Skocz do zawartości

Nawiewniki okienne pomoc.


Recommended Posts

Napisano

Panowie pierwszy raz spotkałem się z taka metodą montowania nawiewnikow że nawiewnik jest montowany w górnej części skrzydła a okap nawiewnika w dolnej części ramy okna według Pana który tak montuje jest to lepsze rozwiązania ponieważ podczas wietrznych dni nie czuć tak silnych powiewow przy oknie a przepustowość powiwtrza jest podobno tska sama co wy na taki sposób montowania?

20190906_190453.jpg

20190906_190435.jpg

Napisano

Musi to być jakiś specjalny nawiewnik pozwalający na taki sposób montowania i jakiś nowy profil okienny bo nawiewniki jakie znam nie pozwalają na inny sposób jak tylko na przestrzał okna aby działały prawidłowo. Więc albo to jakiś nowy rodzaj nawiewnika albo inwencja twórcza wykonawcy która nie ma się nijak do prawidłowego działania.

W profilu okiennym jest zbyt mała szczelina aby była dobra wymiana powietrza. Jakiego typu są te okna?

Ja bym temu fachowcowi podziękował i okien w takim wykonaniu bym nie montował u siebie w domu.

15 minut temu, Matmar8226 napisał:

że nawiewnik jest montowany w górnej części skrzydła a okap nawiewnika w dolnej części ramy okna

Sorki, wróć to wcześniej napisałem odnośnie malej przepustowości szczeliny w profilu.

Przecież to nie może działać!!!!!!!!!!!!!!! Masz "dziurę" w skrzydle okna a drugą w ramie więc nie jest to jeden profil tylko dwa odrębne nie połączone ze sobą.

Dwie pierwsze fotki mi się nie otwierają, nie wiem co zawierają.

Napisano
20 minut temu, Matmar8226 napisał:

Jutro wrzucę więcej fotek jak to dokładnie wygląda.

Ok.

Jeszcze małe sprostowanie bo pisałem w pośpiechu, pisałem że nawiewniki montuje się na przestrzał ramy okiennej ale nie we wszystkich tylko w drewnianych, w pcv montuje sie nawiew w ramie a wywiew w skrzydle.

Jakiego rodzaju są te okna?

Napisano

Plastikowe czerpnia jest zamontowane w dolnej części ramy okna pod uszczelka a nawietrznik w górnej części skrzydła. Czy to ma prawo dobrze działać? Czy w ogóle spotkaliscie  się z takim montażem?

20190907_124702.jpg

20190907_124711.jpg

20190907_124729.jpg

20190907_124609.jpg

Napisano
2 godziny temu, Matmar8226 napisał:

Plastikowe czerpnia jest zamontowane w dolnej części ramy okna pod uszczelka a nawietrznik w górnej części skrzydła. Czy to ma prawo dobrze działać? Czy w ogóle spotkaliscie  się z takim montażem?

Teoretycznie przepływ powietrza jest, ale praktyce może być utrudniony/przydławiony napływ powietrza i bardziej wychładzać będzie zima okno bo powietrze zimne będzie w całym obwodzie okna.

Ja jeszcze nie spotkałem się z takim montażem. Widzę że okna masz już zamontowane więc nic nie zdziałasz, znaczy się czerpnię możesz przełożyć na górę ale w dolnej ramie będzie pozostanie ślad.

Możesz w prosty sposób sprawdzić czy nawiewnik działa przykładając zapalona zapałkę lub zapalniczkę i do wywiewu wewnątrz i zobaczysz czy płomień się wychyla.

  • 3 lata temu...
Napisano (edytowany)

Mam taki sam przypadek jak użytkownik "Matmar8226", czyli ościeżnice okien za głęboko osadzone w murze po położeniu styropianu i pucu. Czy taki sposób zamontowania nawietrznika zdał u Pana @Matmar8226 egzamin?

Edytowano przez Mirek74 (zobacz historię edycji)

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Skąd taki pomysł? Bo kamień polny może ciekawie wyglądać, ale w zimie jest śliski (po deszczu też jak jest zakurzony). Żebyś słupków nie musiał prostować. Ja bym w kamień nie wchodził.  
    • Kombinujesz jak Kopcia koń pod górkę... Dużo masz tego "dachu" w tej wiacie? Czym jest pokryta?   Jak będziesz kombinował z JAKIMŚ DEMONTOWANIEM LISTEW, to szlag trafi i pokrycie i membranę  i dopiero narobisz...  
    • Witam was proszę was o pomoc, podpowiedź bo wiem że można na was liczyć.Mam takie pytanie chciał bym położyć kamienie polne koło bramy wjazdowej z jednej i drugiej strony kawałek około z jednej i drugiej strony tak 2-3 metry,spadek minimalny obydwu stron i jak by było to najlepiej zrobić czy zebrać ziemię potem położyć eko włókninę wtedy piasek z betonem czy cementem i ułożyć kamienie tak żeby było mało szczelin między sobą i wtedy nasypać piasku czy ziemię na fugę.Chcial był żeby było tanio nie kosztowało dużo i tak szybko zrobić bo zmieniłem bramę na nową a ten teren tak nie wygląda dobrze i coś chcę zrobić żeby poprawić ten kawałek. Witam was proszę was o pomoc, podpowiedź bo wiem że można na was liczyć.Mam takie pytanie chciał bym położyć kamienie polne koło bramy wjazdowej z jednej i drugiej strony kawałek około z jednej i drugiej strony tak 2-3 metry,spadek minimalny obydwu stron i jak by było to najlepiej zrobić czy zebrać ziemię potem położyć eko włókninę wtedy piasek z betonem czy cementem i ułożyć kamienie tak żeby było mało szczelin między sobą i wtedy nasypać piasku czy ziemię na fugę.Chcial był żeby było tanio nie kosztowało dużo i tak szybko zrobić bo zmieniłem bramę na nową a ten teren tak nie wygląda dobrze i coś chcę zrobić żeby poprawić ten kawałek.
    • Panowie wracam jeszcze do tematu bo nie mogę tak tego zostawić takie szpary się zrobiły .Jak bym jakoś zdemontował listwy podbitkowe(tylko nie wiem czy będzie takie proste bo były pistoletem pneumatycznym na małe gwoździki dawane) i wtedy co wszystkie odkręcić i na nowo jakoś dać ,ewentualnie dodać jakaś deskę pod koniec żeby nie było widać jakaś mniejsza jak zostanie szpara ? https://zapodaj.net/plik-Myeo0HggeR
    • Pisz, pisz… Tylko ja na taki odległy termin nie jestem w stanie na 100 % powiedzieć, że będę. Na pewno 1 i 2 łikend odpada, bo jeden z braci jedzie wtedy na urlop, więc we dwoje zostajemy z opieką nad mamą…
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...