Skocz do zawartości

Nawiewniki okienne pomoc.


Recommended Posts

Napisano

Panowie pierwszy raz spotkałem się z taka metodą montowania nawiewnikow że nawiewnik jest montowany w górnej części skrzydła a okap nawiewnika w dolnej części ramy okna według Pana który tak montuje jest to lepsze rozwiązania ponieważ podczas wietrznych dni nie czuć tak silnych powiewow przy oknie a przepustowość powiwtrza jest podobno tska sama co wy na taki sposób montowania?

20190906_190453.jpg

20190906_190435.jpg

Napisano

Musi to być jakiś specjalny nawiewnik pozwalający na taki sposób montowania i jakiś nowy profil okienny bo nawiewniki jakie znam nie pozwalają na inny sposób jak tylko na przestrzał okna aby działały prawidłowo. Więc albo to jakiś nowy rodzaj nawiewnika albo inwencja twórcza wykonawcy która nie ma się nijak do prawidłowego działania.

W profilu okiennym jest zbyt mała szczelina aby była dobra wymiana powietrza. Jakiego typu są te okna?

Ja bym temu fachowcowi podziękował i okien w takim wykonaniu bym nie montował u siebie w domu.

15 minut temu, Matmar8226 napisał:

że nawiewnik jest montowany w górnej części skrzydła a okap nawiewnika w dolnej części ramy okna

Sorki, wróć to wcześniej napisałem odnośnie malej przepustowości szczeliny w profilu.

Przecież to nie może działać!!!!!!!!!!!!!!! Masz "dziurę" w skrzydle okna a drugą w ramie więc nie jest to jeden profil tylko dwa odrębne nie połączone ze sobą.

Dwie pierwsze fotki mi się nie otwierają, nie wiem co zawierają.

Napisano
20 minut temu, Matmar8226 napisał:

Jutro wrzucę więcej fotek jak to dokładnie wygląda.

Ok.

Jeszcze małe sprostowanie bo pisałem w pośpiechu, pisałem że nawiewniki montuje się na przestrzał ramy okiennej ale nie we wszystkich tylko w drewnianych, w pcv montuje sie nawiew w ramie a wywiew w skrzydle.

Jakiego rodzaju są te okna?

Napisano

Plastikowe czerpnia jest zamontowane w dolnej części ramy okna pod uszczelka a nawietrznik w górnej części skrzydła. Czy to ma prawo dobrze działać? Czy w ogóle spotkaliscie  się z takim montażem?

20190907_124702.jpg

20190907_124711.jpg

20190907_124729.jpg

20190907_124609.jpg

Napisano
2 godziny temu, Matmar8226 napisał:

Plastikowe czerpnia jest zamontowane w dolnej części ramy okna pod uszczelka a nawietrznik w górnej części skrzydła. Czy to ma prawo dobrze działać? Czy w ogóle spotkaliscie  się z takim montażem?

Teoretycznie przepływ powietrza jest, ale praktyce może być utrudniony/przydławiony napływ powietrza i bardziej wychładzać będzie zima okno bo powietrze zimne będzie w całym obwodzie okna.

Ja jeszcze nie spotkałem się z takim montażem. Widzę że okna masz już zamontowane więc nic nie zdziałasz, znaczy się czerpnię możesz przełożyć na górę ale w dolnej ramie będzie pozostanie ślad.

Możesz w prosty sposób sprawdzić czy nawiewnik działa przykładając zapalona zapałkę lub zapalniczkę i do wywiewu wewnątrz i zobaczysz czy płomień się wychyla.

  • 3 lata temu...
Napisano (edytowany)

Mam taki sam przypadek jak użytkownik "Matmar8226", czyli ościeżnice okien za głęboko osadzone w murze po położeniu styropianu i pucu. Czy taki sposób zamontowania nawietrznika zdał u Pana @Matmar8226 egzamin?

Edytowano przez Mirek74 (zobacz historię edycji)

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Hej, Obecnie jestem na etapie elektryki w budynku (SSZ + wod-kan gotowy). Na przełomie lipca/sierpnia zaplanowane mamy tynki i rekuperacje. W sierpniu chcemy się zająć podłogówką. Nasuwa nam się kilka technicznych pytań, może któryś z kolegów koleżanek byłby w stanie podpowiedzieć. Kilka kwestii na temat budynku poniżej. - Dom na płycie z poddaszem użytkowym - Na parterze gotowa podłoga na wysokości 24 cm - w pomieszczeniach mieszkalnych panale winylowe, a w łazience, kotłowni i kuchni płytki - Na poddaszu gotowa podłoga na wysokości 19 cm - w pomieszczeniach mieszkalnych panale winylowe, a w łazience płytki - Podłogówka we wszystkich pomieszczeniach - Wylewka anhydrytowa 5cm   Moje pytania: 1) Sporządziłem małą tabelkę z grubościami styropianu jakie chciałbym zastosować. Czy grubość jaką zostawiłem na wykończenie podłogi jest wystarczająca? Czy grubości styropianu można dobrać jakoś optymalniej? 2) Z racji tego, że w niektórych pomieszczeniach będą panele, a w niektórych płytki, grubość styropianu będzie się różnić między nimi. W jaki sposób prowadzi się rurki od ogrzewania podłogowego pomiędzy takimi pomieszczeniami, bo podejrzewam, że trzeba uniknąć spadków itp. Czy rurki do tych pomieszczeń prowadzi się w warstwie styropianu?   3) Czy biorąc pod uwagę punkt 2, na etapie podłogówki muszę wykonać jakąś dodatkową przerwę dylatacyjną między tymi pomieszczeniami? Czy tym zajmują się już posadzkarze?   4) W jaki sposób ułożyć styropian przy klatce schodowej na poddaszu? Czy zakończyć układanie w jakiejś odległości od krawędzi schodka/krawędzi klatki? Tak aby umożliwić lepsze zakotwiczenie barierek?   Z góry dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam 
    • Hej, Obecnie jestem na etapie elektryki w budynku (SSZ + wod-kan gotowy). Na przełomie lipca/sierpnia zaplanowane mamy tynki i rekuperacje. W sierpniu chcemy się zająć podłogówką. Nasuwa nam się kilka technicznych pytań, może któryś z kolegów koleżanek byłby w stanie podpowiedzieć. Kilka kwestii na temat budynku poniżej. - Dom na płycie z poddaszem użytkowym - Na parterze gotowa podłoga na wysokości 24 cm - w pomieszczeniach mieszkalnych panale winylowe, a w łazience, kotłowni i kuchni płytki - Na poddaszu gotowa podłoga na wysokości 19 cm - w pomieszczeniach mieszkalnych panale winylowe, a w łazience płytki - Podłogówka we wszystkich pomieszczeniach - Wylewka anhydrytowa 5cm   Moje pytania: 1) Sporządziłem małą tabelkę z grubościami styropianu jakie chciałbym zastosować. Czy grubość jaką zostawiłem na wykończenie podłogi jest wystarczająca? Czy grubości styropianu można dobrać jakoś optymalniej?   2) Z racji tego, że w niektórych pomieszczeniach będą panele, a w niektórych płytki, grubość styropianu będzie się różnić między nimi. W jaki sposób prowadzi się rurki od ogrzewania podłogowego pomiędzy takimi pomieszczeniami, bo podejrzewam, że trzeba uniknąć spadków itp. Czy rurki do tych pomieszczeń prowadzi się w warstwie styropianu?   3) Czy biorąc pod uwagę punkt 2, na etapie podłogówki muszę wykonać jakąś dodatkową przerwę dylatacyjną między tymi pomieszczeniami? Czy tym zajmują się już posadzkarze?   4) W jaki sposób ułożyć styropian przy klatce schodowej na poddaszu? Czy zakończyć układanie w jakiejś odległości od krawędzi schodka/krawędzi klatki? Tak aby umożliwić lepsze zakotwiczenie barierek?   Z góry dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam    
    • No widze ze z plaszczem wodnym bardziej problemowy montaz itd. A jakie rodzaje kominkow z dgp co warto wziąść pod uwage ?
    • Choroba - drobna dziurkowatość liści drzew pestkowych albo drobna plamistość.  Wiśnie są bardzo podatne i w zasadzie nie da się prowadzić sadu bez ochrony chemicznej. Drzewka należy pryskać przeciwko tej chorobie wczesną wiosną - dwukrotnie. Teraz tylko wygarbić liście i spalić lub wyrzucić (nie kompostować).
    • Wie ktoś dlaczego w tym roku wiśnie zrzucają już liście? Nie jest to susza, bo po sąsiedzku są śliwy i jabłoń, które nawet nie myślą się zażółcić. A wiśnia jakby miała już październik. Przecież zielone, soczyste, wiśniowe liście dodawałem do soku z aronii, a to bywało w sierpniu. W dodatku wiśnia nie miała owoców, bo wszystko wymarzło na etapie tuż po kwitnieniu. I raczej nie są to szkodniki, bo liście nie mają żadnych widocznych uszkodzeń, są takie jesienne. 
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...