczy, żeby uniknąc problemu? Dodam, że projektant przewidział drenaż fundamentów. Czy widzicie tutaj ryzyka, którym powinenem się bardziej przyjrzeć? Działki sąsiadujące są na razie puste.  Będę bardzo wdzięczny za rady.   Pozdrawiam
    • Może podaj linka o którą dokładnie Ci chodzi.
    • Czy ktoś z was stosował blachodachówkę PŁASKA PLUS na dużych połaciach dachowych? Duża to rozumiem, taka ok. 500 m2. Jakie są wasze doświadczenia z jej montażem i użytkowaniem.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...